43

9
14

Král Tony prodloužil sérii!

Anthony Walton si naložil na záda zbylých pár kolínských mužů a v šesti hrající tým (nadále bez Zolla a Šouly) dovedl velkým výkonem k vyrovnání série předkola play-off (na 1-1), jež se v úterý vrátí na ústeckou palubovku k rozhodné bitvě. Americký playmaker se pod vítězství 80-70 podepsal 30 body, 9 asistencemi, 6 doskoky a dokonce 14 získanými fauly (TH 13/10). Krajan Thompson dodal double double za 18 bodů a 10 doskoků a Purifoy s Novotným (navíc i 7 doskoků) přispěli 11 a 10 body.

Medvědi sice zaspali na startu a po 7 minutách ztráceli 8-19, ale pak hosté ztrátami vznítili kontra nápor domácích, tažený duem Walton – Thompson. Kolín ovládl druhou čtvrtinu 27-12, když mu patřilo především posledních 4:20, kdy z 29-32 šel opět díky nosné americké dvojici na 43-34, což byl klíčový úsek zápasu. Druhou půli už domácí drželi náskok kolem deseti bodů a nikdy se nedostali do vážných potíží.

Kompletní hosté se opírali o kvartet Houška (16+9 doskoků), Šotnar (15), Pecka (13) a Svejcar (11+7 doskoků). Jejich tým měl na své straně jen útočné doskoky (3-9) a body z nich (2-15). Ovšem Medvědi kontrovali lepší produkcí šestek (14-8), z brejků (22-6), zpod koše (40-30) a navíc i méně ztráceli (9-14).

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Chtěli jsme vytlačit hru z vymezeného území, a to se nám povedlo. Hráči Ústí neměli tolik příležitostí tam hrát. Chtěli jsme vytlačit hru za tříbodový oblouk, aby stříleli. My jsme se poučili z útočného doskoku, který nás porazil v Ústí. Dnes jsme se výrazně zlepšili, ale pracovat na něm musíme stále. Našich 22 bodů z rychlého protiútoku je super, my musíme hrát rychle, protože v postupném útoku máme svoje limity. Pokud nehrajeme rychle, tak dáváme kolem sedmdesáti bodů, a to na vítězství nestačí. Dnes jsme do utkání vložili výrazně víc energie než v pátek, kdy byli kluci hodně unavení ze středečního zápasu. Někteří z nich netrénovali, protože byli dlouhodobě zranění. Myslím si, že jsme dnes zaslouženě vyhráli a uvidíme, které družstvo vyhraje a bude šťastnější v úterý.“

Anthony Walton (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): „Tvrdá hra obou týmů. Bojovalo se celých čtyřicet minut. Předvedli jsme týmovou hru na obou polovinách hřiště.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí): „My jsme se nepoučili z chyb, které jsme předvedli v domácím utkání a dovolili jsme domácím odehrát zápas v šesti lidech, což je absolutně bláznivé. Nebyli jsme nebezpeční ve vnitřním prostoru, nebyli jsme nebezpeční v přechodové fázi. Je vidět ze statistik, že Kolín dal z rychlých protiútoků 22 bodů a my pouhých šest. Takže tady není co hodnotit, my máme stejně jako Kolín jeden den na to se připravit na rozhodující zápas. Je to celé o hlavách hráčů, pokusíme se na to, stejně jako Kolín, připravit.“

Pavel Houška (power forward SLUNETA Ústí): „Já osobně se na úterní utkání moc těším. Rozhodne to, jak si kdo nastaví hlavu.“

Stav série: 0-1

Absence Kolína: forward Vocetka (koleno), otázkou je opět zdravotní stav forwarda Zolla a také guarda Šouly

Vzájemné zápasy v této sezoně NBL: 87-86, 90-92, 75-84

Třebaže porážka o devět bodů by naznačovala vyrovnaný duel, SLUNETA první zápas předkola play-off na domácí půdě ovládala pomocí 13 trojek a obrovské doskakovací převahy poměrně jednoznačně, byť musela být po většinu průběhu obezřetná, když se jí zejména nedařilo přetavit ve zlato ohromný počet 25 útočných doskoků. Medvědi se drželi hlavně hrou do koše, brejky a později se prosazovali i z trojek. Teď navíc hrají doma, kde jsou obvykle silnější. Otázkou je, jak v možná opět sedmičlenné rotaci (pokud by i dál chyběli Zollo se Šoulou), v níž jsou ligou teprve málo obehraní guardi Novotný s Dlugošem, dokážou momentálně mnohem zkušenější SLUNETĚ účinně vzdorovat.

Utkání v Kolíně začíná netradičně už v 15 hodin a domácí GEOSAN bude hrát proti odvrácení konce sezony.