Vyhledávaní

Reprezentace
Rozhovory

Nebyl to dobrý basket, ale výhra se počítá

Martin „Mičego“ Peterka ve včerejším zápase tradičně pálil ostrými z dálky. Ke třem trojkám a 12 bodům přidal i osm doskočených míčů a tři asistence a pomohl národnímu týmu před skvělou kulisou v pardubické Enteria areně k velmi důležitému vítězství nad Velkou Británií 90:82.

Rozhovory

5000? Tahle parta si to zaslouží. A mně na Česku záleží

Odehrál nejvíc minut (30), nasázel nejvíc bodů (21), trefil nejvíc trojek (4 ze 13 týmu), rozeslal nejvíc asistencí (10), sebral soupeři nejvíc míčů (3) a byl jasně nejužitečnějším mužem lvů při vydřené první výhře evropské kvalifikace.

Na křídlech Tomáše pro první výhru

Ke druhému utkání v rámci kvalifikace o EuroBasket 2025 nastoupili Češi v Pardubicích proti Velké Británii. Ta si na rozdíl od lvů přinesla z úvodního kvalifikačního klání dva body. To ve čtyřčlenné skupině zvyšovalo důležitost pondělního večera.

Cílem návrat vítězných domácích vzpomínek

Dnes na českou basketbalovou reprezentaci čeká jeden z klíčových duelů v kvalifikaci o EuroBasket 2025. Na domácí palubovce v Pardubicích vyzvou reprezentaci Velké Británie. Právě na té palubovce, která už zažila řadu památných soubojů. Bude ten dnešní jedním z nich?

V Pardubicích s jednou změnou

Čeští basketbalisté se po včerejším přesunu z Řecko sešli dnes večer k tréninku v pardubické aréně, kde už zítra od 20:15 vyzvou Vekou Británii. K prvnímu domácímu utkání v rámci kvalifikace o EuroBasket 2025 nastoupí s jednou změnou oproti pátečnímu střetnutí v Řecku.

Rozhovory

Jsem první rok v lize. Tohle je pro mě pohádka!

Doslova mílovými kroky postupuje kariéra 22letého píseckého rozehrávače Vojtěcha Sýkory. Během jednoho jediného léta se stal historickým šampionem na univerziádě, čtvrtfinalistou mistrovství světa 3x3 i nováčkem Kooperativa NBL, do níž vtrhl senzačními výkony ověnčenými nůší triple doublů.

Rozhovory

Reálně jsme na ně měli. Laser v očích? K Řekům to patří

Ač nakonec domácí Řekové jako favorité dokázali dovést úvodní zápas evropské kvalifikace k vítěznému konci, lvi po tři čtvrtiny drželi soupeře v napětí, když po 30 minutách inkasovali jen 53 bodů. I nejlepší český střelec Ondřej Balvín tak cítil, že jeho tým mohl v utkání dosáhnout na víc než na porážku 64-72.

Řekové utekli až v poslední čtvrtce

Složitější už to čeští basketbalisté na začátek kvalifikace o EuroBasket 2025 snad ani mít nemohli. Los je k prvnímu utkání poslal na horkou půdu favorita skupiny a čtvrtého celku kvalifikačního power rankings FIBA do Řecka.