42

13
12

Burnett Bekse nechyběl

Ani oslabení o ligového top skórera Burnetta nezpůsobilo Bekse jakoukoli potíž a výsledkem bylo drtivé vítězství 81-118 u Vajgaru, jež pro Lions znamená čtvrtou inkasovanou stovku sezony a také 12. porážku v řadě.

Domácí ale nebyli  v dohrávce 2. kola zcela bez šancí. První čtvrtinu téměř bez ztrát a s trojkami Sinadinoviče uhráli na remízu 26-26 a vyrovnaný stav drželi ještě po 13 minutách. Při skore 36-37 však hosté zabrali a zejména z rychlého přechodu unikli na 36-46. Po druhé čtvrtině s 8 body a 5 asistencemi rozehrávače Půlpána, jehož start byl před utkáním nejistý, Beksa vedla 46-57 a po třetí čtvrtině, v níž její vedení kolísalo mezi 10 až 15 body, v závěrečné části natáhla náskok na konečný 37bodový rozdíl.

Její střelecké šiky vedl autor 32 bodů Kent (z pole 13/11, trojky 6/5), jejž doplnilo šest dalších dvojciferů. Ten nejlepší, Půlpán, k 17 bodům nabalil i 10 asistencí, 7 doskoků a 4 zisky, což z nej udělalo nejužitečnějšího hráče utkání. Index 39 je sdíleně šestý nejlepší v lize v této sezoně. 15 bodů přisypal i Kohout, 14 Potoček a 12 s 10 doskoky Švrdlík.

Domácími lídry byli Sinadinovič (17), Zuzák (14) a Fait (12). Beksa byla lepší z trojek (8-12), na doskoku (27-42), z brejků (17-42) a především zpod koše (28-62).

9 33 42 5 34 10 12 16 21 157 118

Absence Lions: guard Šoula (zranění kotník), rozehrávač Dlugoš (zranění kotníku)

Absence Pardubic: křídlo Škranc (dlouhodobé zranění), rozehrávač Půlpán (start nejistý, zranění ruky), křídlo Burnett (start nejistý, nemoc)

I Lions počítají před dohrávkou druhého kola absence, přesto potenciální oslabení Beksy až o tři hráče, z nichž dva jsou perimetroví guardi (včetně ligového top skórera Burnetta), by mohlo proti favoritovi skýtat určitou šanci na úspěch. Východočeši však i tak disponují ohromnou silou, pod košem se jim v této sezoně rozjel i Kohout (aktuálně 8,4 bodu a 5,6 doskoku), sbírají ohromné nůše doskoků a v zádech mají už 4 výhry v řadě. Jedinou potíží se tak může při případné souběžné absenci Půlpána s Burnettem stát alternace za Welsche na rozehře.

Lions se doma naposledy vyhecovali k 17 trojkám proti Opavě, ale ani to na výhru nestačilo. S Beksou by něco takového potřebovali zreplikovat, stejně jako 41 doskoků, naopak nesmí opakovat 20 ztrát a 96 obdržených bodů. Záležet jistě bude na statistikách i týmových schopnostech nových tří zahraničních posil. Poslední z nich, guard Joshua Robinson, se v jindřichohradecké premiéře proti Opavě představil 6 body za 18 minut.

Jan Šebek (mluvčí Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Pardubice přijíždějí v roli jasného favorita. Náš tým se bude soustředit na dobré úseky z posledních utkání a pokusí se je předvádět po celou dobu zápasu. V týmu panuje díky změnám úplně jiná atmosféra, věřím, že se kluci opět vydají ze všech sil a budou bojovat do poslední minuty.“

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „Z posledních tří zápasů Lions proti Nymburku, Děčínu a Opavě víme, že noví hráči, kteří přišli, jsou hodně bodoví, ale zároveň neskórují na sílu, za každou cenu. Celkově bych řekl, že hra soupeře se nyní opírá o střelbu z perimetru. Pro nás z toho plyne, že musíme být hodně pozorní, nesmíme domácí hráče pustit „do laufu“, naopak je potřeba je tlačit k těžkým střelám. Vnímáme, že jsme v roli výrazného favorita, ale od nás to vyžaduje, abychom předvedli naprosto zodpovědný výkon. Nemůžeme si dovolit sebemenší zaváhání, vůbec si nechceme připouštět soupeřovu bilanci, neohlížíme se na ni. Soustředíme se sami na sebe. Budeme chtít hrát koncentrovaně, dobře sdílet míč, vytvářet si jasné střelecké pozice a kralovat na doskoku pod oběma koši.“