26.0

#10
24.0

Kolín poprvé slaví - venku

Po čtyřech domácích porážkách přišla pro kolínské Medvědy jejich první výhra sezony – ano, venku! Hlavní opory zabraly a dobyly stánek nadále bezvítězného Brna 73-82.

Po dobrém vstupu vyhrál GEOSAN obě první čtvrtiny shodně 18-24 a v půli tak vedl o tucet, tažen triem dvojciferů - Machačem (15), Igrutinovičem (12) a Čížem (10), který díky 8 doskokům a 6 asistencím obtesával už tady triple double. Ten mu v zápase nakonec unikl o 3 asistence (14+12 doskoků a 7 asistencí).

Domácí ale nesložili zbraně a z původně až 16bodového manka se ve třetí čtvrtině několikrát dostali až na dva či tři body, o což se nejvíc staral jejich jediný výrazný střelec Smithson (26, trojky 10/4). Jenže na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny zabrala srbsko-americká divize hostů (Igrutinovič, Vukosavljevič, Richardson) a po 36 minutách už za vedení 64-81 nasměrovala zápas k jistému vítězství hostů. Brno tak nespasila ani nová slovinská posila Andraž Kavaš.

Kolín vedle Číže sytili Igrutinovič (21+12 doskoků a 7F+), Vukosavljevič (15+8 asistencí), Machač (15) a Richardson (12). Pro jejich tým nejvíc hovořila převaha v trojkách (5-9).

11 30 41 23 5 8 20 14 110 82

V sobotní noci se jeden z celků na pátý pokus konečně dočká vítězství. Blíž k němu má našlápnuto díky domácímu prostředí Brno, která dál zapracovává nového senegalského forwarda Diattu. Medvědi nastoupí poprvé v sezoně venku a bude jen na nich, jak zareagují na svůj bídný první poločas doma s Ostravou, který je před týdnem nasměroval k porážce.

Brno musí při 71 bodech a 32 doskocích hodně sázet na obranu, jenže Kolín má velmi podobná čísla, navíc inkasuje 95 bodů na utkání a k tomu jej tíží i průměr 18 ztrát. A to většinou nebývá vítězná číselná kombinace.

Martin Vaněk (asistent mmcité1 Brno): „Po třech venkovních utkáních nás konečně čeká domácí zápas. V duelu s Kolínem chceme potvrdit herní zlepšení, které jsme ukázali proti Svitavám. Klíčem k úspěchu bude rychlá a agresivní hra na obou polovinách hřiště.“

Filip Novotný (křídlo mmcité1 Brno): „Kolínu se v této sezoně také zatím nepodařilo vyhrát. Víme, že nás nečeká nic lehkého. Musíme se dobře připravit, zlepšit se jak na obranné, tak útočné polovině a věřím, že vybojujeme první vítězství.“

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN Kolín): „V prvním zápase sezony, ve kterém se představíme na venkovní palubovce, bude naším úkolem zlepšit obrannou fázi, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Brněnský tým bude určitě od trenéra Růžičky na utkání skvěle připraven. Také my se celý týden kvalitně připravujeme a věřím, že na hřišti odevzdáme maximum. Chceme do Kolína přivést vítězství.“