10
14

NH Ostrava

Duet Pumprly a Holseyho

Radek Pumprla aspoň na jeden večer v sezoně zastínil svého slavnějšího bratra, když spolu s Kammeonem Holseym dovedli 45 body Novou huť k domácímu vítězství nad Hradcem (85-74) a pomohli jí dorovnat bilanci právě devátých Sokolů. Stalo se v době výrazného ligového a místy i reprezentačního rozmachu kadetských vicemistrů Evropy z roku 2011 (dále Matěj Svoboda, Radovan Kouřil, Martin Peterka, Prokop Slanina či Lukáš Stegbauer), kteří o sobě nyní dávají vědět ve větším než malém množství.

Křídelník Pumprla stál u klíčové první čtvrtiny 12 body i aktivitou na poli zisků, útočných doskoků a asistencí. Power forward Holsey v tomto dějství, vyhraném 27-15, přihodil 13 bodů a hosté se z tohoto direktu ostravského dua nikdy nevzpamatovali. Až do konce zápasu jejich manko kolísalo kolem deseti bodů, ale pod skutečný tlak – snad až na tříbodové snížení ve třetí čtvrtině - domácí nedostali, byť po 50 bodech inkasovaných v první půli (NH tu měla dvojky 72 procent) už pak soupeře udrželi jen na 35.

Pumprla nakonec zaknihoval 23 bodů a 7 doskoků, Holsey byl jen o bod zpět. Za Hradec se činili Lošonský (21+9 doskoků), Barac (13+7 asistencí), Peda Stamenkovič (13) a Sedmák (11). NH vládla především zpod koše (52-36) a na doskoku (41-29, v útoku 10-4, body z druhých šancí 13-5).

Vzájemná utkání této sezony: 89-98, 72-92

Nová huť, která se doma ukáže po více než měsíci, může dorovnat bilanci Sokolů, ale ti před ligovou přestávkou uspěli ve třech ze čtyř posledních utkání a budou se snažit svůj náskok na deváté pozici ještě vylepšit. Navíc s NH zvládli oba duely v základní části. V posledních vítězných utkáních se týmu dařilo i slušně bránit, ale stále má potíže na doskoku a se ztrátami. S těmi hodně zápolí i Ostrava, která zejména doma bude chtít opět získat maximum z trestné linie a také na doskoku.

Filip Šmíd (křídlo NH Ostrava): „Čeká nás velmi důležité utkání. Hrajeme doma a chceme s Hradcem uspět, neboť v základní části se nám to dvakrát nepovedlo. Cesta k úspěchu vede přes ubranění slovensko-srbského jádra týmu.“

Lubomír Peterka (kouč Kingspan Hradec Králové): „Ostrava je tým, který má ve svém kádru kvalitní hráče. Minulé dva zápasy prohrál a určitě je hladový po vítězství, navíc bude mít výhodu domácího prostředí. Nicméně vkládám do našich kluků veškeré naděje, v minulých zápasech velice dobře zahrál Lošonský, Sedmák, Barac, ale i ostatní. Věřím, že neponechají nic náhodě a v Ostravě se porvou o vítězství.“