57

11
18

Další obrat pro Levhartice

Basketbalistky Chomutova zvládly i třetí domácí utkání v tomto ligovém ročníku Chance ŽBL, když v rámci tradiční nedělní Family Game před kamerami Nova Sport 1 zdolaly po vyrovnané bitvě Hradec Králové 65:59. Svým soupeřkám tak odskočily v tabulce.

Úvodní koš zápasu dala sice domácí Monika Fučíková a její trojka o pár desítek sekund později znamenala vedení Chomutova, ale hostující Elišky Hálová se Žílovou nastartovaly sérii 10:0, která dostala do trháku hostující Lvice. Levhartice se přiblížily ale třináct bodů za první čtvrtinu jim k vedení nestačilo. Ve druhé čtvrtině se obě ofenzivy rozjely, na hradecké straně se rozjela rozehrávačka Anna Brožová a Východočešky tak držely těsný náskok. Ten si přenesly i do poločasu, když z rozdílu dvou bodů udělaly právě Brožová s Žílovou sedmibodové poločasové vedení pro hostující hráčky.

Po přestávce se ale oba celky vrátily spíše k defenzivní bitvě a hodně času strávily hráčky obou týmů na zemi při snaze o doskok či zisk a na koše byl průběh spíše skoupý. Přesto Hradec vedl šestnáct minut před koncem o třináct bodů, když se za tři body trefila Jindřiška Hrubá, ale ani to Hradci nestačilo. Chomutov totiž předvedl čtvrtou čtvrtinou podobně jako v této sezóně už několikrát, ať v lize proti KP TANY Brno nebo v EuroCupu proti polskému Gorzówu. Postupně začal náskok soupeřek stahovat a šlo se do dramatické koncovky. V ní ještě Hradec vedl pět minut před koncem o koš po úspěchu Elišky Hálové, pak ale nedaly hostující hráčky ani bod a Chomutov bod po bodu otočil skóre. Vítěznou šestku dala Monika Fučíková a důležité body v úplném závěru Eliška Brejchová čímž potvrdila výhru svého týmu.

Levharticím nevadilo ani čtrnáct procent úspěšnosti za tři body (28/4), protože Hradec dal jen o trojku víc na sedmadvacet střel, když spousta z nich nepadla do koše v úplném závěru. Navíc Východočešky ztratily osmnáct míčů. Střelkyně zápasu se shodly na třinácti bodech, ať už hostující Hálová, tak domácí Fučíková s Velichovou. Osmnáct doskoků přidala k devíti bodům domácí pivotka Kateřina Rokošová.

Monika Fučíková (hráčka Levhartic Chomutov): „Nebyl to náš zápas. Na začátku jsme se trápily. Doskakovaly nám jednoduché míče, v obraně jsme se nevracely a byl to problém. Naštěstí naše čtvrtá čtvrtina doma je silná a zase se nám podařil obrat. Bylo to hodně tvrdé a o obraně.“

Eliška Hálová (hráčka Sokola Hradec Králové): „Pocit mám hrozný. Snažily jsme se bojovat a bojuje se čtyřicet minut, a ne třicet pět. Prohrály jsme si to samy, to jsme si zasloužily. Musíme se poučit. Začaly jsme chybovat, zbytečně jsme dělaly ztráty, faulovaly jsme a rozhodly asi zkušenosti. Dobré hráčky dělají jak prohrané, tak vyhrané utkání a musíme si z toho vzít maximum. Snad jim to do příště doma vrátíme.“