Vyhledávaní

Reprezentace

Konec poločasu nasměroval Češky k pozitivní bilanci

Federálním derby se Slovenskem dnes zakončily české basketbalistky veřejnou část přípravy na EuroBasket. Zítřejší odveta mezi sejnými soupeři bude totiž za zavřenými dveřmi. Oba dnešní soupeři zatím v přípravě uspěli ve dvou ze čtyř zápasů, a tak dnes hráli o to, kdo se překlopí do pozitivní bilance.

Reprezentace
Rozhovory

Kapitán v domácí bublině zatím divákem

Jen jednou měl od konce ligové sezony v ruce basketbalový míč. Kapitán reprezentace Vojtěch Hruban stále doléčuje zraněnou achilovku a v prvních dnech přípravného kempu v Poděbradech je zatím jen v roli diváka, který smí maximálně do posilovny.   

Reprezentace

Ve Francii se bouří. V Japonsku nikdo nic nenamítal

Na vlastní kůži okusil ”japonský masakr motorovou pilou”, proti kterému se v zemi poslušných a oddaných makáčů nemá kdo bouřit. Ostatně není divu.  V Japonsku se běžně pracuje dvanáct hodin denně, s desítkami hodin přesčasů měsíčně a s minimální dovolenou, kterou se mnozí stydí si vůbec vybírat.

Reprezentace

Generálku obstará federální derby

České basketbalistky zakončí v tomto týdnu přípravu na evropský šampionát, který startuje příští čtvrtek zápasem s Ruskem. V generálce na očekávaný turnaj vyzvou v Praze na Královce Češky východní sousedky ze Slovenska.

Reprezentace

Zápas s nároďákem víc než rok v NCAA

ZE SOUSTŘEDĚNÍ LVŮ První společné tréninky v nové hale v Poděbradech mají za sebou basketbaloví reprezentanti, kteří se začali chystat na událost tohoto léta. Tou bude na začátku července olympijský kvalifikační turnaj v kanadské Victorii. Lvi by tam s výjimkou zraněného Martina Kříže měli být v kompletním složení, byť nymburský podkošový pilíř není jediný, kdo řeší zdravotní obtíže.

Reprezentace

Ve zrychleném módu. Příprava na olympijskou kvalifikaci startuje

Čeští basketbalisté mají necelý měsíc, aby se připravili na vrchol letošního léta. Už na konci června totiž v kanadské Victorii odehrají olympijskou kvalifikaci. Tu si vybojovali díky šestému místu na posledním mistrovství světa. Původně se měla kvalifikace odehrát v loňském roce, ale stejně jako samotné olympijské hry, také ona byla o rok odložena.

Aktuality

Projekt Regionálních manažerů ČBF prochází dalším rozvojem

Česká basketbalová federace se více zaměřila na rozvoj regionáloního basketbalu, a proto vznikl projekt regionálních manažerů, který v současné době prochází dalším rozvojem. V tuto chvíli jsou na ČBF tři regionální manažeři, kteří mají rozdělenou republiku na tři části (přesná působnost v mapě níže), a to Radek Sís, Pavel Šmíd a Jakub Wiedner.

Reprezentace

Neno vzkřísitel. Ze záhrobí až do ukrajinského finále

Když mladý ukrajinský celek SC Promethey před dvěma měsíci hledal někoho, kdo dá týmu nový impuls, sáhl po úspěšném reprezentačním trenérovi Ronenu Ginzburgovi. Izraelský stratég s českým pasem si nechal do smlouvy dát klauzuli, která ho uvolní na přípravu národního týmu. Kdo tehdy mohl tušit, že ji uplatní před finále ukrajinské superligy.

Reprezentace

Vybojuje si "ukecaná novinářka" nominaci na EuroBasket?

Po dvou letech v NCAA pro ni návrat z americké univerzitní soutěže není právě snadný oříšek k rozlousknutí. Křídelnice Kristýna Brabencová si ale nestěžuje, naopak - těší ji šance opět si zahrát evropský basketbal. ”Osobně ho mám radši, a proto se vracím ráda. Ten přechod je ale znát,” přiznává 21letá členka slavného sportovního klanu Brabenců, jež má u pasu titul mistryně Evropy kadetek i působení v nejlepším tuzemském klubu USK Praha.

Reprezentace

Češky celý zápas ztrácely, vše mohla změnit poslední střela

Po včerejším dvanáctibodovém vítězství dnes české basketbalistky v Praze na Královce vyzvaly stejné soupeřky. Od konce čtvrtečního střetnutí s Běloruskem uplynulo sotva 16 hodin a už se Reisingerová s Verameyankou znovu postavily k rozskoku.

Název Kategorie Vloženo
testovaci 18. 3. 2021
Příjmení a jméno Národnost Klub Pozice Výška