2.0

#1
6.0

Smith vs Smith, nakonec Pandy

22 bodů ostravských náhradníků zatraceně znesnadnilo Slunetě zdánlivě snadnou domácí práci v dohrávce 7. kola. Pandy si však (i bez rozehrávače Šotnara) svou šanci nakonec nenechali ujít a duel ovládli 77-63, což znamenalo už třetí výhru pro kouče Pištěckého. Naopak NH dál zůstává na jediné.

Poločas si to rozdávali oba Smithové - ten ústecký stihl 15 bodů, ten ostravský 12 s 8 doskoky. Jen na chvíli vynechal snajpr NH, domácí se utrhli na 33-22. Jenže pak moc míjeli trojky a Ostrava se do konce druhé čtvrtky přisála na 37-35.

Po změně stran už se oba Smithové ztišili, ovšem na domácí straně převzali štafetu dlouzí Abercrombie s Peckou, kteří využili zápasové absence ostravského power forwarda Sevlieho k navýšení náskoku na 47-37.

Dva dvacetiletí zelenáči Klímek s Leczem to ale stále nechtěli vzát a první 8 body a druhý čtyřmi v první fázi čtvrté čtvrtiny stále drželi huť na dostřel. Jenže domácí tu kontrovali baterií trojek a hosté, kteří v této čtvrtce spáchali 8 ztrát, už dál neměli co nabídnout.

Sluneta měla před 999 diváky o 13 střel z pole víc, 12 bodů vytěžila z druhých šancí a další spoustu z 21 ztrát soupeře, k tomu vládla zpod koše 42-24. Tým sytil kvartet Smith (19), Pecka (18+12 doskoků), Bosák (12) a Glover (10).

Na straně Ostravy byly efektivní trojky (18/7), lepší šestky (bilance 24/16) i 19 bodů z brejků. Tým vedli Smith (16) s Bohačíkem (13), Klímek s Leczem přidali 10 a 9 bodů.

8 25 33 3 12 7 21 23 17 60 63

Absence Ostravy: power forward Sevlie (zranění, které bude na delší dobu než pár dnů).

Další šance Slunety vylepšit svůj solidní start do ligy a udržet se po první třetině soutěže na hraně první šestky. Tým s mnoha ofenzivními zbraněmi byl v Nymburce ve hře téměř celý poločas a vylepší-li ještě svá čísla ve ztrátách, úspěšnosti trojek a zejména v obraně (90,8), bude ještě nebezpečnější.

Ostrava po překvapivě slibném startu do ligy postupně začala ukazovat i svou největší slabinu, jíž je úzká zápasová rotace. Tu aktuálně ještě zúžilo zranění Sevlieho, jež ještě víc oslabilo podkošovou vozbu týmu. K pěti základním mužům se tak bude muset přidat plodným způsobem někdo z mladíků, kteří zatím tráví většinu času na lavičce.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Proti Ostravě se musíme zaměřit zejména sami na sebe a to především na obrané polovině hřiště. Po prvních šesti kolech máme průměr 90 obdržených bodů a to není číslo, které by nám jakkoli lichotilo. Ostrava je tým, který rozhodně nemůžeme podcenit, a pokud chceme pomýšlet na vítězství, musíme nechat v obraně naprosto všechno. Věřím, že navážeme na dvě dosavadní vítězství na domácí palubovce a odměníme se početnému publiku dvěma body.“

Daniel Klímek (křídlo NH Ostrava): „Konečně nás čeká zase soupeř, který se v minulé sezoně umístil - stejně jako my - v druhé půlce tabulky. Budeme se tedy snažit po posledních prohrách oklepat a předvést kvalitní výkon, který nás dovede k vítězství.“