#91
23.0

Zisky

Lipkins a Brooks tahouny přestřelky

V přestřelku (99-90) se zvrtlo utkání Lions s Brnem, které vstoupilo do zápasu zhurta šňůrou deseti bodů. Domácí pak ale i přes osm bodů brněnského kapitána Křemena z manka ukrajovali a po deseti minutách už to bylo jen o čtyři. Ve druhém dějství se naopak výbornou střelbou blýskli domácí a zasypali koš Brna 30 body. Playmaker Lipkins rychlými pěti body otočil skore a najednou byli ve vedení Lions. Jejich náskok se vyšplhal až na sedm bodů, když půli uzavřel svou smečí Brooks.

Hradec před 727 diváky zvládl výborně i vstup do druhé půle, když zvedl náskok na 13 bodů, a hosté se drželi jen s vypětím všech sil. Po minisérii brněnského Sinadinoviče už to ale za chvíli bylo jen o dva. Bláznivý průběh pokračoval další sérií bodů, tentokrát pro domácí, kteří šli do poslední desetiminutovky se sedmibodovým náskokem. Nejblíž dalšímu zvratu byli hosté po třech minutách závěrečné čtvrtiny, kdy Mikulič trojkou snížil na rozdíl jediného bodu, ale to bylo vše. Závěr si domácí pohlídali a po vítězství nad Ostravou mají další „povinnou“ výhru.

V dresu vítězů excelovali 24bodoví Lipkins a Brooks, další tři spoluhráči přihodili aspoň deset bodů. Brnu nestačilo 19 bodů od Křemena s Tomancem, 16 Sinadinoviče a 15 s 9 asistencemi Mikuliče. Tišší duel si vybrala kometa minulých dnů Pumprla, který zůstal na dvou bodech. Hosty nezachránilo ani 12 trojek, protože se dopustili o osm více ztrát než Lions (celkem 18).

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec): „Po katastrofálním úvodu, kdy jsme ztráceli úplně ve všem, byli jsme bez krve a energie, jsme se na můj vkus až rychle vzpamatovali. Čekal jsem, že to budeme dotahovat déle, ale přišel rychlý obrat a pak jsme měli otěže zápasu ve svých rukách. Ani na vteřinu jsme si však nemohli být jistí výhrou. Čekal jsem těžký zápas a těžký zápas to byl až do posledních sekund. Brno hrálo v útoku velmi dobře a pro diváky to byl zajímavý zápas. Rozhodlo domácí prostředí - fantastičtí diváci se sešli a fandili, k tomu se přidala nezměrná bojovnost všech hráčů, kteří šli na krev a pro výhru udělali snad všechno.“

Zorah Helbich (kouč mmcité Brno): „Čekali jsme těžký zápas, protože tady mnoho týmů nevyhrává. Věděli jsme, že klíčem bude obrana. V útoku jsme si věřili, dali jsme 90 bodů, ale v obraně jsme nepodali výkon, a to byl problém. Problémem byla i nesoustředěnost na náš plán zápasu ve druhé čtvrtině, kde jsme prohráli o 11 bodů. To jsme potom doháněli do konce zápasu, ale nepovedlo se.“

8 21 29 1 21 7 18 14 23 89 90

Absence Lions: rozehrávač Hejda, křídlo Jakub Novák.

Absence Brna: zřejmě křídelník Křemen (zranění nohy).

Lions nehrají v této sezoně nijak oslnivě, ale povinnou výhru v minulém kole nad Ostravou si připsat dokázali. Mohli zápas v klidu dohrát, ale poslední čtvrtinu hrubě nezvládli a v závěru se museli o vítězství proti nadšeně bojujícím hostům obávat. Teď vyzvou na domácí palubovce další tým, který je v tabulce pod nimi a měl by být k poražení, tedy předposlední Brno. Celek z moravské metropole si v minulém kole připsal očekávanou porážku na hřišti Nymburka a teď jej čeká zápas, ve kterém může mít šanci na výhru. Ještě víc se s týmem může sžít nová akvizice Jan Tomanec, a pokud podá jako tradičně bojovný výkon, může myslet v Hradci na úspěšný výsldek.

Radim Valcha (sportovní ředitel Lions Jindřichův Hradec): „První krok jsme zvládli, porazili jsme Ostravu. Od zápasu s Brnem očekáváme podobný průběh. Našeho soupeře posílil Jan Tomanec a kádr Brna je velmi vyrovnaný. Půjde opět o detaily a to, kdo udělá více chyb. Šance jsou vyrovnané, já však opět věřím, že naši fanoušci, kterých se sešlo v minulém zápase přes 1000, opět přijdou a poženou nás k výhře.“

Terrell Lipkins (rozehrávač Lions Jindřichův Hradec): „Čeká nás velice kvalitní soupeř, kterého respektujeme. Musíme se však opět maximálně soustředit na svůj výkon. V posledním zápase jsem poprvé zažil pekelnou hradeckou atmosféru v hale a věřím, že i tentokrát budou fanoušci naším šestým hráčem.“