2.0
#10
3.0

Barry a Kereselidze zvednuli Brno

U Vajgaru bylo vše nachystáno na sváteční první radost sezony. Jen soupeř z Brna, který se před Vánocemi utrápil 46 body doma s Ústím, s tím nějak nebyl srozuměn a i bez Sullivana s Tomancem a se skromnými 12 minutami Pumprly vyloupil stánek bankéřů nehorázně vysokým rozdílem 63-87! To značí konec temné sedmizápasové série mmcité+, naopak Jihočeši dál čekají na první úspěch – celkem už 14 utkání!

Zápas vlastně postrádal zápletku. Barry vytáhl přes ztrácející Lions 7 úvodními body tým hostů k vedení 4-11, pak na něj velkolepě navázal 8 body v řadě (během necelých dvou minut) mladík Kereselidze a Brňané vedli 11-24. Ve druhém dějství oba snajpři neustali ve své produkci a Barry tak končil poločas (35-44) na 19 bodech a Kereselidze na 14. V úvodu třetí čtvrtky pak za zápas vzal pivot Primorac a definitivně jej tak utrhl pro Brno.

Jediný doskok jej po 31 minuách ve hře dělil od triple doublu, když zapsal 12 bodů, 10 asistencí a 9 doskoků. 28 body se zaskvěl Barry (trojky 6/4) a 17 body Kereselidze. Za domácí se nejvíc prosadili rozehrávač Sinadinovič (15) a nový srbský pivot Petrič (14). Brno bylo lepší v trojkách (4-9) a na doskoku (28-39).

10 29 39 1 19 7 15 21 18 103 87

Absence Lions: rozehrávač Dlugoš (vazy kotníku), guard Šoula (těžké zranění kotníku)

Absence Brna: křídlo Radek Pumprla (zranění třísla, mimo hru do konce roku), rozehrávač Sullivan (po otřesu mozku z tréninku, mimo hru do konce roku), otázkou je start power forwarda Tomance (kotník)

Už čtyři zápasy nepřekonali Brňané kótu 70 bodů a na výhru v lize čekají rovné dva měsíce. Při jejich očekávaných absencích by se (i přes poslední posílení) Lions mohli dočkat kýžené první výhry, i díky aktuální akvizici 213 vysokého srbského pivota Ratka Petriče, který v úvodu této sezony zajišťoval pro bělehradský Beovuk 72, pohybující se ve středu tabulky srbské ligy, 8,5 bodu a 4,3 doskoku za 16 minut. Jihočeši mají konečně po čase šanci stlačit obranu výrazně pod 100 bodů.

Karel Forejt (kouč Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Zápas s Brnem potřebujeme zvládnout a přerušit tím dlouhou sérii porážek. Čeká nás však těžká práce, neboť i hosté mají podobné problémy a plány. Cesta k vítězství povede přes maximální bojovnost, důležitá však bude i koncentrace na dílčí úkoly a jejich splnění. Věřím, že nám pomohou naši věrní fanoušci a společně si pak vychutnáme tolik potřebný pocit z vítězství.“

Radek Novák (GM Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Pro nás jde o zápas sezony. Udělali jsme vše, abychom zlomili nepříjemnou sérii a nyní je na hráčích, aby dokázali, že umějí vyhrávat. Pevně věřím, že nás přijdou podpořit fanoušci a k výhře nás dotlačí.“