23
16

SBŠ Ostrava

Ostrava urvala první výhru

Velmi pěkné a napínavé utkání nabídl souboj posledních dvou celků, které ještě nezasáhly do letošního ročníku Chance ŽBL. V duelu Ostravy s Brandýsem slavil domácí celek SBŠ, k výhře 75:70 se ale musel těžko probojovat.

Byl to duel jako na houpačce, kdy si oba celky vyměňovaly silné a slabší pasáže a střídaly se v náporech. Vedení se zas až tolikrát neměnilo, ale nástupy obou týmů byly často velmi výrazné. Duel odstartovala nástupem Ostrava, která z prvních čtyř košů dala tři trojky (dvě Michaela Vacková) a vedla 11:4. Brandýs si ale soupeřky nenechal utéct, v závěru první čtvrtiny se dotáhl a postupnými kroky se dostal v polovině druhé čtvrtiny do vedení. Start druhé desetiminutovky zase vyšel nové posile Brandýsa a nejlepší střelkyni loňského ligového ročníku Aleně Hanušové. Když pak dala sedm slepených bodů hostující Sára Iris Lišková, vedl Brandýs rozdílem čtyř bodů. Ostrava ještě otočila, přesto díky koši těsně před pauzou Brandýs urval vedení ve svůj prospěch.

V divokém startu do druhé půle se vedení změnilo několikrát v rychlém sledu zejména po třech trojkách Ostravy během 45 sekund. Ani šestibodové vedení ale znovu nic neřešilo, když nejprve znovu Lišková a pak ještě Andrea Ondroušková zařídily těsné vedení pro Brandýs před poslední čtvrtinou. Brandýs i v poslední čtvrtině bojoval a po trojce Ondrouškové vedl sedm minut před koncem 60:56, ale pak následující tři minuty prohrál 2:12 a dostal se do nepříjemné ztráty. Hostující hráčky se dostaly ještě před poslední minutou na rozdíl tří bodů a měly několik útoků, dvě zahozené šestky a dvě minuté střely sebraly šanci na zvrat a Ostrava mohla hned v prvním utkání slavit první výhru.

Opřela se o deset přesných trojek, lepší doskakování a ani jí tak nevadilo třiadvacet ztrát. Sedmnáct bodů dala za vítězky Lucie Válková, patnáct nová posila Oliana Squires a čtrnáct Iva Belošević. Brandýsu nestačilo devatenáct bodů Khiany Johnson, patnáct Sáry Liškové nebo deset Aleny Hanušové.