10.0

#55
3.0

Beksa jasně uspěla v Brně

Jasný průběh měl souboj předposledního týmu tabulky s druhým. Hostující Beksa hraje v lize ve velmi dobré formě a potvrzovala to na hřišti Brna od samého úvodu. Brzy se dostala do dvouciferného vedení a jak první, tak druhou čtvrtinu ovládla shodně 22:12. Rozdíl v poločase byl tudíž dvacet bodů a dál nebylo o co hrát. I třetí období bylo jako přes kopírák, jen domácí dali o bod více a skore už pro domácí vypadalo hrozivě. Brňané se vzepřeli alespoň v poslední čtvrtině, kterou ztratili jen o pět bodů, přesto byl mezi oběma týmy rozdíl třídy.

Hosté mohli díky jasné výhře rozložit síly a nechat zahrát celou lavičku a všech dvanáct hráčů se dokázalo i střelecky prosadit. Hned pět hráčů Beksy se dostalo do dvouciferných čísel v čele se Škrancem a jeho patnácti body. Nejlepším hráčem poražených byl Tomanec, který si připsal double double za 11 bodů a 10 doskoků. Hvězda posledních kol Ware trefil jen tři střely z dvanácti a zůstal na 10 bodech. Velký rozdíl byl mezi oběma celky ve všech důležitých statistických kategoriích od střelby přes doskakování až po ztráty, kterých spáchali domácí hned 27!

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): "Jsme rádi za vítězství, protože Brno posílilo a v poslední době hrálo velmi dobře. Porazilo doma Opavu, takže jsme měli respekt. Utkání jsme zvládli dobře, i díky zkušenostem a širší lavičce. Podařilo se nám brzy získat náskok 10 bodů, který jsme navyšovali, jedinou kaňkou bylo neproměňování lehkých košů z podkoše, ale tři čtvrtiny jsme udrželi domácí pod 15 body, což bylo kombinací naší dobré obrany a toho, že domácí neproměnili několik otevřených střel, padla na ně deka, ale takový je někdy živ ot. Od nás dobrý týmový výkon, rozložili jsme minutáž, i bodově se prosadili všichni hráči, takže samá pozitiva."

Zoran Helbich (kouč mmcité Brno): "Řekl bych vše jako kolega, ale v opačném gardu. V mé povaze a charakteru není místo pro takový výkon, takže se omlouvám fanouškům, kteří se na nás dnes přišli podívat. Věděli jsme, že Pardubice jsou silný soupeř, hrají evropský pohár, hráči jsou zkušení, a i přesto, že v týdnu hráli těžký zápas v Rumunsku, je vidět, že jsou dobře připraveni jak na poháry, tak na domácí soutěž. Děkuji i tak fanouškům a zvu je na příští domácí zápas."

12 38 50 3 17 13 17 17 13 122 91

Brňanům skončila v minulém kole série výher a musí se "vrátit na zem". Výhry stačily alespoň na to, aby se tým odlepil ode dna tabulky, ale teď doma přivítá druhé Pardubice. Bekse se v týdnu nezadařilo ve FIBA Europe Cupu na palubovce Kluže, ovšem druhé místo v ligové tabulce zatím drží jistě. Přesto je pro ni výhra v Brně důležitá pro návrat na vítěznou vlnu, navíc už zřejmě poprvé do ligového utkání této sezony nasadí křídelníka Pandulu.

Zoran Helbich (kouč mmcité Brno): „Na úvod roku nás čeká jeden z týmů, který naši ligu reprezentuje v evropských pohárech, kde se mu poměrně daří, což je pro diváky ta nejlepší pozvánka na utkání. Budeme potřebovat maximálně koncentrovaný výkon k tomu, abychom měli šanci uspět. I když pár hráčů mělo přes týden drobné zdravotní problémy, jsme v plné síle a připraveni se porvat o co nejlepší výsledek.“

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „Brno se snaží hodně využívat kombinace pick-and-roll s dobrým rozestavením hráčů po hřišti, na obranné polovině pak velmi často střídá způsob obrany, nejen osobní se zónovou, ale také s kombinovanou obranou. Mezi stěžejní individuality patří Kevin Ware a Stan Simpson. Ware je velmi silný ve hře 1 na 1, je velmi atletický, s dobrým zrychlením. Je schopen pod vlastním košem doskočit míč, obejít dva tři protihráče a na druhé straně sám zakončit. Simpson je těžký pivot s dobrým citem na doskok. Není sice tak dobrým střelcem z delší vzdálenosti, ale v blízkosti koše je velmi silný, nekompromisní zakončovatel. My musíme být odolní v obraně ve hře 1 na 1, ale také je potřeba dobře komunikovat a kvalitně týmově bránit. Brno je také silné na útočném doskoku, takže si musíme hlídat obranný doskok."