2.0

#34
4.0

Řízeni Welschem lehkou nohou

Jiří Welsch podruhé v řadě nastoupil v základu na rozehře Beksy (první rozehrávač Půlpán nenastoupil) a ta si nedělala s Kolínem problémy od samého začátku. Na vlně tří medvědích ztrát se vyvezla k vedení 7-0, za chvíli vládla 13-4 a po 8 minutách už 17-7. Za prvních pět minut druhé čtvrtiny k tomu přidala i 7 útočných doskoků a šestky Welsche vysunuly její vedení po 18 minutách už na 38-18, což značilo velmi chabý útok GEOSANU.

Ten Beksu velmi neohrozil ani ve druhé půli, kde až závěrečné trojkobití srazilo manko tři minuty před koncem na 13 bodů. Blíž už však domácí soupeře nepustili. O jejich 7. vítězství sezony (79-60) se nejvíc zasloužil Burnett (20+6 doskoků, 8F+, 4 zisky, 3 asistence) se Švrdlíkem (13). Jejich tým dominoval zpod koše 48-24, v bodech laviček 34-21, a ač na útočné doskoky prohrál 9-15, v bodech z druhých šancí soupeře jasně trumfl 13-5. Pro Kolín nejvíc bodů snesli Skinner (13) a Bakič (12).

Adam Číž (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): „Řekl bych, že oproti minulým zápasům jsme do toho dnešního šli s bojovností, s čímž jsme předtím měli menší problém. Už je na nás znát, že hrajeme 10. zápas venku, není to nic příjemného. Dobře jsme se s tím dnes prali, ale bohužel nám utekl začátek. Mockrát jsme zahodili střely zpod koše, což se nám s takovým soupeřem, jakým jsou Pardubice, samozřejmě vymstilo. Domácí nám rychle odskočili a v tomto duchu se pak hrál celý zápas. Na konci jsme se přiblížili na 13 bodů, ale bylo to málo. Celkově to pro nás byla škola basketbalu - když Pardubice potřebovaly zabrat, tak zabraly a vyhrály o 20 bodů.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Utkání jsme samozřejmě prohráli už v první polovině, kdy jsme dostali 40 bodů a vstřelili pouze 20. Nevstoupili jsme do zápasu dobře, dostávali jsme jednoduché koše, když jsme nepokryli elementární kombinace domácích, a to nás stálo 20bodovou ztrátu. Druhým faktorem je téměř 50 bodů, které jsme inkasovali z vymezeného území, to je strašná spousta bodů, takto se nedá vyhrát. Myslím, že jsme neodvedli to, co jsme mohli odvést.“

Jiří Welsch (rozehrávač BK JIP Pardubice): „32 minut jsme hráli velmi dobře a měli jsme zápas naprosto pod kontrolou. Pak kombinace našeho polevení a toho, že Kolín se trochu uvolnil a začal dávat střely, zapříčinila, že se hosté vrátili do zápasu, ale závěr jsme si pohlídali. Vyhráli jsme zaslouženě.“

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): „Klíčová byla naše obrana a vstup do zápasu. Velmi jsme se koncentrovali na obranu, dobře jsme si pomáhali a soupeř měl těžké střely. Díky tomu jsme už v prvním poločase získali náskok kolem 20 bodů. V utkání jsme si velmi dobře posouvali míč, někdy jsme to až trošku přeháněli a zpod koše ještě hledali další volné hráče, ale to je známka toho, že si tým rozumí a chce si vyhovět.“

15 27 42 1 8 8 15 14 17 42 60

Absence Pardubic: křídlo Škranc (dlouhodobé zranění).

Medvědi ztratili 4 z posledních 5 duelů a je na nich znát, že nekončící série venkovních duelů pro ně už začíná být enormně náročná. Do toho přichází zápas s předním týmem ligy, kterému se naposledy proti Brnu nebývale rozjel i nový rozehrávč Jiří Welsch. Pokud Beksa zejména doma rozšlape svou brejkovou mašinu, budou jí hosté čelit jen s největšími obtížemi. Jejich tým se navíc poslední tři zápasy stěží vysápal na kótu 70 nastřílených bodů, když pravidelně vysoký standard si drží pouze power forward Skinner, aktuálně už nejužitečnější hráč ligy.

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „Kolín je v těžké pozici, protože odehrál všechna dosavadní utkání venku, kde ztratil několik zápasů až v závěru. Jeho herní projev je v letošní sezoně týmovější. Má dobrý pohyb, je tam více clon na hráče bez míče a hráči vytvářejí pozice pro své střelce. Je to hodně útočně laděný tým, který si dokáže vyhovět a je nebezpečný jak z perimetru, tak i z blízkosti koše. Nám se poslední zápasy vydařily jak výsledkově, tak i herně. V každém utkání jsme však měli slabší úseky, v nichž se nám příliš nedařilo. Těchto výpadků se do budoucna musíme vyvarovat, případně je alespoň minimalizovat na co nejkratší čas. Dále je potřeba lépe a rychleji reagovat na změnu obran soupeře.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Desáté utkání v řadě na půdě soupeře je rozhodně jedno z těch nejtěžších. Tým Pardubic je velmi dobře složen a má kvalitní hráče na všech pozicích. Naším úkolem je předvést soustředěný výkon s minimem chyb. Pokud se nám to podaří po celých 40 minut, pak výsledek může být otevřený.“

Atrakce utkání: vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice a Pohybového studia Hroch Pardubice, divácké soutěže o vstupenky na akci „Hrajeme spolu za Pardubice IV“, dále o medovník a také šálu BK Pardubice, komentovaný přenos BeksaTV s komentátory René Peškou a Josefem Příhonským.