43

15
11

Medvědi padli pošesté v řadě

Oslabený Kolín, ač nakonec i s 31 minut hrajícím rozehrávačem Čížem, v duelu s Pardubicemi zažil jedinou povedenou sekvenci, a to když v úvodu ze 4-13 úsilím Bakiče a právě Číže otočil na 15-13. Od stavu 26-30 naopak vytáhli svůj nejlepší úsek hosté, kteří posledních 3:20 první půle ovládli 2-13, zadělali tak na pohodový průběh druhého poločasu a mohli pošetřit i některé opory. Výkonná lavička se při vítězství 70-86 postarala o celkem 32 bodů.

Beksa byla výrazně lepší v bodech z brejků (7-21), v trojkách (17/1 – 16/5) a také na doskoku (31-43) či ve ztrátách (15-11). Střelecky ji vedli shodně 18bodoví Burnett s Pandulou, za domácí se nejvýrazněji prosadili Horák (18+10 doskoků) a Bakič (15). Jejich týmu po šesté porážce v řadě odskočila čtvrtá Opava na dvě vítězství.

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín): „Pardubice zaslouženě vyhrály, vedly skoro celý zápas a byly jednoznačně lepší. My jsme se snažili a dělali to, co v současné době můžeme. Máme spoustu zraněných hráčů, máme spoustu unavených hráčů z náročné sezony. Půlka našeho týmu je unavená a půlka není připravená. Ani fyzicky, ani takticky, aby hráči odehráli ty minuty. Proto to vypadá, jak to vypadá. Věřím, že bude lépe, až se všichni dáme dohromady. Nedokázali jsme ubránit rychlý protiútok, který je asi největší zbraní soupeře, a to přesto, že jsme se na to připravovali. Takto jsme dostali asi 20 bodů. Dále nám odešla střelba, trojkové pokusy jsme měli 17/1. S jednou trojkou jde jen těžko hrát vyrovnané utkání a případně vyhrát.“

Lukáš Rovenský (guard BC GEOSAN Kolín): „Všechno se rozhodlo ve druhé čtvrtině, kdy jsme povolili Pardubicím rychlé protiútoky. Pokud jsme je donutili hrát postupný útok, tak jsme hráli vyrovnaně. Bylo vidět, že máme omezenou rotaci hráčů. Pardubice jsou zkušenější tým a dotáhly to do vítězného konce.“

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): „My jsme měli dobrý vstup, vedli jsme rychle 4-13. Potom jsme přestali chvilku běhat a dovolili Kolínu jít do vedení. Po timeoutu jsme se vrátili k naší hře, kdy jsme se po obranném doskoku snažili dostat rychle dopředu. To se nám dařilo a skore jsme otočili. Dali jsme hodně jednoduchých košů a dali jsme dvě trojky v závěru. Náskok se natáhl na dvacet bodů a v tom samém duchu jsme pokračovali ve druhém poločase, kdy jsme z dobré obrany přecházeli do protiútoků. Jsme rádi, že se minutáž rozdělila na téměř všechny hráče, a skoro všichni skórovali. Teď je nutno to vyladit na páteční semifinále Českého poháru.“

Ondřej Kohout (power forward BK JIP Pardubice): „Jsem moc rád, že jsme tento zápas zvládli, protože je to po dlouhé době utkání, které jsme tady v Kolíně tak jednoznačně zvládli. Hráli jsme dobře dopředu, ale hodně nás držela špatná úspěšnost střelby Kolína. Hlavně v první půlce nedal spoustu otevřených střel. Kdyby něco dal, tak zápas vypadal úplně jinak. Teď nás čeká Český pohár, což je pro nás jeden z vrcholů sezony.“

10 33 43 19 6 11 15 20 98 86

Absence Kolína: guard Ličartovský (kotník), rozehrávač Číž (zranění prstu na ruce, chybět bude týden), power forward Skinner (svalové zranění, nejistý start).

Absence Pardubic: guard Příhonský (dlouhodobé zranění).

Těžké období sezony prožívají hráči Kolína, kteří padli o víkendu popáté v řadě a teď je čeká druhý nejtěžší možný soupeř – Pardubice. Nadstavbová skupina A1 však lehké soupeře nemá, proto se Kolín i po pouhé dvoudenní pauze musí sebrat a pokusit se ukončit sérii porážek. Medvědi však mají stále problémy se zraněními, když bude zřejmě chybět trojice LIčartovský, Číž a Skinner. Navíc Kolín ani v jednom ze tří dosavadních vzájemných utkáních sezony nad Beksou nezvítězil.

To Pardubice mají mezi utkáními desetidenní pauzu, což po předchozím náročném programu hráči ocenili, když si mohli odpočinout. Jejich první nadstavbový zápas s USK byl odložen až na březen. Beksa v závěru základní části uhájila druhou příčku před Děčínem a mohla by Válečníkům výhrou v Kolíně zase o něco odskočit.

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Máme těžký los, ale přesně tak jsme to schytali i na začátku sezony, když jsme čtyřikrát prohráli. Čekají nás Pardubice, máme před nimi respekt, ale doma před svými fanoušky budeme chtít určitě vyhrát. Je to velmi silný soupeř, na každém postu má nadstandardní hráče. Letos si zahrál i v Evropě. Nic to však nemění na tom, že chceme vyhrát a vylepšit si pozici. Když chceme hrát skupinu A1, musíme počítat s tím, že mohou přijít porážky, nastupujeme přece proti nejsilnějším soupeřům. Já ty prohry nesčítám, beru to tak, že nadstavba je novou soutěží, základní část je za námi. I když je fakt, že tu ta negativní série je, nezříkáme se toho a chceme z ní utéct. “

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): „Kolín je specifický tým, hraje odlišně doma a venku. Doma hraje hodně bojovně, má velkou podporu diváků. Návratem Adama Číže získal dalšího silného hráče ve hře 1 na 1. Adam dokáže přehrát svého obránce, tím dochází k výpomocím v obraně a otevírají se prostory pod košem nebo na perimetru pro další hráče. Z dalších osových hráčů si musíme dát pozor hlavně na dvojici Kerr – Skinner (pokud bude hrát). Nejsou tak vysocí, jak obvykle bývají hráči na jejich pozicích, ale jsou o to dynamičtější, atletičtější a mají perfektní návyky na útočný doskok. Podkošové souboje budou jedním z klíčových faktorů utkání. Víme, o co se hraje, rádi bychom si drželi na druhém místě několikabodový odstup. Do utkání v Kolíně půjdeme maximálně koncentrováni a uděláme vše pro úspěch, abychom se udrželi na vítězné vlně ze závěru základní části.“

Atrakce utkání: vystoupení tanečnic z TK Crossdance, divácká soutěž o pizzu a šanci hrát o tablet, dětská soutěž o stavebnice Lego.