24.0

#44
37.0

Pecka potvrdil pozici pandího totemu

S čerstvou smlouvou až do roku 2021 v kapse se power forward Ladislav Pecka nadechl k dalšímu ohromujícímu výkonu a opět potvrdil, proč je suverénně nejužitečnějším hráčem této sezony. Jeho 9 doskoků a především 24 bodů (+28), z nichž už 16 vyskládal v klíčové první půli (52-36), položilo základ k už pátému vítězství Slunety (98-84), jež tak v duelu 9. kola s Lions dorovnala Prostějov i Kolín a jen o výhru zaostává za Opavou a Děčínem.

Když Pandy během pěti minut na přelomu první a druhé čtvrtiny odskočily na zádech Pecky se Smithem z 24-22 na 38-25, zdálo se, že tím domácí celek nastoupil na již jasně vítěznou stezku. Tento dojem jen zvýraznilo vedení  71-47 ve třetí části a ani 6 minut do konce to za stavu 84-62 nevypadalo na byť jen stínové drama.

Jenže jihočeský centr Canty 10 rychlými body s podporou dvou trojek parťáků přisál hosty na 88-81, a to ještě do konce zbývala minuta a půl. V tu chvíli však akčně zareagovali domácí podkošoví muži Abercrombie s Peckou a s Lions byl amen.

Ústí v kulise 948 diváků střílelo s famózní 63procentní úspěšností z pole, soupeře jasně trumflo ve dvojkách (35-23) a nic tak nevadila převaha Jihočechů z trojek (5-10), které domácí pokusili jen v 9 případech!

Vedle Pecky Slunetu drželi i Abercrombie (19), Glover (15+9 asistencí) a Smith (11+8 doskoků a 6 asistencí). Domácí také představili nového point guarda, 31letého 182 vysokého Coreyho Jeffersona, který stihl 3 body za 15 minut a i v dalších zápasech by měl zaskakovat za dlouhodobě zraněné duo Šotnar – Igrutinovič.

Za hosty, kterým chyběl power forward Zuzák, se ve statistikách nejsilněji prosadili Canty (25+10 doskoků), Brooks (24, trojky 10/4) a Lipkins (13). Tým zůstává stále na pouhých dvou výhrách.

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec): „Bohužel jsme nesplnili to, s čím jsme sem jeli. Chtěli jsme lépe bránit vymezené území, být tam důrazní, agresivní, a to se nám nepodařilo. Důkazem toho je obdržených 58 bodů z vymezeného území, což je příliš mnoho. Když se podíváme na konečné skore, s 98 obdrženými body v Ústí nemáme šanci na lepší výsledek. Předpoklad, že v Ústí dáme přes 100 bodů, se blíží nule. Škoda, že nejsme schopni v některých úsecích déle udržet koncentraci v obraně a nedovolit soupeři skórovat 3 nebo 4 útoky v řadě. A potom nás hrozně srážejí stupidní ztráty. Tím pak narostl poločasový náskok domácích na 16 bodů a ve druhé půli jsme už neměli na to zápas otočit.“

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Hlavně po stránce výsledku jsme splnili, co jsme si předsevzali, nicméně v prvních třech čtvrtinách tam vždy byly pasáže, jedna dvě minuty, kdy jsme schopní vyrobit neuvěřitelné hrubky, ať už v útoku úplně laciné ztráty, nebo v obraně špatné rotace. A tohle střídáme naprosto skvělými momenty, což mi hrozně vadí. Nejsme prostě schopni udržet to, co jsme schopni předvádět v obraně a útoku, po celý zápas. A taky by se takhle zkušeným borcům nemělo stávat to, co se stalo v posledních pěti minutách. To dílčí skore z téhle části hry bylo šílené. Soupeř už neměl jinou šanci, než na nás vlítnout, zkusit trojkovou střelbu,  přitvrdit v obraně a zdvojovat pick-and-rolly, ale my jsme byli v tomhle moc naivní a už je to několikátý zápas, kdy si nejsme schopní poradit s takovou situací. Výsledkem je, že když už chci nechat zahrát mladé kluky z lavičky, tak oni se tam pak 15 minut rozcvičují a já nemám možnost je do hry dát, protože se do poslední minuty strachujeme o to, jestli výsledek nebude o nějaké šťastné střele v poslední vteřině.“

13 18 31 2 8 9 14 15 14 75 84

Absence Ústí: rozehrávač Šotnar (kotník) a guard Igrutinovič (kotník).

Ústí dvěma výhrami srovnalo svou letošní bilanci na 4-4 a proti nevýrazným Lions by mělo doma přidat další výhru. Bude se však muset vypořádat se dvěma zraněným kotníky a to u Michala Šotnara a Luky Igrutinoviče, kteří budou oba chybět.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Jindřichův Hradec je tým, který má velké výsledkové výkyvy. I přesto, že se jedna o celek ze spodní části tabulky, nečeká nás nic snadného. V dosavadním průběhu sezony soupeř jasně ukázal, že případné podcenění by se nemuselo vyplatit. My budeme nadále postrádat Šotnara a Igrutinoviče, nicméně ani tak se nezříkáme role favorita. Věřím, že tuto roli potvrdíme a před skvělou kulisou získáme třetí vítězství v řadě.“

David Šteffel (centr SLUNETA Ústí): „Po delší pauze se těšíme na další domácí zápas. I v naší prořídlé sestavě budeme favority a musíme také potvrdit první venkovní vítězství v sezoně. Cesta k tomu bude v dobré obraně a pohybu míče na útočné polovině.“