KP Brno
15

KP Brno

Sladká premiéra Medveckého družiny

V dohrávce prvního kola RENOMIA ŽBL zvítězily basketbalistky KP Brno na palubovce Trutnova 71:92 a připravily tak vítěznou ligovou premiéru novému trenérovi. Nejlepší střelkyní zápasu byla s jedenadvaceti body domácí Anna Rylichová, k výhře to ale nevedlo.

Brňanky se představily poprvé v ligovém zápase pod taktovkou Dušana Medveckého, ale úvod jim tolik nevyšel a většinu úvodní desetiminutovky měly navrch domácí Východočešky. Pak se ale domácí ofenziva zasekla a Královopolanky odskočily až do devítibodového vedení. Poločasová přestávka ale domácí Lokomotivu probrala a hráčky hnané tradičně bouřlivým publikem nasázeli ve třetí čtvrtině 29 bodů. Tím se dostaly zpátky do hry a Dominika Vašáková svým košem v úvodu poslední desetiminutovky snížila na rozdíl jediného bodu. To ale jako by Brňanky probralo a okamžitě předvedly zlomovou šňůru pro průběh zápasu. KP vyhrálo následující dvě minuty 12:1 a na takový nápor už domácí hráčky nedokázaly zareagovat. Ve zbytku čtvrtiny výsledkově odpadly a hostující hráčky mohly závěr bez problémů kontrolovat.

Trutnovu nestačil ani výborný výkon reprezentantky do dvaceti let Anny Rylichové, která zaznamenala 21 bodů a 12 doskoků, KP vedlo pět dvouciferných střelkyň v čele s šestnáctibodovým duem Michaela Stará – Emily Potter.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „Až do zranění Domči Vašákové, které se stalo na začátku poslední čtvrtiny, jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. KP Brno sice bylo v mírném vedení, ale my jsme se dotahovali a rvali se o každý bod. Po zranění už každý včetně mě řešil stav Domči. Přejeme jí brzké uzdravení a doufáme, že nebude úplně vážné. Nemůžu tohle hráčkám vyčítat, šlo o přirozenou starost o spoluhráčku. Každý na to myslel a bylo těžké soustředit se na basketbal. KP Brno už v poslední čtvrtině potvrdilo svoji kvalitu. Výsledek je pro nás hodně krutý. Náš tým zaslouží za výkon absolutorium. Aneta Finková byla právem vyhlášena nejlepší hráčkou za to, co dokázala na hřišti v šestnácti letech proti eurocupovému týmu. Věřím, že to bude pro ni povzbuzení.“

Dušan Medvecký (trenér KP Brno): „Byla to nervózní premiéra. Nikoliv z mé strany, protože jsem byl docela klidný, ale holky působily, jako by jely z Brna do Trutnova sedmnáct hodin a ne tři. Začali jsme katastrofální obranou. Trutnov hrál výborně kolektivně, jeho hráčky byly rychlé, běhaly do protiútoků, což nám dělalo problémy. Trápili jsme se tři čtvrtiny. V poslední čtvrtině jsme dostali jen osm bodů, a nakonec jsme zápas dohráli do snadného konce. Mohlo to tak být od začátku, ale díky vlažnému přístupu jsme inkasovali v první čtvrtině dvacet bodů a dostali Trutnov na koně.“

10 27 37 1 13 15 15 18 27 90 92

Duel mezi Lokomotivou Trutnov a KP Brno měl být setkáním dvou slovenských koučů. Což je v české nejvyšší soutěži jev stále běžnější. Ale Martin Pospíšil se nakonec postu lodivoda Královopolanek kvůli rodině vzdal, trutnovského Michala Martiška tak nakonec vyzve Dušan Medvecký, který se do Brna přesouvá po dlouhých letech u mužů NH Ostrava. A zažije tu velkou profesní premiéru.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): "V prvním kole nás čeká jediný český zástupce v EuroCupu KP Brno. Oproti loňsku prošel tento tým výraznou obměnou, postupně se mu vracejí dlouhodobě zraněné hráčky, došlo i ke změně na pozici trenéra. My se opět musíme soustředit hlavně na svůj výkon, snažit se co nejvíc využít naše výborné domácí zázemí, na které se už moc těšíme."

Utkání Lokomotiva Trutnov - KP Brno se hraje v neděli 29. září od 17 hodin v Trutnově v hale v ulici Komenského.