NH Ostrava

#21
10.0

NH padla i v derniéře sezony

Nové huti (bez Nábělka s Heinzlem) přes veškerou snahu a nadějné čtyřbodové manko ještě tři minuty před koncem rozlučka s neslavnou sezonou nevyšla a tým v závěrečném duelu nadstavby 10. porážkou v řadě ”stvrdil” své 12. místo, následující po třech jedenáctých, budeme-li brát v potaz ročníky dohrané v plném rozsahu.

Výsledek 79-87 naopak udělal radost hostům z Děčína (bez Ježka), kteří tak uhájili čím dál tenčí naději na osmé místo.

Válečnické akcie v utkání začaly padat po nabytém vedení 18-26 a NH v posledních sedmi minutách první půle otočila na 39-33, když do šatny šla s převahou z brejků 12-6 a zejména jako disciplinovanější tým (ztráty 8-12).

Ve třetí části se však hosté třemi trojkami vrátili z minus 8 bodů a v závěrečné čtvrtině si proti už vysílené úzké rotaci domácích vybudovali mírný náskok. Jejich lídrem byl Bradley (21), následován Šiškou (18+9 doskoků, 7f+ i 7 ztrát), Žiklou (11), Pomikálkem a Kroutilem (po 10). Děčín byl lepší v trojkách (7-9) a doskocích (27-42, útočné 6-10, body z nich 3-12), přičemž 2. půli ovládl 40-54. Střeleckou divizi NH vedli Pumprla (19+10 asistencí a 8f+), Štěpán Svoboda, Prošek (po 16), Šmíd (11+8 doskoků) a Týml (10).

Peter Bálint (kouč NH Ostrava): „Chtěli jsme vyhrát, dlouho jsme usilovali o to, abychom vyhráli. Pak však nastaly chyby, nechali jsme volné střelce a ke konci to už bylo vabank. Tak jako v minulém utkání jsme odvedli dobrou práci, ve druhém poločase jsme dobře bránili. Pak nám bohužel asi došly síly. Tato sezona proběhla, tak jak proběhla, ale myslím, že jsme ukázali, že i v této sestavě jsme schopni hrát.”

Adam Šiška (rozehrávač NH Ostrava):
„Do zápasu jsme vstoupili, jak jsme chtěli. Vyrovnali jsme se bojovností Děčínu a dokonce jsme vedli o 6 bodů.  Pak však hosté dali těžké trojky a nám se to již nepovedlo otočit. Škoda, mohli jsme zakončit sezonu výhrou.“

Filip Kroutil (guard BK ARMEX Děčín): „Byl to velmi těžký, vydřený zápas. Bylo to o tom, kdo to chce víc. V první půli jsme měli hodně ztrát, v té druhé to bylo lepší.”

Tomáš Grepl (kouč BK ARMEX Děčín): „Neodehráli jsme moc pohledné střetnutí. Při 20 ztrátách je těžké uspět na venkovní půdě. Musím pochválit domácí tým za to, jak v mladé sestavě bez cizinců hrál. My jsme to otočili až v závěru, kdy jsme se konečně trefili z dálky. Toto a zlepšená hra pod oběma koši nakonec rozhodla o tom, že jsme si mohli vychutnat, jak chutná venkovní výhra.”

Absence Děčína: guard Ježek (prst)

Děčín i přes veškerou snahu počítá už 3 porážky ze 4 posledních utkání a nyní mu zbývá jen boj o osmé místo před předkolem play-off. A i ten bude zatraceně těžký, neboť manko dvou výher na Svitavy a Hradec je tři utkání do konce už dost vysoké.

Zápas na palubovce poslední Ostravy musí Válečníci povinně zvládnout, budou však potřebovat obezřetnější hru v útoku a jako obvykle i vysoký počet útočných doskoků, což by podkošové absence domácích měly usnadnit.

NH se tímto utkáním zapojí do charitativního projektu Bez Faulů, v němž se liga a její partneři skládají na pomoc 12letému  Dominiku Moravcovi ze slezských Těškovic.

Adam Choleva (asistent NH Ostrava): ”V neděli  bychom chtěli navázat  na herní projev z posledního zápasu se Svitavami. Za mě jsme hráli tak, jak bychom si představovali, ale nedokázali jsme trefit koš. Když to zlepšíme, tak můžeme být doma pro Děčín velmi nebezpeční, ale musíme hrát tak jako ve středu. Musíme zastavit Šišku a Pomikálka, navíc v posledním zápase nám dělal problém také Mach.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): ”V Ostravě se pokusíme konečně prolomit sérii neúspěchů na palubovkách soupeřů. Klíčem bude ubránit Pumprlu se Šmídem, kteří teď Ostravu táhnou.”

Tomáš Pomikálek (křídlo BK ARMEX Děčín): ”Čekají nás poslední tři zápasy ve skupině A2 a pro nás je každý důležitý. Sice hrajeme s posledním týmem, se kterým jsme doma vyhráli, ale všichni víme jak dlouhá je cesta do Ostravy, a stejně tak jak je specifická tamní hala. Nesmíme nic podcenit a pokud do zápasu vstoupíme soustředění, věřím, že si odvezeme výhru.”