38

11
16

Vykoupení pro Ondřeje Šišku

Každý zápas dře. Jako kdyby to byl ten poslední. Je zvyklý dřít z venkovních řeží 3x3, je zvyklý dřít, protože je Válečník. Bez ohledu na výsledek, bez ohledu na počet vlastních chyb i minutých střel. Zatím jej však v této sezoně nečekaly za jeho snažení žádné odměny. A tak v Hradci Ondřej Šiška ještě navýšil své úsilí, až někam na hranu možností.

Vypadlo z toho monstr představení s kariérním ratingem 42, nejvyšším za všechna čtyři utkání druhého kola. Doložila jej následující čísla - 31 bodů, 9 doskoků, 7 asistencí, 11 získaných faulů i neomylné trestné hody (11/11). Bylo jich třeba – na východě Čech Děčínu chyběli Grunt, Landa, Skalička i Kotásek a byl tak téměř bez dlouhých, což proti zkušenému slovenskému duu Sokolů Lošonský – Sedmák nebyla právě příznivá situace. Šestadvacetiletý dirigent však tuto díru dokázal zaplnit a dvaceti body v rozhodné druhé půli dotlačil hosty k vítězství 79-83.

V první čtvrtině Děčín dvojkovou a šestkovou produkci domácích dorovnával trojkami, celou první půli (43-41) mu ale chyběly body z brejků a také více ztrácel. Hned po změně stran navíc Sokoli unikli na 49-41. Právě tam ale už hodně začal žhavit motory Šiška, který 11 body v řadě srovnal a jeho tým se v úvodu 4. části vyšvihl do vedení o šest. Poté zaveleli domácí Lošonský s Haladou k obratu na 70-65, aby hosté čtyřmi trojkami vyrazili k otočce na 74-79. Znovu Lošonský s Haladou ještě srovnali na 79-79, ale válečnický top hrdina čtyřmi šestkami v posledních 80 sekundách rozhodl.

Spolu s ním v Hradci řádili i Ježek (19) se Žiklou (18+7 doskoků). Jejich tým měl efektivnější dvojky (39/22 – 30/22) a dal i víc trojek (6-8). U domácích (stále bez Barače) byli vidět Lošonský (24+10 doskoků a 6f+), Halada (14), Stamenkovič (13+8 asistencí a 6 doskoků) a Sedmák (12+7 doskoků).

Absence Děčína: možná nadále power forward Landa

Repríza dvou přípravných duelů dává v hale Třebeš šanci na velkou bitvu. Válečníci po ztrátě finále Alpe Adria Cupu i poměrně nečekané porážce s výrazně oslabeným Olomouckem už potřebují zabrat, aby se hned v úvodu sezony nepropadli do většího manka. Využít navíc budou chtít případné trvající absence důležitého křídla domácích Barače, byť i jim možná dále bude chybět power forward Landa. To není maličkost, neboť Děčínští momentálně pod košem nemají závratnou sílu, jež je pro jejich herní styl i při úbytku střelecké kvality na perimetru zásadní.

Lubomír Peterka (kouč Královští sokoli Hradec Králové): „Děčín sice neprodloužil smlouvy se svými ostřílenými cizinci z minulé sezony, to ale neznamená, že by nebyl kvalitním soupeřem, přeci jen nás dvakrát porazil v přípravě. Musíme náš výkon postavit na důsledné obraně, ze které pak bude jednodušší skórovat. Bude to vyrovnané utkání, my však do něj vstoupíme s jediným cílem - zvítězit. Nahrávat by nám mohl také fakt, že už máme jedno vítězství za sebou, takže chlapci budou hladoví po dalším.“

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „V Hradci čekáme těžký zápas. Zkušená sestava soupeře je delší dobu pospolu, umí si velmi dobře půjčit míč, a to nám bude dělat problémy. Chceme předvést lepší výkon než v našem posledním zápase.“

Tomáš Pomikálek (křídlo BK ARMEX Děčín): „První zápas ligy nám nevyšel a myslím, že všichni to cítíme a chceme to napravit. Se Sokoly jsme hráli již dvakrát v přípravě, a i když nebyli v kompletní sestavě, doufám, že opět dokážeme uspět. Osobně to beru jako povinnost.“