23.0

#7
11.0

Super obrat s buzzrem Šotnara!

Tři zápasy zpátky si Pandy daly „pokusnou challenge“, zda lze prohrát zápas za poslední čtvrtinu z vedení o dvacet. V Ostravě zjistily, že lze. S Kolínem doma přišla challenge číslo 2 – jde vyhrát z minus 20 těsně před poločasem i bez lídra týmu? Pandy zjistily, že v rámci A2 dokážou i tohle! A obrat z 26-46 na konečných 81-78 toho je důkazem. O zátku velkého obratu se postaral se sirénou čtvrté čtvrtiny veleklikařskou trojkou o desku Michal Šotnar.

Konečný výsledek znamená odstup dvou výher sedmého Ústí od Kolína i USK. Zatímco Medvědi při horších vzájemných zápasech (0-4) už prakticky přišli o šanci na sedmé místo, Pražané mají už příští kolo šanci snížit odstup na jednu výhru a při manku na zápasy 1-2 a ve skore -11 ještě stále mohou překlopit na svou stranu i vzájemné zápasy. Pandy však mají do posledních tří kol výrazně schůdnější los.

Ještě v poločase duelu s Kolínem by ale na výhru domácích nevsadil vůbec nikdo. Machačem (do půle 13+7 doskoků) tažení hosté se při bodové nule domácího lídra Pecky (v utkání neskóroval a odehrál jen 13 minut, než byl po nesportovním faulu a následné technické chybě za protesty před půlí vyloučen) utrhli už po první čtvrtině na 10-22 a v závěru druhé čtvrtiny to bylo už o dvacet v bodech a o 14 pro hosty na doskoku.

Jenže do třetí čtvrtiny vstoupilo úplně jiné Ústí a duo Š+Š, Šteffel (12) a Šmíd (7), se samostatnou útočnou misí při zlepšení obrany postaralo o stažení na 51-54. Drama čtvrté části dvě vteřiny do konce zdánlivě završil vyrovnáním na 78-78 kolínský Skinner. Domácí však měli po timeoutu ještě vhazování v útoku a pak už si střihnul větší než malou dávku štěstí autor 12 bodů Šotnar.

Stejný tucet přidal Votroubek, ještě o dva více Robinson, rovnou dvacítku zakulatil Šteffel a důležitý double double doplnil Šmíd (11+11 doskoků). U hostů se činili Šafarčík (18), Skinner (17+12 doskoků), a Machač (16+10 doskoků). SLUNETA, která vyhrála druhý poločas 53-32, se ohromně držela ve ztrátách, kterých měla jen 5.

12 29 41 1 18 4 10 19 24 87 78

Absence Kolína: forward Bratčenkov (koleno)

Zcela klíčový duel pro další vývoj skupiny A2. Před Kolínem, který už nemůže zvrátit na svou stranu vzájemné zápasy (dosud 0-3), stojí nutnost zvítězit, aby SLUNETU v tabulce dorovnal a ve zbylých 4 kolech se ještě pokusil získat o kýžené jedno vítězství navíc. To by znamenalo dobytí sedmé příčky a vyhnutí se Nymburku ve čtvrtfinále. O totéž však usiluje Ústí a o náboj utkání je tak předem postaráno.

Pandám v posledních zápasech dost kolísá počet trojek, nehází mnoho trestných hodů, ani mnoho nedoskakují. I GEOSAN má značný rozptyl v trojkové produkci, ale se svou pod koš zaměřenou hrou při aktuálně lepším doskoku by poprvé mohl uspět i se Severočechy. Musí si však dát pozor na ztráty.

SLUNETA se tímto utkáním zapojuje do charity Každý koš pomáhá.

Stanislav Votroubek (forward a asistent SLUNETA Ústí): „Jsem rád, že se nám povedlo zlomit sérii porážek, dokázali jsme si, že umíme hrát nátlakovou obranu, ale zároveň víme, že Kolín naší obranu prověří ještě víc než Lions. Hrajeme však doma, a pokud chceme udržet sedmé místo, musíme doma vyhrávat.“

David Šteffel (pivot SLUNETA Ústí): „Před těžkým střetnutím na USK musíme ještě zvládnout jedno utkání doma s Kolínem. Všechna dosavadní vzájemná střetnutí byla hodně vyrovnaná a všichni si dobře pamatujeme to poslední v Kolíně, kdy jsme ztráceli až 18 bodů a nakonec vyhráli. Na domácí palubovce si nesmíme dovolit dávat soupeři takový náskok, budeme chtít vycházet z dobré obrany, kterou jsme předváděli v utkání s Lions, a eliminovat ztráty při rychlých protiútocích.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Ústí nás dosud ve všech třech vzájemných duelech dokázalo porazit, dvakrát muselo o vítězi rozhodovat prodloužení, a tak jedeme do Ústí s touhou připsat si proti tomuto soupeři první výhru.“