37

12
11

Dlouhá noc i s triple doublem!

Nebývale dramatický duel sledovali diváci v Kolíně, kde domácí – nakonec i s autorem triple doublu Anthonym Waltonem v sestavě - až po prodloužení udolali Hradec 108-104 a udrželi tak krok s pražským USK v čele skupiny A2.

Nováček se v utkání uchytil třemi trojkami v první čtvrtině (21-15). ve druhé přidal dalších šest a v půli vedl 48-49. Pak se až do konce hrálo prsa na prsa, aby do poslední minuty Medvědi (v utkání bez Číže) vstupovali s náskokem pěti bodů. Canda s Marquardtem ale 26 sekund do konce srovnali, a i když Walton v čase 39:56 skóroval s faulem, Marquardt dalekou trojkou poslal zápas do prodloužení.

V něm hosté po dvou rychlých trojkách vedli o šest, ale domácí odpověděli stejnou mincí a po dvou ztrátách playmakera Hradce Stamenkoviče Purifoy vylepšil kolínské skore na 105-102. Walton půl minuty do konce šestkami potvrdil vedení na 107-104 a po minuté trojce hradeckého Lošonského už Machač jednou šestkou zavíral zápas.

Jeho králem byl Walton s 33 body, 11 asistencemi a 10 doskoky (TH 11/11), Purifoy přidal 28 bodů (trojky 8/6), Machač 18 a Bratčenkov 15. Za hosty řádili Marquardt (25, trojky 9/7), Lošonský (23+11 doskoků), Sedmák (15+8 doskoků) a Stamenkovič (14+10 asistencí). Domácí vládli zpod koše (52-38) a na útočném doskoku (16-8, body z druhých šancí 21-14).

8 29 37 4 22 5 11 19 20 119 104

Absence Kolína: rozehrávači Walton (pata, o startu se rozhodne před utkáním) a Číž (viróza, o startu se rozhodne před utkáním), forward Vocetka (koleno)

Absence Hradce: centr Hampl (zranění ruky), forward Mahler (nemoc)

Vzájemné zápasy v sezoně NBL: 104-78, 74-88, 85-76, 71-124

O prvenství v A2 se nadále bijící Kolín počítá 3 výhry z posledních čtyř utkání, všechny ale vybojoval těsně, neboť jeho zdravotní situace stále není dobrá a pro domácí duel se Sokoly může být při hrozící absenci dvou hlavních rozehrávačů ještě složitější. Hradec má už jen mikroskopickou šanci na únik z poslední pozice a tedy i z baráže, ale musel už by nyní prakticky vše vyhrát a ještě doufat v řadu selhání Nové huti. Dokud však naděje existuje, nejde ho ze hry odepisovat. Venku, kde je znatelně slabší a ještě ani jednou neuspěl, by ovšem musel podat zejména v defenzivě nadstandardní výkon. Lze to ale při pěti porážkách z šesti posledních kol očekávat?

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Čeká nás další důležité utkání v boji o prvenství ve skupině A2. Věřím, že pokud přistoupíme k utkání se stejným nasazením a s touhou po úspěchu jako v předchozích dvou zápasech, budeme po 40 minutách hry slavit vítěství.“

Lubomír Peterka (asistent Kingspan Královští sokoli): „Jedná se o naše páté utkání s Kolínem v této sezoně. Navzájem už se dobře známe, takže můžeme očekávat velmi strategickou hru. GEOSAN si na domácí půdě bude chtít pojistit účast v předkole play-off, takže do toho půjde naplno. I přesto, že naše šance na vyhnutí se baráži skoro vypršely, budeme chtít podat bojovný výkon a pokusit se utkání vyhrát.“

Atrakce utkání: soutěž o pizzu, dětská soutěž o stavebnice Lego.