7.0
#1
12.0

Brněnská síla pod košem a 63 bodů náhradníků

Sobotní magnet v Brně měl poměrně čitelnou zápletku. Především pod koš směřující a s jedním mužem navíc rotující domácí čekali, zda a kdy hostům dojde munice v jejich trojkostroji, který posledních pět zápasů doručil nejméně 14 trojek. Medvědi se činili - do půle se trefili sedmkrát a drželi vyrovnané skore, což platilo i po jejich 11. zásahu na konci třetího dějství. Jenže pak už žádný náboj nezbyl, unavení střelci už se netrefili z oblouku ani jednou, přičemž nejvíc chyběla muška jejich lídrovi Čížovi. Ten sice posbíral 22 bodů, ale při střelbě 30/8, což domácím hrálo do karet.

Poslední část ovládli zejména díky drtivé závěrečné šestiminutovce se třemi trojkami 23-13 a oslavili tak už šestou výhru v řadě (94-84). Nejvíc se pod ni podepsali Madden (24), Bálint (16), Puršl (14) a Marko (10+7 asistencí). U hostů Číže (22+12 asistencí a 7 doskoků) doprovodili Petráš (20+9 doskoků), Mareš (13) a Jelínek (13+9 doskoků). Brňané dominovali z pole (v procentech 56-36), zpod koše (48-32) a body laviček (63-14). Kolínu patřily trojky (24/7 - 32/11), šestky (13-19) a útočné doskoky (7-13, body z nich 10-14).

Luboš Bartoň (asistent Basket Brno): ”Kolín hrál svoji hru, na kterou jsme zvyklí, vyhoví si v útoku, a když trefují z dálky, tak jsou nepříjemným soupeřem. Trvalo tři čtvrtiny, než jsme zapnuli v obraně, byli jsme pozornější a nutili jsme hosty do těžkých situací. To nám vyhrálo zápas, jsme rádi za prodloužení série a doufáme, že bude pokračovat i po reprezentační pauze.”

Richard Bálint (guard Basket Brno):
”Do zápasu jsme vstoupili solidně a drželi tuhle úroveň celý zápas, neměli jsme větší výkyvy. Oni trefili nějaké těžké trojky, bylo to utkání nahoru -dolů a nakonec jsme soupeře zlomili.“

Miroslav Sodoma (trenér BC GEOSAN Kolín): ”Dnes nebyl mezi týmy nějaký veliký rozdíl a my jsme si zápas prohráli ve vymezeném území, kde nás soupeř přehrával, ostatní statistiky jsou vyrovnané. Tam se to dnes rozhodlo a trojkami jsme si to nedokázali zachránit. Pod tlakem a s úbytkem sil se ten konec moc nepovedl.“

Jiří Jelínek (power forward BC GEOSAN Kolín): ”Ve druhém poločase jsme propadli, dostali jsme hodně lehkých košů. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali vyrovnaně, nakonec jsme ji prohráli o 10. Rozhodlo se ”v bedně”, jinak si nemyslím, že bychom nějak propadli. Na konci jsme hráli vabank, buď výhra, nebo nic, a skončilo to o 10.“

• silný doskok

Největší sobotní atrakci v podobě souboje čtvrtého s pátým hostí Brno, jež má v zádech už šňůru pěti vítězství v řadě, z nichž ovšem čtyři musela být tvrdě vydřená. Avšak nelení ani Medvědi, kteří počítají 4 výhry z posledních 5 kol a v případě vítězství mohou dotáhnout svého soupeře na rozdíl jediné výhry. Navíc mu mají co oplácet, neboť doma s Brnem padli rozdílem devíti bodů.

Kolín v posledních pěti zápasech nešel pod 14 trojek, na což se musí domácí výrazně zaměřit. K tomu GEOSAN hází spousty šestek, málo ztrácí a sbírá spousty doskoků, přičemž tři jeho hlavní dlouháni patří k nejlepším doskakovačům soutěže.

Brňané v posledních utkáních solidně bránili a víc než Polabané se zaměřili na hru do koše, přičemž i oni generují spousty šestek. Oproti Kolínu budou mít výhodu širší rotace a ta by mohla být klíčem k zápasu zejména ve druhé půli.

První vzájemné utkání sezony: 89-80

Absence Brna: rozehrávač Petr Křivánek (zranění ve spodní části těla)

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN Kolín): ”V Brně chceme uspět a navázat na poslední povedené zápasy, ovšem i Brno má teď velkolepou formu a vyhrálo posledních pět utkání. Čeká nás tedy náročné utkání, ale do Brna jedeme s cílem zvítězit.”

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): ”V sobotu nás čeká velice těžký zápas. Kolín je velmi nebezpečný tým, který se opírá zejména o střelbu z dálky. Klíčem k zápasu bude zastavit Adama Číže, který znovu hraje ve skvělé formě. Budeme se snažit držet vysoké tempo hry v útoku i v obraně. Doufám, že v sobotu dorazí plná ”Vodovka” a požene nás za šestou výhrou v řadě.“

Richard Bálint (křídlo Basket Brno): ”Na zápas s Kolínem, jako na každý jiný, se těším. Kolín je velmi zkušený tým, který hraje dobře na útočné polovině. Hrajeme další domácí zápas, ve kterém se pokusíme prodloužit vítěznou šňůru a doufám, že nás přijde podpořit ještě více diváků než doposud.“

Atrakce utkání: vystoupení brněnské taneční skupiny B-Fresh, soutěž ve střelbě na koš o voucher v hodnotě 500 korun do obchodu Candy Store Brno.

Charitativní akce: brněnský klub pořádá dobročinnou sbírku pro nemocnou Klárku, kdy každé domácí utkání až do 18. prosince bude na pokladně u vstupu kasička, do které je možné přispět. Příspěvek lze zaslat s variabilním symbolem 1852018 i na účet 2201235032/2010.