18.0

#12
12.0

Mistr v Brně neměl problémy

Jeden z poteciálních hitů kola měl v Brně velmi rychlé rozřešení, když Nymbrk v prvních sedmi minutách pálil přesně ze všech pozic a nad ofenzivně zadřeným soupeřem vedl 4-20. Domácí Brňané v první půli netrefili ani jednu trojku, hodně ztráceli a jejich body tak přicházely téměř výhradně zpod koše a z šesek. Z trojek úspěšný mistr (bez Kříže, Gibbse, Tůmy) už v půli vedl 33-46 a ve třetí čtvrtině udělal nad zápasem kříž definitivně.

K vítězství 70-88 jej tlačili Hruban (16), Palyza (13), Kovář (11+7 doskoků), Ross (11), Harding (10) a Gak (10+12 doskoků). Z trojek byl lepší 27/4 - 28/11, z brejků 7-15 a ve ztrátách 18-13. Za z pole 32procentní domácí kontrovali dvojciferně jen Madden (12) s Mickelsonem (11+8 doskoků).

Rashad Madden (křídlo Basket Brno): ”Musíme to hodit za hlavu a jít dál, čekají nás další zápasy.“

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno):
”Rozhodly vstupy do lichých čtvrtin. Nymburk ukázal svoji extratřídu na obou polovinách hřiště. Mrzí mě našich 18 ztrát, některé byly nevynucené, každou z nich soupeř potrestal. Pozitivem je, že jsme nechtěli prohrát poslední čtvrtinu, ale to jsou jen malé střípky, Nymburk je lepším týmem.“

Aleksander Sekulič (trenér ERA Basketball Nymburk): ”Pro nás dobrý zápas, po těžké výhře v Lize mistrů. Respektujeme brněnský tým, hraje dobrý basketbal, ale my jsme podali dobrý výkon, jak v útoku, tak v obraně.“

Luboš Kovář (power forward ERA Basketball Nymburk): ”Dobře jsme do zápasu vstoupili, vybudovali jsme si náskok, který jsme pak navyšovali. Myslím si, že první poločas měl skončit o 20 bodů. Do druhého poločasu jsme zase vstoupili dobře a polevili jsme až v závěru.“

• forma Hardinga a Hrubana

Půjde o souboj čtvrtého (88) a prvního (99) nejofenzivnějšího týmu ligy, v němž budou hosté z Nymburka útočit na rozšíření už 11 měsíců trvající šňůry 38 vítěztví v řadě. Basket Brno je zatím neporazil ani v jednom z 22 vzájemných duelů, což pro muže zpod Špilberku znamená zvýšenou motivaci. Malou pomocí by pro ně mohlo být, že Polabané v tomto týdnu absolvovali výjezd do Soluně. Díky vítězství v poslední vteřině však budou nabiti pozitivní energií, a to i při trvajících absencích.

Brno jako už tradičně v posledních soubojích s mistrem bude sázet na enormní agresi a tvrdost, kterou se pokusí rozhodit hru hostů. Nyní už má navíc i zkušenost na rozehře díky dirigentu Markovi, a k tomu opěrné americké muže Mickelsona s Maddenem.

Absence Nymburka: forward Kříž (nejistý start), rozehrávači Tůma (rekonvalescence) a Gibbs (poraněné koleno)

Absence Brna: rozehrávač Petr Křivánek (zranění ve spodní části těla)

Luboš Bartoň (asistent Basket Brno): ”Hrajeme proti favoritovi soutěže, který sice nezačal sezonu v oslnivé formě, avšak v poslední době se dostal do tempa. Určitě nás čeká velmi dobré a kvalitní utkání, doufám, že si cestu na halu Vodova najde více lidí a udělají kulisu, která by slušela. My se dostáváme zpět do plného počtu hráčů, a doufám, že se to objeví v naší energii a agresivitě.“

Jakub Krakovič (pivot Basket Brno): ”Utkání proti Nymburku je vždycky výzvou. Tyto zápasy také prověří připravenost týmu. Pokud chceme být úspěšní, musíme začít od obrany a zastavit jejich přechodovou fázi. Věřím, že to bude zajímavé utkání a přijde do haly co nejvíce lidí, kteří nás povzbudí.“

Aleksander Sekulič (trenér ERA Basketball Nymburk): ”Očekáváme, že proti nám půjdou jako rovnocenný soupeř a my se na to těšíme, protože potřebujeme tyto výzvy a tyto zápasy na nejvyšší úrovni. Věřím, že zápas s Brnem nám pomůže se ještě zlepšovat jako tým. Oproti minulé sezoně přivedli zkušené hráče jako jsou Marko, Mickelson nebo Körner. Navíc jejich mladí hráči jsou zas o rok zkušenější. Co jsme je sledovali, tak hrají opravdu dobře a bude to pro nás zajímavý zápas.“

Petr Benda (power forward ERA Basketball Nymburk): ”Očekávám podobný zápas, jaké jsme hráli v Brně v minulé sezoně. Je tam jasný rukopis trenéra Růžičky a určitě se na nás vrhnou a budou hrát agresivně a snažit se nás překvapit a potrápit. Oproti minulé sezoně přivedli zkušenější hráče, mají dost hráčů do rotace. Z mladých hráčů teď hrají hlavně Nečas s Bálintem, jinak hrají spíše ti zkušenější. Pod košem mají Mickelsona, který ukazoval kvalitu už ve Svitavách, pak přestoupil k nám, a i když tu dlouho nezůstal, tak si ho pamatuji. Je to pro soupeře hodně platný hráč.“