Novinky

Aktuality

Pro Dominika míjeli i faulovali ve velkém

CHARITA 255 faulů, 506 minutých střel a šest technických chyb. Tímto pestrým souborem ”prohřešků” se hráči všech dvanácti týmů ligy basketbalistů zásadně podíleli na letošní charitě ”Bez faulů”, když se jejich fauly a minely ve zvolených utkáních transformovaly v celkem 107.600 korun, jimiž za své hráče přispěl dohromady tucet ligových klubů. Nejvíc se ”činil” celek Opavy, který v rámci svého duelu s Brnem i díky dvěma technickým chybám vygeneroval 12.500 korun.  

3x3 Reprezentace

Startuje boj o premiéru 3x3 v Tokiu

Vrchol dlouhé cesty pro reprezentanty v basketbalu 3x3 je tady. Více než rok Češi ví, že si zahrají olympijskou kvalifikaci. Ta měla být původně loni na jaře v Indii, pandemie jí však odsunula o více než rok a přesunula do rakouského Štýrského Hradce. Tam od středy zabojuje čtveřice Roman Zachrla, Vladimír Sismilich, Daniel Zach a Ondřej Šiška o zázrak. Z dvaceti účastníků turnaje postoupí do Tokia nejlepší tři.

3x3 Reprezentace

Generálka na kvalifikaci o Tokio nevyšla

Do svého finiše se blíží příprava na olympijskou kvalifikaci českého národního týmu v basketbalu 3x3. Reprezentace pod vedením trenéra Michaela Kruka absolvovala v posledním týdnu turnaj ve Vídni a v pátek také kvalifikaci Challenger v chorvatském Lipiku.

Aktuality

Soutěž pro Finále NBL: Jezdi jako MVP!

Se sobotním startem ligového finále mezi Nymburkem a Opavou vypukne i premiéra speciální fanouškovské soutěže. Bude se v ní hrát dokonce o 23 cen, z nichž tou hlavní bude zapůjčení sportovního vozu Hyundai i30 N na celý červenec. Ano, jde o stejný automobil, který nyní řídí MVP měsíce Kooperativa NBL. A nyní to nejdůležitější - jak se můžete do celé soutěže zapojit i vy.

CZ BASKETBALL

Vyhlášení soutěží a kvalifikace 21/22

Vážení zástupci basketbalových klubů, Výbor ČBF na svém zasedání schválil dokumenty pro vyhlášení soutěží řízených STK na sezónu 2021/22.

Rozhovory
3x3 Reprezentace

Tohle se za život jen tak nenaskytne

S ONDŘEJEM ŠIŠKOU Na samém konci dostal ještě jednu šanci na nápravu. Nápravu sezony zmaru, v níž jako gladiátor dřel od soumraku do úsvitu, aby své muže z okresu na severu udržel alespoň na dostřel dříve obvyklých pozic. Nakonec to ale stačilo jen na desáté místo, jež je za poslední dekádu hluboko pod standardy děčínských Válečníků.

Reprezentace

Cítím, že to tak má být, říká o konci Hejdová

Na poslední turnaj v bohaté basketbalové kariéře se chystá opora reprezentačního týmu žen Romana Hejdová. Ta se na kempech lvic rehabilituje z neúspěšné sezóny ve Francii a vyhlíží na závěr profesionální kariéry úspěch na blížícím se EuroBasketu.

Reprezentace

Debutantka Hamzová šprtá na maturitu a vyhlíží EuroBasket

Reprezentační premiéru v seniorském áčku zažívá v těchto dnech talentovaná rozehrávačka Eliška Hamzová. Devatenáctiletá basketbalistka se na úvodním soustředění národního týmu v Mariánských Lázních kromě rozkoukávání učí na blížící se maturitu a vyhlíží nominovanou dvanáctku, která za necelý měsíc odcestuje do Francie vstříc EuroBasketu.

CZ BASKETBALL

Rozvolnění: Kdy do haly, kdy soutěžit?

Se zlepšující se epidemickou situací v Česku se blíží také rozvolnění amatérského sportu tak, aby se do hal mohli vrátit i mládežničtí a amatérští basketbalisté. K postupnému rozvolňování by podle posledních informací mělo dojít v průběhu měsíce května, kdy by se postupně zvyšoval počet sportovců, kteří mohou užívat vnitřní sportoviště.

CZ BASKETBALL

Schválené Řády ČBF od 16. května 2021

Vážení zástupci basketbalových klubů, dovolte mi, abych vás informoval o změně Řádů, které na svém jednání schválil Výbor ČBF a následně Arbitrážní komise ČBF v souladu se Stanovami České basketbalové federace. Jedná se o zcela mimořádnou situaci, která vznikla z důvodu odložení Valné hromady kvůli epidemickým opatřením na září letošního roku. Uvědomujeme si, že se jedná o nestandardní krok, který si však vyžádala současná doba.