Zisky

#1
3.0

Brno má třetí výhru

Kolínská mizérie trvá. Stejně jako brněnská euforie. Tým mmcité1 na palubovce Medvědů rozhodl skvělou čtvrtou čtvrtinou (7-27) o triumfu 76-87 a oslavil už třetí výhru za poslední čtyři utkání. A to mu chyběl power forward Heřman.

Dokud Kolínu sázeli body Granič, Číž a Igrutinovič, držel vyrovnané skore. Od stavu 21-19 po 9 minutách ale kouč Beneš dal svým oporám krátký oddych a Kozinou a Joklem tažení hosté unikli na 23-34. Pak ale Brno srazilo několik ztrát a trojky Kreffta s Graničem vedly domácí k obratu na poločasových 40-38.

Ve druhé pětiminutovce třetí čtvrtiny bylo pro Medvědy ještě líp, když se přes nadále ztrácející Brňany dostali až k vedení 69-60. Jenže v poslední čtvrtce domácím (bez guarda Richardsona), kteří jen 19 minut svěřili své lavičce, došel v nádrži benzin, hosté se čtyřmi trojkami (z toho dvěma po útočných doskocích) prodrali k obratu na 72-78 a minutu do konce už byli vpředu o 11 bodů.

Jejich klíčovými střelci byli Stegbauer (17, trojky 9/5), Krakovič (17+8 doskoků), Roby (13), Farský a Kozina (po 12). U domácích, kteří padli podesáté v řadě, se o palbu starali Igrutinovič (21), Granič (19), Krefft (14), Číž (10+6 asistencí a 7F+) a Machač (10). Brno bylo lepší z trojek (7-11), na útočném doskoku (11-14, body z druhých šancí 9-19) a produkcí lavičky (2-22).

14 32 46 2 18 4 14 17 23 99 87

Absence Kolína: otázkou je zdravotní stav guarda Richardsona, který hrál naposledy 7. prosince

Výsledek prvního utkání: 82-73

Medvědi po sérii pěti zápasů venku a při řadě důležitých absencí nabrali už oceán devíti porážek za sebou a při trvajícím manku čtyř výher na osmý Děčín už musí hledět především na to, aby jim nezačal ujíždět vlak i se soupeři ze dna tabulky. Avizovanou posilu se i při ekonomických limitech klubu zatím nepodařilo najít a při zranění guarda Richardsona chybějí týmu zdroje na zápasové kořisti. A to je šance pro zvedající se Brňany, kteří doma se Svitavami jen těsně nepřidali třetí výhru v řadě, vylepšují svá čísla v trojkách, šestkách i na doskoku a nutně musejí myslet i na úspěch v pěkné rovině.

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN Kolín): „V utkání s Brnem nás rozhodně nečeká lehká práce. Brněnský tým má aktuálně dobrou formu, spoléhají především na poctivou a týmovou obranu. My však chceme v tomto utkání uspět a uděláme pro to vše, co je v našich silách. Věřím, že se mezi svátky zaplní naše hala do posledního místa a že budeme předvádět basketbal, který se fanouškům bude líbit.“

Martin Vaněk (asistent mmcité1 Basket Brno): „Do Kolína vyrážíme s jasným cílem - chceme potvrdit zlepšený herní výkon z posledních zápasů a oplatit Kolinu porážku z domácího prostředí. Utkání se ovšem hraje mezi svátky a tento termín vždy přináší nevyzpytatelné zápasy. Musíme se proto na soupeře dobře připravit a celý zápas hrát koncentrovaně.“

Atrakce utkání: divácká soutěž o pizzu, rychlostní závod o hodnotnou cenu, dětská soutěž o stavebnice Lego.