15
14

Užitečnost

Pandy ničily z doskoků a z oblouku

I když tomu výsledek nijak zvlášť nenapovídá (84-75), SLUNETA v prvním duelu předkola play-off Medvědy na domácím kurtu rozdrtila, a to na doskoku a z trojkového oblouku. V lovu odražených míčů zápas ovládla 58 ku 37, z toho v útoku 25 ku 11, a na body z druhých šancí si hosty podmanila 17 ku 4, když měla z pole o 11 střel víc. V trojkách pak dominovala 42/13 ku 28/7 a hostům (bez Zolla) tak jen ke korekci výsledku pomohla lepší produkce zpod koše (20-34).

Domácí lehce zaškobrtli jen ve startovních blocích, ale brzy syceni doskokem otočili a od stavu 14-8 sedm z jejich devíti úspěšných střel z pole až do konce poločasu mělo podobu trojek. Šest projektilů Pandy umístily do obruče ve druhé čtvrtině, vyhrané 26-16, a hned tři přesné rány z celé sekvence měly podpis forwarda Faita, který v posledních týdnech naladil zajímavou formu, když hned třikrát za čtyři utkání zapsal dvojciferné body.

V poločase sice SLUNETA vedla „jen“ 44-33, když ještě po daleké trojce Medvěda Dlugoše ztrácela 26-28, ale doskakovací převaha ji držela v sedle i přes solidní produkci amerického tria GEOSANU.

Ten se ve třetí čtvrtině díky plně využitému nesportovním faulu domácích dostal na rozdíl osmi bodů, když předtím ztrácel už 16, ale i když na startu poslední části snížil až na 65-61, domácí Šmíd vzápětí skóroval z útočného doskoku, Pecka přidal trojku a tři šestky na 73-61 a zbylých šest minut už Pandy zvládly.

Střeleckou divizi vítězů vedli Šotnar (17, trojky 10/4), Pecka (15+9 doskoků), Svejcar a Fait (po 11), v sedmi rotující Medvědy tlačili Walton (19+7 doskoků, 7 asistencí, 4 zisky, 8F+), Thompson (17) a Purifoy (14+8 doskoků).

Vzájemné zápasy v této sezoně NBL: 86-87, 92-90

Sedmé Ústí jde do předkola po kritickém období sezony s už 10 porážkami z 11 posledních zápasů, přesto jako favorit. Sérii na dvě výhry začíná doma a při rychlém sledu zápasů, jež od sebe v případě Utkání 1 a 2 dělí pouhých 43 hodin, bude těžit i z širší rotace opěrných hráčů. Po nadstavbě desátí Medvědi po zapůjčení Číže do Svitav a při absenci Zolla měli k dispozici na poslední zápas A2 jen osm mužů užší rotace, a to včetně Dlugoše a zelenáče Novotného. Navíc klíčového playmakera Waltona v poslední době trápila zraněná pata.

Medvědi jsou v této fázi nevyzpytatelným týmem, který v posledních zápasech hrozil především z trojek, nicméně SLUNETA by měla mít převahu v defenzivě, na doskoku a především ve zkušenosti.

Oba vzájemné zápasy ze základní části skončily těsným vítězstvím hostů, ovšem v úplně jiné kádrové situaci obou celků, proto jim před pátečním duelem nejde přikládat velkou váhu.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Předkolo play-off s Kolínem bude především o nás a naší obraně. I přes odchod dvou klíčových hráčů Šafarčíka a Číže má Kolín stále svou sílu, a to především na útočné polovině. Trojici ofenzivně laděných amerických hráčů, výborně doplňuje nestárnoucí Machač a zkušený Bratčenkov, který se vrátil po vleklých zdravotních potížích do sestavy. V posledních kolech se bodově dokázali také připojit mladíci Dlugoš, Novotný a Šoula. Bylo by tedy naivní se soustředit pouze na pár hráčů. Cesta k úspěchu povede přes kvalitní obranu po celou dobu utkání, kde si musíme pohlídat především rychlý přechod na útočnou polovinu a eliminovat otevřené tříbodové střely Kolínských.“

Filip Šmíd (forward SLUNETA Ústí): „I když jsme si cestu do play-off zkomplikovali předkolem, tak chceme navázat na dobrý výkon z druhé půle posledního utkání s Tury. Naopak se musíme poučit z první půle, která se nám nevydařila a vzhledem k tomu, že Kolín má také celou řadu dobrých trojkařů, ukázal nám první poločas se Svitavami, co se může stát, když nebudeme důslední v obraně. Cesta nepochybně povede přes dobrou obranu.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „V předkole play-off nás čeká silný a konsolidovaný soupeř, který má velmi dobře poskládané družstvo ze zkušených českých hráčů a cizinců. I když v této minisérii hrané na dvě vítězná utkání nejsme favorité, rozhodně neprodáme svou kůži lacino a budeme bojovat o postup do play-off se vší vervou a odhodláním.“