18.0

#18
20.0

Oslabená Ostrava dobyta

Ač nový forward NH Kammeon Holsey dělal, co mohl, ani jeho 23 bodů, 10 doskoků a 6 získaných faulů tým nezachránilo. Ne při absenci dvou v létě pořízených cizinců, rozehrávače Newkirka (chyběl poprvé) a Carrolla (chybí už dva zápasy). Ostrava tak doma podlehla Děčínu (71-78), vedenému Autreym (20), Carlsonem (14), Pomikálkem (13) a Šiškou (11).

Hosté si utkání začali brát od stavu 19-18 na startu druhé čtvrtiny, kdy během pěti minut vedeni šesti body Carlsona vyskočili do rozhodného náskoku 21-32, k čemuž využili i čtyř ztrát domácích. Ti ještě pod taktovkou Holseyho v úvodu druhé půle přitáhli na 42-45, ale dál už Děčín vedl rozdílem necelých deseti bodů až do konce. NH měla poslední šanci za stavu 64-70 2:30 do konce, jenže Válečník Šiška vzápětí trefil trojku a po nesportovním faulu domácího Snopka už ostravské naděje vyhasly nadobro.

V dresu NH byli vedle Holseyho dvojciferní i Palenik (13), Petr Bohačík (11+9 doskoků) a Nábělek (10). Jejich tým zaostal zejména v trojkách (4-8) a bodech laviček (7-29).

8 22 30 14 8 11 18 21 78 78

Nová huť se možná pomaličku zvedá, když posílena o nového power forwarda Holseyho dokázala před týdnem uspět na palubovce podobně matného Kolína. V tomto utkání nenastoupil v létě pořízený irský podkošový muž Carroll a není tak jasné, zda doma bude připraven.

NH zatím nemá mnoho zbraní, kterými by mohla soupeře zaskočit. Její průměrné skore činí -19 bodů, obrana je propustná na 95, omlazenému týmu chybějí doskoky, přesnější trojky i větší péče o míč. Děčín po dvou porážkách v řadě v Opavě a doma s Dečínem bude na Tatranu jistě útočit na výhru. Ani on sice neoplývá velkou střeleckou jistotou, může se však opřít o silný útočný doskok a dva hlavní tažné koně Autreyho a Pomikálka.

Matěj Snopek (křídlo NH Ostrava): „Naším úkolem je zastavit soupeřovu rychlou hru dopředu a vyrovnat se jeho tvrdé a houževnaté hře. Budeme chtít navázat na výhru z Kolína a porvat se tak o první domácí vítězství.“

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Ostrava má mladý tým, který v minulém kole dokázal vyhrát v Kolíně. Spoléhá na kolektivní pojetí a my musíme hrát dobře na obranné polovině, abychom mohli v tomto zápase myslet na vítězství.“

Jakub Skalička (pivot BK ARMEX Děčín): „Důležité bude poctivě týmově bránit a pohlídat si doskok, což se nám v posledních zápasech daří. Na druhé straně v útoku je potřeba hrát naši hru a být trpěliví.“