11.0

#3
6.0

Beksa vedla o 21, pak měla obavy

Poučeni z předchozího nezdaru nasadili pardubičtí hráči hned na startu čtvrté bitvy ve Svitavách ukrutné tempo a za pět minut po 4 ztrátách domácích vedli vysoko 0-16, když hned 7 body se blýskl mladý křídelník Škranc. Až pak se poprvé trefili i Tuři, ovšem až do konce oboustranně vysoce ztrátové (12-11) půle s ohromným mankem nic nesvedli (24-41, jen 6 tref z pole, trojky 11/1), a to i kvůli nečekanému 13bodovému příspěvku pardubického Škrance.

Ještě 12 minut do konce vedli hosté o luxusních 21 bodů (31-52), ale pak se domácí díky zvýšenému úsilí v obraně a 8 ztrátám Beksy dotáhli až na 58-60 tři minuty do konce. Při trojce faulovaný Autrey dal ale hostům pětibodový náskok a trojka Walla minutu a půl do konce (tehdy už s vyfaulovaným Nečasem) na 59-66 přinesla vítězné Bekse definitivní uklidnění.

Druhý tým po nadstavbě ukořistil na horké půdě důležitou třetí výhru (62-70), a to i přes 24 ztrát (Tuři 19). Hosté se naopak mohli opřít o doskok (33-52), byť zároveň málo využívali své druhé šance po 18 doskocích v útoku. Vedle Škrance táhli tým střelecky Wall (19+11 doskoků) a Autrey (16). Na straně Turů, kteří si pomohli 24 šestkami, se nejvíc zviditelnili Mickelson (17+14 doskoků a 8F+) a Marko (15).

Zápas 3: 74-67

Absence Pardubic: guard Příhonský (dlouhodobé zranění), power forward Kohout (nemoc – nejistý start).

Tuři si připsali v pondělním televizním utkání historicky první výhru v play-off a jak známo, s jídlem roste chuť, takže nebudou chtít přestat. K výhře jim pomohla hlavně skvělá divácká kulisa, která nenechala hostující Pardubice úplně dotáhnout až čtrnáctibodovou ztrátu. Domácí se v závěru obávali o výhru, ale spasil je do té doby neviditelný Jiří Jelínek. Beksa zřejmě nebyla na první venkovní zápas v play-off plně koncentrovaná, ale to už se teď nedá očekávat.

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): „V dalším utkání bude hrozně důležité dobře začít. Budeme chtít nastoupit s maximální koncentrací, bojovností, odhodláním, dostat domácí hned pod tlak a naopak je nedostat do herní pohody. Velmi důležité také bude pohlídat si náš obranný doskok, vyvarovat se chyb, které vedou k jednoduchým košům soupeře, a dobře číst změny obran, abychom dobře sehráli naše útočné systémy proti jednotlivým způsobům obrany.“