10.0

#1
9.0

Faitova ofenzivní gala show

Forward Dalibor Fait se vyhecoval k performanci sezony a 25 body a 7 doskoky dovedl SLUNETU (na perimetru bez Hanese a Davida) k dobytí Hané (70-77), což při zaváhání Hradce dalo Pandám výhru náskoku na čele skupiny A2. Severočeši si zápas přihráli do batohu výraznější druhou půlí, již ovládli 31-42.

Nadále oslabení domácí (bez Pekárka, Sychry, Vašáta) si řekli o nečekaný poločasový náskok 39-35 díky nadstandardní produkci Henryho (21 bodů za prvních 14 minut), navíc se jim hodil slabší výkon základní pětice hostů, kteří byli naopak mocně tažení náhradníky (do půle 16 bodů, celkem 35).

Ústečtí záklaďáci zapnuli ve třetí čtvrtině, ale při trojkách domácích se do čtvrtého dějství šlo prsa na prsa (57-58).

Poslední čtvrtinu rozhodl 11 body z 19 bodů týmu Fait, který dvě minuty do konce posouval skore trojkou na 65-71, minutu do konce šestkami na 67-73 a alley-oopem poté zápas i zavíral.

Na střelecké listině hostů se za ním seřadili triple double okukující Autrey (15+10 doskoků a 9 asistencí), dále Rakočevič a Stegbauer (po 10). Ústí si pomohlo trojkami (7-9), danými šestkami (5-10) a body z brejků (3-14). Domácími top producenty byli Henry (28+7 doskoků), Váňa (17+7 doskoků) a Kouřil (14).

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí):
”Olomoucko nás potrápilo, dlouho hrálo dobře. Nám se příliš nedařilo při zakončení, v důležitých okamžicích se ale hráčům podařilo proměnit několik střel z dálky a to rozhodlo. Měli jsme větší převahu pod košem, protože domácí měli k dispozici pouze dva klasické pivoty a to se podařilo využít. Vítězství je cenné, přiblížilo nás k vítězství ve skupině A2, což je náš cíl."

Michal Pešta (kouč BK Olomoucko): ”Přes přetrvávající zdravotní problémy se podařilo odehrát docela povedený zápas. Dlouho jsme byli ve hře o vítězství. Padli jsme až v koncovce, kdy přišly některé uspěchané střely. I tak se tým snažil až do poslední minuty, především v obraně odvedl hodně slušnou práci. Mladí kluci hráli dobře, tak, jak jsme si přáli. Pro ně je to velká škola, v budoucnosti z toho můžou čerpat.”

Vzájemné zápasy této sezony: 81-70, 76-90, 71-73

Absence Olomoucka: centr Vašát, křídlo Pekárek (nejistý start), forward Sychra (nejistý start)

Kompletní Ústí sklidilo 5 porážek ze 6 posledních zápasů, Olomoucku už tabulkově o nic nejde a hrozí mu opět výrazné oslabení. Karty jsou tak před duelem na Hané rozdány jasně, Pandy si nicméně musí pohlídat koncentraci na zápas a disciplínu, aby si odvezly, co potřebují.

Michal Pešta (kouč BK Olomoucko): ”Z pohledu v tabulky už pro nás utkání není příliš důležité, o čemž rozhodly předchozí porážky. Ale rozhodně nechceme zápas jen tak odchodit. Naší ambicí je podat co nejlepší výkon a střetnutí SLUNETĚ co nejvíce ztížit. Máme nějaké zdravotní problémy, ale každý, kdo půjde na palubovku, bude chtít uspět. Není důvod se šetřit, od první minuty do toho půjdeme naplno.”

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): „V prvním utkání  s Olomouckem ve skupině A2 se rozhodovalo až v závěru, kdy jsme dokázali otočit nepříznivý průběh a vyhráli. My se musíme soustředit na náš výkon a soupeřovy guardy . Věřím, že budeme pokračovat v dobrých výkonech z nadstavbové skupiny a na Hané dokážeme zvítězit.“

Jan Maděra (křídlo SLUNETA Ústí): „V posledním utkání jsme zabrali až v závěru, když jsme měli několik herních výpadků v průběhu celého zápasu, s Olomouckem musíme hrát soustředěně celých 40 minut, má dobré střelce a pod košem silné pivoty, takže to nebude vůbec lehké.“