Vyhledávaní

Reprezentace

Vítání Krpoše bylo monstr

Včera ráno se vrátili čeští basketbaloví hrdinové z olympijského Tokia. Jak už bývá zvykem u návrat z Asie, byli rozdělení do více skupin. V té nejpočetnější nechyběl stále ještě rozehrávač USK Praha Ondřej Sehnal. Dosud sbíral reprezentační starty v kvalifikacích, a tak se jeho první velké basketbalové turnaje v kariéře stanou nezapomenutelnými.

Mládežnické reprezentace

Slabá střelba připravila U18 o zápas s Ruskem

Čeští basketbalisté do osmnácti let zahájili Challenger v tureckém městě Konya porážkou. Svěřenci trenéra Luboše Bartoně na úvod turnaje nestačili na Rusko 48:66. Turnaj pro ně pokračuje hned zítra ve 20:00 duelem s Lotyšskem.

Mládežnické reprezentace

Budeme se rvát jako lvi

Maraton mládežnických Challengerů s českou účastí pokračuje i v tomto týdnu. Na třetí příčku osmnáctiletých dívek chtějí minimálně navázat stejně staří mužští kolegové, kteří pod vedením trenéra Luboše Bartoně odcestovali do tureckého města Konya, kde jim v úterý startuje zápasový program. 

Mládežnické reprezentace

Klidně bychom hrály další turnaj

Náročný evropský Challenger v domácím prostředí západočeských Klatov mají za sebou české basketbalistky do osmnácti let. V konkurenci dalších pěti týmů vybojovaly dvě výhry, třikrát skončily poražené, přesto stály na konci na stupních vítězů, když je souhra dalších výsledků posunula na třetí příčku. 

Reprezentace

Jsme ready odehrát skvělý EuroBasket

I když už Tomáš Satoranský s národním týmem zažil hodně, letošní rok byl i pro něj velkou premiérou. Nejde jen o to, že Češi se po dlouhých 41 letech probojovali na olympijské hry. Jediný Čech současnosti v NBA si poprvé vyzkoušel roli kapitána reprezentačního výběru. Zaskakoval totiž za zraněného Vojtěcha Hrubana, který běžně tuto roli plní.

Mládežnické reprezentace

Lvice zastavila litevská mašina

České basketbalistky do osmnácti let uzavřely domácí Challenger v Klatovech porážkou s favorizovanou Litvou 50:73. Přesto mohou Češky považovat turnaj za úspěšný, pověsí si na krk medaile za třetí příčku. Jejich přemožitelky skončily na druhém místě za suverénním Srbskem. Nejužitečnější hráčkou turnaje byla zvolena patnáctiletá hvězda Litvy Justé Jocyté.

Reprezentace

Budu potřebovat ještě aspoň rok

Když přebíral na podzim roku 2013 národní tým basketbalistů, velká část basketbalové veřejnosti nad jeho plány kroutila hlavou. Dostat reprezentaci, která se v tom roce radovala z účasti na EuroBasketu, kde nepostoupila ze skupiny, na mistrovství světa a olympijské hry? Nejvíc věřil právě on – trenér národního týmu Ronen Ginzburg.

Mládežnické reprezentace

V koncovce vám jen buší srdce

Velké drama zvládly v sobotu večer české basketbalistky do osmnácti let na domácím Challengeru v Klatovech. Lvice urvaly proti favorizovanému Turecku v koncovce nejtěsnější výhru 60:59 a před posledním hracím dnem, kdy vyzvou v neděli v 17:30 Litvu, mají vyrovnanou bilanci výher a porážek.

Mládežnické reprezentace

Osmnáctka urvala drama s Tureckem

Stoupající tendenci mají výkony českého týmu U18 na domácím Challengeru v západočeských Klatovech. Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši zaznamenaly druhou výhru za sebou, když v dramatickém souboji přehrály Turecko nejtěsnějším rozdílem 60:59. Turnaj uzavřou v neděli od půl šesté duelem s Litvou.

Reprezentace

Pak už to skákalo rychle

Po 41 letech se čeští basketbalisté představili na turnaji pod pěti olympijskými kruhy. V základní skupině dosáhli na jednu výhru ze tří zápasů. Vzhledem k celkovému skóre je po dnešku jasné, že jejich pouť tokijským turnajem skončí, protože na postup ze třetího místa nedosáhnou.

Název Kategorie Vloženo
testovaci 18. 3. 2021
Podmínky činnosti - SpS pod SCM 2021_22 KVB - CH 3. 8. 2021
Pravidla pro konání sportovních akcí Sportovně-technické řády ČBF 23. 7. 2021
Příjmení a jméno Národnost Klub Pozice Výška