11.0
#17
10.0

Sovy kralovaly z trojek a brejků

NH se téměř poločas na pražské Folimance držela domácích Sov jako klíště, zejména díky bodům z útočných doskoků a 16 šestkám. Jenže pak za poslední čtyřminutovku druhé čtvrtiny stihla jen 4 body a domácí se čtyřmi trojkami odpoutali do rozhodujícího trháku na 48-38. Ve druhém poločase už hosté nebyli hrozbou.

USK, který přeskočil Opavu na třetí místo, se při výhře 92-78 opřel o kvartet Mangas (18), West (16), Vyroubal a Kyzlink (po 14). Za z pole jen 33procentní hosty odpovídali Ubilla (16+7 doskoků), Vann (14), Petr Bohačík (11+10 doskoků) a Heinzl (11). Domácí dominovali z trojek (43/11 - 22/2) i z brejků (33-19) a také méně ztráceli (11-18). Novou huť nespasila ani výhoda z šestek (28/19 - 39/32) a z druhých šancí (13-22).

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): ”Prvních 18 minut jsme hráli super a drželi krok. Měli jsme vše pod kontrolou a pak za dvě minuty nám domácí utekli na deset bodů. Druhý poločas jsme nedodaržovali pokyny a měli jsme katastrofální střelbu za tři body 22/2. S takovou střelbou a osmnácti ztrátami se to nedá vyhrát. Zasloužená výhra domácích.”

Josh King (trenér USK Praha):
”Ostrava přijela dobře připravena. Věděli jsme, že budou vyšší a fyzičtější. Proto jsme se je snažili držet od koše. Jejich zóna 3-2 nás trochu zbrzdila, ale ve druhém poločase jsme odvedli slušnou práci, drželi spolu a našli cestu k výhře.“

Dominik Heinzl (power forward NH Ostrava): ”První poločas jsme se drželi. Měli jsme jen problém na doskoku, ale to se dá ještě přežít. V posledních dvou minutách prvního poločasu nám ale soupeř utekl na deset bodů. Ve druhém poločase to pokračovalo. Měli jsme problém s presem. Ztráceli jsme míče, nebyli jsme tak koncentrovaní v útoku a bohužel už jsme to nedotáhli zpátky.”

Marek Vyroubal (rozehrávač USK Praha): ”My jsme do toho utkání nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Měli jsme obrovské problémy na obraném doskoku. Z toho pramenilo, že jsme nemohli rychle dopředu a rozebírat obranu Ostravy. Potom, kdy jsme začali trochu zrychlovat, začali jsme Ostravu přehrávat, změnila obranu na zónu 3-2. Nechala nás střílet, my jsme trochu stagnovali s tím, kdo kde má stát, a jak na to hrát. Pak jsme si poradili a znovu nás posunula nahoru koncovka druhé čtvrtiny. Po poločasové přestávce už jsme udržovali skore na deseti bodech a víc, takže kredit patří nám.”

• lepšící se trojky

Stále se lepšící Novou huť čeká náročný duel na pražské Folimance, kde na ni favorizované Sovy vyrazí se svým trvalým celoplošným presinkem, což poklade velké nároky na ostravského veterána na rozehře Ubillu.

Sovy mají aktuálně lepší doskok (42 ku 35) a o téměř 14 bodů i útok (90 ku 76), v posledních třech zápasech ovšem NH vystrkuje trojkové nůžky, v čemž bude nicméně soví stánek velkým testem.

Josh King (trenér USK Praha): ”Ostrava nám připraví několik výzev. Náš cíl je soustředit se především na naši hru, ale Ostrava má tým složený z několika zkušených hráčů, kteří nehrají NBL poprvé. Mají jako tým slušnou výšku a mnoho zbraní okolo koše. Ať už je to veterán Ubilla, který hrál snad v deseti patnácti zemích, nebo Bohačík, který skvěle doskakuje, nebo Radukič, který je nebezpečný jak pod košem, tak z delší vzdálenosti. Pro úspěch v tomto utkání budeme muset hrát fyzicky a dobře doskakovat.“

Dalibor Vlk (křídlo USK Praha): ”Čeká nás těžké utkání s Ostravou, která v posledních zápasech předvádí skvělé výkony. Soupeř je fyzický, takže klíčový bude doskok pod oběma koši. Nesmíme soupeři dovolit lehké koše, musíme si pohlídat obranný doskok a soustředit se na naši hru, a především na naši obranu.“

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): ”Čeká nás těžký soupeř, který hraje rychlý a atraktivní basketbal. Dále disponuje velmi kvalitními hráči hlavně na perimetru. V poslední době hrajeme s velkým sebevědomím a energií a věříme , že i v sobotu to ukážeme a pobijeme se o výhru.”