18.0

#32
14.0

Kolín v oslabení padl o 25

Kolínští Medvědi v nadstavbové derniéře při rozsáhlém šetření opor (bez Číže, Skinnera, Wallace) dosáhli ještě přijatelné 25bodové domácí porážky s Nymburkem (74-99), když ve hře se drželi zejména v první čtvrtině (21-26). V té je devíti body nasytil křídelník Pekárek, který se nejvíc snažil dorovnávat trojkobití favorita. Ten se ale od stavu 28-32 v posledních šesti minutách první půle začal zpod koše i z trojek víc trhat, až na přestávkových 34-51 (body z brejků 1-12, trojky 3-7). A poté odstup ještě vyostřil.

Trio Obasohan, Kříž, Šafarčík postrádající Nymburk vedli Hruban (20), Palyza (19, trojky 8/5) a Harding (18, trojky 7/4), jejich tým kraloval z brejků (2-21) a  z trojek (28/9 - 35/17). Užší rotaci Medvědů veleli Pekárek (18), Machač (11+7 doskoků), Dlugoš (11) a Petráš (10+14 doskoků).

Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): „Byl to zápas mezi dvěma dobrými obrannými týmy. Kvalita střelby tomu odpovídala. Pro nás bylo důležité správně rozložit minuty tak, aby se hráči, u kterých to potřebujeme, dostali do správných kolejí, a abychom byli připraveni na play-off.”

Miroslav Sodoma (trenér BC GEOSAN Kolín): ”Jak už jsme několikrát řekli, je to pro nás neuvěřitelný a historický úspěch jít do play-off ze třetího místa. V play-off chceme uspět a kvůli tomu jsme uzpůsobili i dnešní taktiku, kdy z důvodu možných zranění tři naši hráči nehráli, abychom se co nejvíce nachystali. Všichni ostatní odehráli velmi slušné utkání proti tak silnému soupeři, jako je Nymburk, a myslím, že jsme bojovali. 12 útočných doskoků určitě svědčí o naší aktivitě. Hosté nás přehráli svojí kvalitou, ale nemáme se za co stydět. Teď se budeme připravovat a budeme věřit, že v neděli a v pondělí tady porazíme Pardubice.”

David Pekárek (křídlo BC GEOSAN Kolín): “Zápas jsme odehráli ve velmi oslabené sestavě, ale myslím, že jsme se s tím poprali velice solidně. I přesto, že jsme prohráli vysokým rozdílem, tak hráči, co nastoupili, předvedli maximální výkon. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni a teď se musíme soustředit na zápas s Pardubicemi.”

Lukáš Palyza (křídlo ERA Basketball Nymburk): ”Z naší strany, myslím, nebylo uspokojivých prvních 15 minut – poté jsme se naštěstí probrali a začali jsme potvrzovat na obou polovinách naši dominanci. Když to bylo o 30 bodů, tak jsme více prostřídali a hra byla taková všelijaká. Jsem velmi rád, že se ani na jedné straně nikdo nezranil, i přesto, že tam byly velmi nepříjemné momenty. A na druhou stranu musím říct, že po posledních dvou zápasech, kdy jsme vyhráli o 50 nebo 60 bodů, jsem rád, že nás Kolín trošku prověřil. Směřujeme samozřejmě k play-off a Final-8 Ligy mistrů a potřebujeme se udržet v dobré formě.”

Vzájemné zápasy v této sezoně NBL: 83-93, 80-96, 82-93, v Českém poháru: 71-96

Absence Kolína: rozehrávač Číž (zranění v horní polovině těla, start nejistý)

Absence Nymburka: forward Kříž (koleno), guard Šafarčík (menší potíže se svalem), rozehrávač Obasohan (po covidovém onemocnění)

Utkání, které už oběma celkům bude sloužit zejména jako rozehrávací. Kolín, který to má po návratu z karantény 2-3, už definitivně skončí třetí a zřejmě bude šetřit rozehrávače Číže, aby před čtvrtfinále, kde se budou hrát dvě utkání ve dvou dnech, měl aspoň minimální oddych. Nymburk ladí formu nejen na play-off, ale i na Final-8 Ligy mistrů, a i když i tentokrát bude bez několika hráčů, očekává se jeho jasné vítězství.

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN Kolín): ”Proti Nymburku musíme podat týmový výkon a soustředit se především na obranu. Až na utkání v Opavě, kde jsme doslova vybouchli na obranné polovině, jsme po návratu z karantény neinkasovali mnoho bodů a před play-off se musíme zajímat především o naši obrannou fázi.”

Jakub Tůma (rozehrávač ERA Basketball Nymburk): „Kolínští posílili tým a jsou ještě nebezpečnější. Zároveň se na nich ale projevil výpadek kvůli covidu. Do té doby hráli výborně, ale co se vrátili z karantény, tak se trochu trápí. Teď v posledních zápasech proti nám soupeři šetřili své opory, tak doufám, že to Kolín nezabalí dopředu a bude chtít s námi bojovat. Bylo by určitě lepší, kdyby domácí hráli v plné sestavě a chtěli nás porazit, abychom se mohli lépe připravit na play-off a Final-8 Ligy mistrů.“

Aleksander Sekulič (asistent ERA Basketball Nymburk): „Naším cílem je být ve formě pro play-off a k tomu vše směřujeme. Hrajeme s Kolínem, který má velmi dobrou sezonu a doma bude určitě nebezpečným týmem. Má teď širší rotaci oproti našim předchozím soubojům. To je pro něj dobře, protože opory si v utkání mohou odpočinout a mohou být ještě efektivnější.“