Vyhledávaní

Reprezentace

Lvice vyzvou v další přípravě na EuroBasket Bělorusko

Do finální fáze přípravy na EuroBasket 2021 se blíží české basketbalistky, když v tomto týdnu sehrají v pražské hale Královka další dva přípravné duely. Po nich následuje poslední týden tréninků, generálka se Slovenskem a za necelé dva týdny už budou Lvice v centru dění ve francouzském Štrasburku. Proto trenéra Štefana Svitka těší, že se postupně uzdravují zraněné hráčky a sestava si sedá.

CZ BASKETBALL

Do Kanady a zpět. Hejbni se zná vítěze

Šest týdnů jste se hýbali nejen pro své vlastní potěšení a návrat k basketbalovému tréninku, ale také pro to, abyste ukázali podporu českým národním týmům a zároveň zvýšili svou šanci na výhru zajímavých cen. To první jste zvládli perfektně. No a ceny si mezi sebe rozdělí ti nejlepší z vás.

3x3 Reprezentace

Nemáme se za co stydět, říká po Grazu Šiška

Neúspěchem dopadla pro českou mužskou reprezentaci v basketbalu 3x3 historicky první kvalifikace o účast na premiéru tohoto rozvíjejícího se sportu na olympijských hrách. Český tým hrající ve složení Ondřej Šiška, Daniel Zach, Roman Zachrla a Vladimír Sismilich skončil ve skupině A na posledním pátém místě a neprošel tak do play off, přestože ve všech zápasech sahal po vítězství.

Reprezentace

Střelecké probuzení vyústilo v reparát se Švédskem

Úspěšný reparát mají za sebou ve druhém přípravném utkání před EuroBasketem české basketbalistky. Lvice dokázaly zareagovat na včerejší porážku se Švédskem a v sobotním duelu hraném za zavřenými dveřmi soupeřkám vrátily prohru výsledkem 79:61. Střeleckou hvězdou zápasu byla Kateřina Elhotová, která si všech svých 19 bodů schovala do druhého poločasu.

3x3 Reprezentace

Olympijský sen se rozplynul v Grazu

Český basketbal 3x3 nebude mít na olympijských hrách v Tokiu svůj tým. Mužské reprezentaci se nepodařilo z kvalifikačního turnaje v rakouském Grazu projít ze základní skupiny a nebudou tak mezi osmičkou týmů, které si zahrají olympijský turnaj. Nic na tom nezměnila ani závěrečná výhra nad silným Mongolskem, kterou tým ve složení Daniel Zach, Roman Zachrla, Vladimír Sismilich a Ondřej Šiška vybojoval.

Reprezentace

Češky marně hledaly střelkyni. První příprava pro Švédsko

České basketbalistky dnes v Praze na Královce odstartovaly přípravu na blížící se EuroBasket. Po dvou týdnech kondiční a částečně herní přípravy přišel na řadu první mezinárodní zápas. Do Prahy k němu přicestovala reprezentace Švédska, na kterou nemá tým trenéra Svitka dobré vzpomínky z posledního evropského šampionátu.

3x3 Reprezentace

Chance 3x3 Tour zná termínovou listinu

Znovu to letos vypadalo s basketbalovou sezónou všelijak, epidemiologická situace v Česku se však v posledních týdnech zlepšila dostatečně na to, aby mohla proběhnout regulérní sezóna Chance 3x3 Tour. Ta otevře své brány v polovině června a nabídne fanouškům i hráčům trojkového basketbalu sedm turnajů po celé republice.

Reprezentace
3x3 Reprezentace

Nepovedený start kvalifikace o Tokio

Nepovedený start olympijské kvalifikace mají za sebou reprezentanti v basketbalu 3x3. Český výběr hrající ve složení Daniel Zach, Roman Zachrla, Ondřej Šiška a Vladimír Sismilich prohrál oba své zápasy v prvním hracím dnu a šance na postup ze základní skupiny výrazně poklesly. Svěřence Michaela Kruka čekají ještě v pátek zápasy proti Turecku a Mongolsku.

Reprezentace

Konečně! Přijďte po době temna na repre

Naposledy v listopadu 2019 byla možnost spatřit živě v akci ženskou basketbalovou reprezentaci. Češky tehdy v kvalifikaci o EuroBasket 2021 zdolaly ve vyrovnané koncovce Rumunsko a zaplněná hala Královka v Praze bouřila. Teď svěřenkyním trenéra Štefana Svitka vrcholí příprava na evropský šampionát a vy je můžete vidět v akci.

Název Kategorie Vloženo
testovaci 18. 3. 2021
Příjmení a jméno Národnost Klub Pozice Výška