Vyhledávaní

Evropské poháry

Žabiny urvaly koncovku a jdou na Maďarky

Čtvrtou výhru si na závěr základní skupiny EuroCupu připsaly basketbalistky Žabin Brno, když zvítězily na palubovce německého Kelternu nejtěsnějším rozdílem 78:77. Žabiny měly už před utkáním jistotu postupu z druhého místa dál, Keltern končí ve skupině poslední.

Evropské poháry

Brno v Severoevropské lize bez chyby

Basket Brno zvládl i dramatický druhý duel turnaje Severoevropské ligy v estonském Tartu a díky zdolání lotyšské Valmiery 79-77 dál kráčí po vítězné stezce soutěží.

Evropské poháry

Rázný start Brňanů do nové soutěže

Drtivým jednadvacetibodovým vítězstvím (88-67) nad běloruským Borisfenem vstoupili basketbalisté Brna do nově založené Severoevropské ligy a zvládli tak na výbornou první ze dvou duelů turnajového okna v estonském Tartu.

Evropské poháry

Vítězný večer KP i USK. Bude stačit?

Výhry si na své konto připsaly oba české týmy, které dnes naskočily do akce v evropských pohárech. Dařilo se jak ZVVZ USK Praha v Eurolize, tak v EuroCupu brněnskému KP. Zítra je v dalších zápasech pokusí napodobit Žabiny Brno a SBŠ Ostrava.

Evropské poháry

Boj o naději KP a další pohárové bitvy

Výjimečně hned čtyři české celky se v tomto týdnu zapojí do duelů v evropských pohárech. K euroligovému ZVVZ USK Praha a eurocupových Žabiny a KP Brno se přidává pro tento týden i SBŠ Ostrava, která rozehrává turnaj evropské ligy EWBL.

Reprezentace
Rozhovory

Kyzlink: Máme být na co hrdí

Zažil svůj nej zápas v reprezentaci, přesto nemohl mít radost. Ani 21 bodů křídelníka Tomáše Kyzlinka nedovedlo český tým k první výhře ve světové kvalifikaci, s Litvou lvi padli na domácí půdě 66-74. A opora pražského USK věděla, v čem byl v zápase problém.

Reprezentace
Rozhovory

Vyhrát, brečel bych jako želva

Stál uprostřed hřiště a aplaudovala mu celá hala. Fanoušci, spoluhráči i soupeři, nastoupení na čáře trestných hodů, jako by právě začínal zápas. On z toho byl naměkko, ale jak to sám popsal, jen tak trochu...  

Reprezentace

Češi favorizované Litvě vzdorovali do posledních vteřin

Čeští basketbalisté dnes poprvé v rámci kvalifikace o mistrovství světa 2023 nastoupili v domácím prostředí. V Opavě vyzvali tradičně silného soupeře Litvu. Zatímco Češi v prvním kole těsně nestačili v Bosně a Hercegovině na domácí výběr, Litevci s přehledem porazili Bulharsko. Dnes na ně ale čekalo pověstné opavské peklo, jakkoliv bylo sníženo na maximálně 1000 fanoušků.

Reprezentace

Veselý proti Litvě nepomůže. Turecká liga se hraje

Už dneska večer vyzvou čeští basketbalisté v Opavě hlavního favorita své kvalifikační skupiny o mistrovství světa 2023 Litvu. Trenér Ronen Ginzburg udělal v sestavě oproti zápasu v Bosně a Hercegovině jednu změnu, kdy místo Davida Pekárka nominoval Ondřeje Hustáka. Kdyby tomu okolnosti chtěly, mohly být změny dvě…

Reprezentace

Na Litvu s motivací navíc

Čeští basketbalisté za sebou mají sobotní přesun ze Sarajeva do Prahy. Ten začal odjezdem z hotelu v pět hodin ráno, což v kombinaci s večerním časem zápasu nedávalo příliš prostoru pro kvalitní spánek. Na druhou stranu si mohli lvi už včera odpoledne vyzkoušet opavskou halu, kde už zítra vyzvou Litvu.

Název Kategorie Vloženo
testovaci 18. 3. 2021
Podmínky činnosti - SpS pod SCM 2021_22 KVB - CH 3. 8. 2021
Pravidla pro konání sportovních akcí Sportovně-technické řády ČBF 23. 7. 2021
Příjmení a jméno Národnost Klub Pozice Výška