Vyhledávaní

Mládežnické reprezentace

Druhé léto bez mládežnických šampionátů

Pandemie koronaviru způsobila mnoho potíží a jedním z nich je i omezení mládežnického sportu. Pociťujeme ho nejen v Česku, ale po celém světě a všiml si toho i Board FIBA Europe, který na svém dnešním zasedání rozhodl, že se stejně jako loni neuskuteční mládežnické evropské šampionáty.

3x3 Reprezentace

Muže 3x3 dál kosí v přípravě zranění

Zdravotní problémy reprezentace mužů v basketbalu 3x3 připravujících se na kvalifikaci o olympijské hry v Tokiu pokračují. Další zdravotní patálie potkaly Čechy o víkendu v rakouské Vídni, kde hráli turnaj reprezentací společně s Rakušany a Slovinci. České týmy (muži a muži do 23 let) obsadily na turnaji čtvrté a páté místo, muži přehráli třiadvacítku ve vzájemném souboji, všechny ostatní zápasy Češi nezvládli.

Aktuality

Ilona Burgrová jako hráčka, trenérka i matka

Velmi zajímavou basketbalovou a také životní cestu má dnes již bývalá reprezentantka Ilona Burgrová, navíc o ní umí výborně vyprávět. Do svého podcastu Psychologie výkonu v praxi si „Ilču“ pozval sportovní psycholog Václav Petráš, kde ji nechal vyprávět o roli začínající basketbalistky, opory národního týmu, ale také matky a trenérky přípravky.

Z regionů

Příběh Milana "LAMINA" Fráni

Seriál basketbalových příběhů z regionů startujeme u Milana „LAMINA“ Fráni, bývalého skvělého basketbalisty a opora Sokola Brno I. Ten se v poválečných letech 20. století podílel na zisku čtyř mistrovských titulů a v roce 1947 byl v sestavě reprezentačního týmu, který na domácím evropském šampionátu vybojoval skvělé stříbro.

CZ BASKETBALL

Odložení splatnosti členských příspěvků

Vážení zástupci basketbalových klubů, dovolte mi, abych vás informoval o změnách v oblasti členských příspěvků, které na svých jednáních schválil Výbor ČBF.

Reprezentace

Návrat do USK? Nebylo o čem přemýšlet

Pouze týdenní odpočinek si dopřeje před startem přípravy na EuroBasket 2021 jedna z opor národního týmu Alena Hanušová. Zkušená křídelnice vystřídala za poslední sezónu tři celky ve dvou zemích, během toho se dostávala z vleklého zranění kolene, teď se chystá vést Lvice za úspěchem na evropském šampionátu, který začíná bez mála za měsíc.

3x3 Reprezentace

Španělská mise pro repre 3x3 končí

Krátké soustředění ve Španělsku mají za sebou reprezentanti v basketbalu 3x3 připravující se na kvalifikaci o olympijské hry. Český tým absolvoval v městečku Onil kemp společně s nejlepším týmem světa, lotyšskou Rigou a nově se skládající španělskou reprezentací. V pátek čeká svěřence Michaela Kruka přelet do Vídně, kde o víkendu sehrají další turnaj.

Reprezentace

Lvice startují přípravu na EuroBasket 2021 se šestnácti jmény

Už jen něco málo přes měsíc dělí od vrcholu letošní sezóny českou ženskou basketbalovou reprezentaci, když v polovině června odstartuje ve francouzském Štrasburku EuroBasket 2021. Svěřenkyně trenéra Štefana Svitka se v základní skupině utkají s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem a pokusí se vylepšit patnácté místo zpřed dvou let.

Evropské poháry

Jen 73 bodů v Zápase roku nestačilo

ECHO ČTVRTFINÁLE LIGY MISTRŮ V nebývalé řeži s tureckou Karsiyakou se Nymburku jako nejofenzivnějšímu týmu Ligy mistrů fatálně zadrhl jeho útočný stroj. V nejkritičtějším a největším zápase této sezony, jímž čtvrtfinále elitní soutěže FIBA bezpochyby bylo.

3x3 Reprezentace

Muži 3x3 stupňují přípravu na olympijskou kvalifikaci

Reprezentačnímu výběru mužů v basketbalu 3x3 vrcholí příprava na olympijskou kvalifikaci, která se odehraje už za necelý měsíc a s tím se stupňuje také intenzita tréninků výběru trenéra Michaela Kruka. Češi odcestovali na necelý týden na jihovýchod Španělska do městečka Onil, kde se připravují společně s jedničkami světového žebříčku, lotyšskou Rigou.

Název Kategorie Vloženo
testovaci 18. 3. 2021
Příjmení a jméno Národnost Klub Pozice Výška