19.0

#8
4.0

Bez dlouhých i bez trojek

Bez tří mužů fungujících na podkošových pozicích, tedy Bujnocha, Gniadka a Švandrlíka, měli Slezané i na domácím kurtu a i přes nepopiratelnou snahu a bojovnost jen nevelkou šanci proti rozjetému Děčínu uspět. Z power forwardů zbyl Opavě už jen Kvapil a z ostatních mužů má na této pozici zkušenosti jen forward Zbránek.

Energický úvod sice Opavě vystačil na vyrovnanou první čtvrtinu, ale když jí při čtvrtém zápase za posledních sedm dní nepadaly ani trojky (26/3), už ve druhé čtvrtině, prohrané 8-29, jí zápas kompletně utekl. Válečníci, nastartovaní Autreym, v ní trefili 4 trojky a ani nepotřebovali koš dobíjet z útočných doskoků. V poločase vedli o parník 24-47, a to hodně díky bilanci trojek (12/1 – 14/6) a bodům z brejků (2-12).

Ke korekci na konečných 61-77 se domácí, kteří z pole pálili za 29 procent a minuli i 12 šestek, dostali až v posledních 5 minutách. Měli jen dva dvojciferné střelce v Kvapilovi (14+16 doskoků) a Klečkovi (12). Hosty táhli Feštr (18), Šiška, Pomikálek (po 13) a Ježek (10). Jejich tým, který z 15 ztrát nabral 12 až po změně stran, číselně dominoval především z trojek (26/3 – 25/10). Děčín veze napříč republikou osamostatnění na druhém místě tabulky, jež potrvá minimálně do nedělního večera.

11 32 43 18 12 15 19 24 87 77

Absence Opavy: možná stále křídlo Švandrlík (zranění v obličeji), možná stále guard Klečka (po nemoci) a možná stále power forward Bujnoch (koleno)

Absence Děčína: power forward Krakovič (po zranění kolena)

Alfou a omegou pro výsledek utkání bude zdravotní stav a také počet opavských opor. Aktuální situace po čtvrteční porážce v Brně však není známá, a proto lze jen odhadovat. Slezané nicméně minulou sobotu dokázali navzdory oslabení uspět doma i s Olomouckem, což není soupeř z nejsnadnějších. Od té doby je ovšem nemocný hlavní hrdina toho utkání Klečka, zřejmě velmi nepříjemné zranění v obličeji utržil v úterý v Benátkách Švandrlík a nejspíš se sebezapřením odehrál čtvrteční duel v Brně i power forward Gniadek, v Benátkách rovněž zraněný v obličeji.

Děčínu, který v sezoně uspěl už pětkrát venku a hned třikrát v posledních čtyřech kolech, se podle všeho skýtá šance na další lup, zejména při čtvrtém zápase soupeře v rozmezí sedmi dnů. Musí si ale do autobusu přibalit solidní střeleckou formu, s níž se leckdy nemálo potýká.

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „Do Opavy se těšíme, zahrát si na palubovce účastníka Ligy mistrů je velká výzva. O kvalitách hry a jednotlivců se nemá myslím smysl bavit, každý hráč je nebezpečným pro soupeřův koš. Domnívám se, že hlavním aspektem hry bude míra energie, kterou vloží oba týmy do utkání, což v našem případě bude po dlouhé cestě důležité především v úvodu duelu.“

Lukáš Feštr (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Nečeká nás jednoduché utkání. Víme, že se Opavě v poslední době příliš nedaří a my nechceme být týmem, na kterém se chytí. Musíme podat koncentrovaný a bojovný výkon po celých čtyřicet minut. Jen tudy vede cesta k vítězství.“