2.0

#23
4.0

Velký ostravský obrat ve druhé půli

Už třikrát venku úspěšní Sokoli po vyhraném poločase na Tatranu (40-46) na malou chvíli usnuli na vavřínech a probudili se až s porážkou 82-73, když ve slabé druhé půli zaostali o parník 42-27.

Hradec už v první čtvrtině vystřelil do trháku 16-28, když ničil domácí zpod koše a těžil z útočných doskoků i ztrát soupeře. Hned v úvodu druhé části se ale propadl do bahna ztrát a svůj náskok vyhodil do povětří. Chyby domácích mu ještě dovolily vyhrát poločas, ale pak jej NH zcela přejela třetí čtvrtinou (22-9), když takřka u všeho důležitého byli Ubilla s Vannem. Trojky Nábělka s Týmlem v úvodu čtvrtého dějství vystřelily ostravský náskok až na 13 bodů a Sokoli už se pak přitáhli nejblíž na pět.

Tahouny NH byli Vann (13+7 doskoků), Heinzl (13), Ubilla a Radukič (po 10), za hosty odpovídali Pavlovič (17), Sedmák (15), Pešakovič (13+6 asistencí) a Vujovič (10). Ostrava si řekla o výhru trojkami (26/10 - 26/5) i body laviček (37-17), čímž přebila i manko zpod koše (32-46).

Lubomír Peterka (kouč Královští sokoli): ”Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním to vypadalo, že si to pohlídáme. Byli jsme výrazně lepší. Bohužel jsme přestali doskakovat v obraně, domácích bylo najednou plné hřiště. V závěru si to pak pohlídali. Mrzí nás to, jelikož je Ostrava tým, se kterým se dá hrát, ale můžeme si za to sami.”

Peter Sedmák (power forward Královští sokoli):
”Prohráli jsme vyhraný zápas. Nedrželi jsme se taktiky. Sice se nám dařilo odstavovat Petra Bohačíka od doskoků, ale nedávali jsme zpod koše, pak přišla nervozita. Chtěli jsme potvrdit formu z Děčína, ale nepovedlo se.”

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): ”Za výhru jsem rád, chtěli jsme vyhrát a ukázat, že na to máme. Chtěli jsme vyhrát i v Brně, ale tam to uteklo v závěru. Chtěli jsme dobře začít, ale to se nepovedlo. Pak kluci ukázali sílu a jednotu, začali jsme bojovat a otočili to.”

Manny Ubilla (rozehrávač NH Ostrava): ”Začali jsme ospale, ale pak jsme se vzchopili a začali bránit. Něco jsme si řekli v poločase a následně zápas otočili.”

• bodový lídr Pešakovič

Před Novou hutí stojí velký úkol doma zvítězit, ovšem proti rozjetým Sokolům, kteří venku uspěli už třikrát, to nebude ani trochu snadné. Zkušení Východočeši vedení top skórerem Pešakovičem svou chytrou hrou bez výkyvů působí potíže většině soupeřů. Mají šest dvojciferných střelců, sázejí 9 trojek na utkání a s průměrem 40 doskoků se nemusí bát prakticky žádného týmu.

NH nemá vysoká procenta v žádném segmentu střelby, čemuž odpovídá jen 75bodový útok, a při 35 doskocích a 87bodové obraně zatím může být ráda za své dvě výhry. Doma na Tatranu však její síla tradičně roste, a proto se i Sokoli musí mít na pozoru.

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): ”Ve středu nás čeká velmi zkušený tým Hradce, který má výborný vstup do sezony. Určitě nás čeká těžký zápas, ale věříme, že nastoupíme s velkou energií a s podporou našich fanoušků to dotáhneme do vítězného konce.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): ”Po úspěchu v Děčíně nás čeká další venkovní utkání. Ostrava má na kontě sice jen dvě výhry, ale i další utkání odehráli velmi dobře. Na domácí palubovce budou chtít vybojovat další vítězství. Oproti loňské sezoně se tým obměnil a je silnější. Základ bude ubránit rozehrávače Ubillu, stejně jako ostatní cizince. Pod košem je tradičně silný Bohačík. Musíme hrát svou týmovou hru a vydržet s koncentrací až do konce. Ostravský tým bude bojovat celý zápas, ale my chceme jednoznačně výhru.“

Peter Sedmák (pivot Královští sokoli): ”Čeká nás těžký zápas se silným soupeřem. Ostrava změnila kádr a má kvalitní hráče, kteří hrají pěkný basketbal. Musíme se na ně dobře připravit a jít do zápasu s vítěznou mentalitou. Teď se nám na soupeřových palubovkách daří a chceme v tom pokračovat. Pokud podáme výkon, který jsme podali v druhém poločase v Děčíně, tak bychom neměli mít problém vyhrát.“