48

24
25

Trutnov stále bez výhry

Čtvrtou porážku si v novém ročníku připsaly basketbalistky Trutnova. Mladý tým doma podlehl rozjíždějícím se Žabinám 58:96. Brňanky po dlouhé cestě do Trutnova vůbec nepůsobily rozlámaně a na svého soupeř vlétly hned na začátku. V polovině první čtvrtiny odskočily po trojce Michaely Vackové poprvé do dvouciferného vedení, v první desetiminutovce zvládly dát 30 bodů a získaly si klidný náskok. Ve druhé čtvrtině sice zpomalily a dovolily domácím hráčkám korigovat skóre, pak však předvedly drtivou třetí čtvrtinu a definitivně rozhodly o své výhře.

K té je dovedla výborně střílející Anežka Kopecká s 19 body a střelbou 8/10 z pole. Justina Matuzonyté přidala 12 bodů a po jedenácti nastřílely Michaela Vondráčková s Petrou Záplatovou. Jedinou dvoucifernou střelkyní poražených byla s deseti body Anna Rylichová.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „Nástup soupeře rozhodl o výsledku. Žabiny mají kvalitní tým, což potvrdily. Utekly nám, ale jsem rád, že jsme zápas nevypustili a do poločasu stáhli bodový rozdíl a dokonce jsme vyhráli druhou čtvrtinu. Holky odmakaly každou vteřinu na hřišti. Byli jsme aktivní téměř po celou dobu, ať v osobní či zónové obraně, donutili jsme Žabiny k 25 ztrátám, což je výborné číslo. Rád bych také vyzdvihl, že jsme uběhali soupeře v rámci protiútoků 23:16. To je ono, co chceme hrát, a jsem rád, že se to povedlo proti tak fyzicky vyspělému soupeři, jakými jsou Žabiny. Ve čtvrtek nás čekají doma Strakonice, což je soupeř, kterého chceme a musíme porážet. Nepřipouštíme si nic jiného, než první vítězství v sezoně.“

Viktor Pruša (trenér BK Žabiny Brno): „Vstoupili jsme velmi dobře do zápasu a rychle ho rozhodli. Vytvořili jsme si bodový polštář, který jsme si udrželi po celé utkání. Po povedeném úvodu se zápas vyvíjel ve vlnách. Měli jsme hrozně moc ztrát a měli problém s trestnými hody, to je takový náš evergreen letošní sezony. Jsme rádi za vysoké vítězství, nicméně úplně všechno nebylo ideální, jak napovídá výsledek. V zápase byly pasáže, ve kterých jsme byli mimo koncept, v útoku nám nevycházelo, co máme hrát, a v obraně jsme udělali také několik chyb.“

14 34 48 23 12 25 18 19 115 96

Zatímco celku Lokomotivy Trutnov výsledkově nevyšel ani třetí zápas nové sezony (klání na palubovce Slovanky MB), Žabiny Brno vyhrály poslední čtyři utkání. Na tři úspěchy v mezinárodní EWBL navázaly v lize jasným triumfem s Levharticemi Chomutov. Budou obě série pokračovat, anebo skončí?

Utkání Lokomotiva Trutnov - Žabiny Brno se hraje v sobotu 12. října od 17:30 v Trutnově v hale v Komenského ulici.