6.0

#1
3.0

Ústí se dostalo z minus osmnácti!

Ústecká Sluneta přerušila sérii tří proher v řadě, když na úvod nadstavby A2 veze z Kolína výhru 81:78 po prodloužení. Severočeši tak utekli svému soupeři na rozdíl dvou výher a pojistili si sedmou příčku.

Vstup do zápasu ale pařil domácím, kteří také toužili přerušit šňůru proher a dávali to rázně najevo. Poslední čtyři minuty prvního období vyhráli 8:2 a získali mírný náskok. Na začátku druhé čtvrtiny se Sluneta dotáhla na rozdíl jediného bodu, pak ale pokračovala přestřelka. Medvědi se chytili z dálky a dvěma rychlými trojkami Šafarčíka s Čížem utekli do dvouciferného vedení.

Třetí čtvrtina byla ve znamení navýšení náskoku dokonce na osmnáct bodů a s Ústím to vypadalo všelijak, pak se ale rozehrál Robinson a deset minut před koncem to znovu bylo o sedm bodů. Středočeši i přes větší náskok nedokázali zápas uzavřít a Sluneta toho využila, když dvě a půl minuty před koncem poslal Singletary košem s faulem hosty do vedení. Domácí pak ještě jednou vedli, ale čtrnáct sekund před sirénou klaksonem srovnal Robinson.

Prodloužen bylo jako na houpačce, když ho domácí otevřeli pěti body v řadě, aby hosté odpověděli sedmibodovou sérií. Minutu před koncem srovnal domácí Šafarčík, ale pak už skórovali jen Severočeši. Klíčový koš dal Šotnar, šestku přidal Singletary a Skinnerovu vyrovnávací trojku zblokoval Ladislav Pecka.

Statisticky extrémně vyrovnaný zápas rozhodovaly maličkosti, dvě trojky navíc Kolínu nestačily, Ústí pomohl pět doskoků navíc. Hvězdou duelu byl hostující Robinson, který dominoval pod košem 30 body, další čtyři jeho spoluhráči přidali mezi deseti a dvanácti body. Kolínští měli skvělé duo Šafarčík – Skinner. První jmenovaný nastřílel 24 bodů, druhý dvacet a oba doskočili dvanáct míčů. Adam Číž přidal 15 bodů.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Dnes vyhrál šťastnější tým, ale určitě ne lepší. My jsme byli dobře připraveni. Dostali jsme 81 bodů. Věděli jsme, že Ústí je útočně laděné družstvo. Ubránili jsme ho na střele a dostávali do pozic, kam jsme chtěli, ale utkání rozhodla individuální kvalita hráčů. Diametrální rozdíl byl ve hře hráčů z lavičky. Poměr bodů laviček byl 15-47 a to je obrovský propad. Ten jsme nezastavili a v prodloužení bylo Ústí šťastnější.“

Adam Číž (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): „Nás tato prohra určitě bolí, nejen kvůli tomu, že jsme začínali s Ústím doma a myslíme si, že to bude náš konkurent v boji o play-off , ale i proto, že jsme vedli už o 18 bodů. Řekl bych, že nám v závěru trošičku došly síly a možná jsme na konci nezvolili optimální zakončení.“

Antonín Pištecký (trenér SLUNETA Ústí): „Upřímně, když jsme do Kolína jeli, tak jsem nevěděl co čekat. Zaprvé my, ani Kolín jsme v posledním kole základní části neurvali postup do A1. Předpokládám, že jako u nás měli i tady hlavy dole, se čtrnáctidenním tréninkovým blokem před sebou, kde bylo potřeba psychicky vypnout, ale zároveň pracovat na fyzičce. Pro nás to bylo poprvé za sezonu, protože v minulé repre pauze jsme hráli zápasy evropského poháru. Já jsem tedy nevěděl, co od tohoto zápasu čekat. Navíc jsme prohráli poslední čtyři ligová utkání, byla to tedy veliká neznámá. My jsme neodehráli celkově dobré utkání. Co nám slouží ke cti, je, že jsme i za stavu minus 18 nesložili zbraně a byli jsme schopni se vrátit. Dostali jsme zápas do prodloužení v posledním útoku. Myslel jsem si, že do prodloužení vstoupíme lépe, že jsme víc nahoře, ale začali jsme 0-5. Měli jsme štěstí, že jsme se i v prodloužení vrátili do zápasu a myslím, že kolínský tým nezvolil v konci zápasu ideálně poslední dvě střely. Určitě si mohl připravit tu střelu lépe. My jsme tam obranu zvládli a vyhrál šťastnější tým, ale již jsem někde říkal, že tato šťastná vítězství jsou velmi důležitá. Zápasů v A2 je hodně málo a my si tohoto vítězství hodně ceníme.“

Donald Robinson (guard SLUNETA Ústí): „Vědeli jsme, že tento zápas nebude jednoduchý po dvoutýdenní pauze. I když jsme prohrávali o 18 bodů, stále jsme byli tým a nesklopili jsme hlavy. Kolín je dobrý tým a věděli jsme, že druhý poločas nebude jednoduchý.“

10 34 44 5 13 4 14 23 21 84 81

Ústí přijíždí do Kolína se zátěží už 4 porážek z pěti posledních zápasů, v nichž se však utkávalo s první šestkou. S Kolínem v této sezoně naopak uspělo v obou zápasech. Tentokrát už ale bude bez centra Teaguea, který podle informací ústeckého klubu nevyužil možnosti prodlužit smlouvu a podepsal v Chile. Změnu v kádru hlásí i Kolín, kde ukončil své působení málo využívaný 19letý guard Bálek. I díky výškovému oslabení SLUNETY a obvykle pod koš zaměřené hře Medvědů by měli mít domácí v utkání výhodu. Vyhrát nutně potřebují, neboť v opačném případě by jim sedmé Pandy unikly na dvě výhry a díky lepším vzájemným zápasům prakticky na tři.

Pavel Beneš (trenér BC Geosan Kolín): „Ústí stejně jako my těsně neproklouzlo do skupiny A1, takže to bude takový malý souboj zklamaných. Pro nás je vstup do bojů ve skupině A2 velmi důležitý z hlediska psychiky hráčů do dalších utkání. Čeká nás velmi těžký soupeř, který nás letos již dvakrát porazil. Naším cílem je získat dva body do tabulky.“

Stanislav Votroubek (forward SLUNETA Ústí): „Pauza byla dlouhá a tak se na další zápas hodně těšíme. Kolín dobře známe a v základní části se nám u něj podařilo vyhrát a doufám, že výkon dokážeme zopakovat. Rozhodovat budou vstupy do obou poločasů, víme, že Kolín je doma hodně silný. Oba soupeři si uvědomují, o co se hraje, a tak očekáváme vyrovnanou a napínavou bitvu.“

Atrakce utkání: divácká soutěž o pizzu a šanci hrát o tablet, dětská soutěž o stavebnice Lego.