Novinky

Reprezentace

30 za čtvrtinu je rána

Výrazně přiložil ruku k trojkové kanonádě, která v končeném účtování Čechům na vítězství na horké sarajevské půdě v úvodním zápase kvalifikace o MS nestačila. David Jelínek zatížil konto soupeře celkem šesti trojkami, s 31 body je druhým nejlepším střelcem úvodního kola kvalifikace a v užitečnosti dokonce předčil všechny soupeře napříč Evropou.

Reprezentace

Neúspěšný vstup pod kouřovým mrakem

Čeští basketbalisté dnes vstoupili do kvalifikace o mistrovství světa 2023. S pouhými čtyřmi hráči, kteří pamatují tři roky staré oslavy postupu na čínský šampionát na stejném místě, dnes opět vyběhli na palubovku Dvorany Mirzy Delibašiče k utkání s domácí Bosnou a Hercegovinou.

Evropské poháry

V trojkovém festivalu poprvé poraženi

ECHO DUELU ALPE ADRIA CUPU Až ve čtvrtém zápase Alpe Adria Cupu poprvé narazila ústecká SLUNETA, jež padla na palubovce čtvrtého týmu slovinské ligy Ilirije Lublaň (99-81).

Reprezentace
Rozhovory

Německá facka a step back zapomeň!

Za takový start do náročnější ligy musí být hodně rád. V dresu Lvů z Braunschweigu píše jako rozehrávač, který nemá v popisu práce jako hlavní úkol skórování, průměry 8 bodů, 6 asistencí a 3 doskoků za 26 minut. Už pětkrát za osm zápasů bundesligy stál u zahajovacího rozskoku, v paláci euroligového Bayernu posbíral 6 bodů, 7 asistencí a vynutil si i 7 trestných hodů a k tomu s týmem postoupil už do semifinále domácího poháru.

Reprezentace

Sarajevo: Znovu na místě činu

Už zítra čeští basketbalisté vstoupí do kvalifikace o mistrovství světa 2023. Svůj premiérový zápas v boji o další asijský turnaj odehrají na dobře známé horké půdě v Bosně a Hercegovině. Právě v Sarajevu Češi tři roky zpátky definitivně potvrdili svůj historický postup na MS. Symbolicky by tak bylo skvělé na stejném místě začít neméně úspěšnou misi. Bude to ale těžké.

Evropské poháry

KP tlaku Francouzek neodolalo

Čtvrtou porážku z pěti zápasů si v letošním EuroCupu připsaly basketbalistky KP Brno, když doma nestačily na francouzský celek Villeneuve 45:71. Společně s Tarbes tak oba francouzské týmy vládnou brněnské skupině L, KP si může napravit reputaci za týden doma proti islandskému Haukaru.

Reprezentace
Rozhovory

Občanka zahovořila a lídr měnil číslo

Bude to velký nezvyk. A nejen pro jeho nejbližší okolí. Jeden z hlavních pilířů reprezentace Jaromír Bohačík nebude v nadcházejících dvou duelech světové kvalifikace, v Bosně a doma s Litvou, běhat po hřišti se svou standardní sedmnáctkou na zádech, ale musel se spokojit s jedenáctkou. Kdo ho k tomu přiměl?

Evropské poháry

Eurokoncovky pro Děčín i Ústí!

ECHO ALPE ADRIA CUPU Severočeští zástupci NBL si v reprezentačním okně střihli vítězný duet v Alpe Adria Cupu. Válečníci dosáhli v pátém utkání druhé výhry, když doma v koncovce zdolali lídra slovinské ligy Šenčur (86-83). Ještě větší drama podstoupila na palubovce Škrljeva, šestého týmu chorvatské ligy, ústecká SLUNETA, která dobyla poslední střelou Lamba Autreyho třetí výhru ve třetím utkání (74-75) a dál pokračuje ve svém balkánském turné.

Evropské poháry

Drtivé pohárové výhry

Pozitivní večer prožily dva elitní české týmy během středy v evropských pohárech. Dařilo se jak ZVVZ USK Praha, lídrovi ligové tabulky, v Eurolize na palubovce lotyšské Rigy, tak i druhému týmu domácí soutěže Žabinám Brno v EuroCupu proti Londýnu. Zítra je může napodobit KP Brno.