50

8
14

Levhartice přestřílely KP TANY

Duel posledních dvou bronzových medailistek z Chance ŽBL z posledních dvou sezón byl magnetem druhého ligového kola a v rámci akce Family Game se duel sehrál v tradičním dopoledním nedělním čase a přímém přenosu kanálu Nova Sport 1. Levhartice Chomutov využily výhodu domácího prostředí i náročné cesty pro soupeřky a zdolaly KP TANY Brno 86:76.

Do utkání lépe vstoupily Brňanky, kterým nevadila výšková převaha soupeřek a od úvodních minut byly mírně vpředu. Levhartice držela zejména Eliška Brejchová, která trefila dvě trojky v krátkém sledu a přiblížila svůj tým na dostřel, ale v závěru čtvrtiny se z dálky prosadily i Královopolanky a odskočily do osmibodového vedení. Mírné vedení byla na straně svěřenkyň trenérky Marcely Krämer i v polovině druhého hracího období, než se domácí basketbalistky rozehrály a najednou je poslala Charlotte Velichová svou trojkou do těsného vedení. KP TANY ale dokázalo zareagovat, uzavřelo poločas šestibodovou minisérií a vrátilo se zpět do těsného vedení. Za dvacet minut zářila se čtrnácti body Brejchová, na druhé straně jí s dvanácti body kontrovala Kateřina Galíčková.

Třetí čtvrtina byla pokračováním vyrovnané bitvy, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu a oba celky se střídaly ve vedení až do čtyřiatřicáté minuty. V tu chvíli otočila poslední vedení KP TANY ve svůj prospěch domácí Levhartice a reprezentační pivotka Kateřina Rokošová a nastartovala závěrečný nápor svého týmu. Brňanky ještě částečně reagovaly a po šestkách Michaely Vondráčkové čtyři minuty před koncem byl rozdíl dvou košů, pak ale trefily slepené trojky bulharská posila Ivana Nikolová a Monika Fučíková a posunuly rozdíl do dvouciferných čísel, s čímž si nedokázal hostující celek i přes vystupňovaný závěrečný tlak poradit.

Střeleckou hvězdou zápasu byla domácí Eliška Brejchová, která navázala i na první poločas a duel ukončila s 23 body, na double-double dosáhly s 16 body a deseti doskoky Fučíková a deseti body s jedenácti doskoky Rokošová. Brňanky vedla se 17 body Anežka Kopecká, na šestnácti se shodly Kateřina Galíčková s Petrou Malíkovou. Druhá jmenovaná přidala i jedenáct doskoků. Levharticím vykompenzovalo horší doskakování deset trefených trojek a pouze osm ztrát.

"Měly jsme v utkání navrch, ale hraje se 40 minut a nasazení musí vydržet až do konce. Je znát i naše nesehranost. Zradily nás trojky, a naopak jsme nechaly Chomutov se z dálky rozstřílet," hodnotila utkání trenérka KP TANY Marcela Krämer.

„My jsme myslely, že tu dnes vyhrajeme a nepovedlo se nám to. Měly jsme špatnou obranu, nezvládaly jsme jejich akce pick and roll a dostávaly jsme z toho hodně bodů. Jejich holky se hodně trefovaly za tři body. V poslední čtvrtině se za mě nic extra nezměnilo, protože jsme dostávaly body ze stejných akcí,“ říkala reportérovi nejlepší hráčka Brna Anežka Kopecká.

„Jsem ráda, že to tam dnes padalo. Je to hodně cenná výhra, kterou jsme potřebovaly. Doma máme skvělou atmosféru, fanoušci nás ženou a my jsme za to hrozně rády, že přijdou a fandí. Chtěly jsme ve druhém poločase zlepšit doskok a odstupování ze slabé strany, což se povedlo, a proto jsme to dokázaly otočit,“ zhodnotila duel vítězná Eliška Brejchová.