11.0

#21
3.0

Pandy posílily naději

Produktivní kvartet Pecka (22), Barham (18+11 doskoků), Bosák (18+7 doskoků) a Anthony (13) se - spolu s hyper zásobovačem Čarneckým (19 asistencí) - v dohrávce 38. kola postaral o vše důležité pro domácí triumf Slunety nad Svitavami (86-68). Ten znamená, že Pandy pět zápasů do konce za osmou Ostravou a devátými Tury zaostávají o dvě výhry, když mají bonus lepších vzájemných utkání s oběma soky. Dokážou ale během pouhých několika duelů stále ještě nemalé manko vymazat, když jedou do Kolína a k Vajgaru a doma mají kromě Brna a Opavy i Děčín?

Duel s Bohemilkem odstartoval lépe pro hosty, kteří se 8 body Jonese a celkem třemi trojkami vyšvihli do vedení 5-13. Sluneta však i přes 7 ztrát ještě do konce prvního dějství otočila, a to díky trestným hodům a také 7 bodům v řadě rozehrávače Anthonyho.

Ve druhé čtvrtině posunul domácí do mírného náskoku Barham, když se hosté (bez Bruinsmy) museli nadále vypořádávat s mikroprodukcí Doakse (za 40 minut 12 doskoků, ale jen 6 bodů, z pole 10/2, 5 ztrát).

Ve třetí čtvrtině vysunuli náskok Ústí na 64-53 10 body Pecka a sedmi Bosák. Na začátku čtvrté ještě Bašta, Vaňák a Barker stáhli manko Svitav na tři body, ale pak přišly 3 ztráty a 4 minuté trojky jejich (v 7 mužích hrajícího) týmu a trio Barham, Bosák, Pecka nastavilo ústecký náskok na 82-66. Tři minuty do konce tak byly kostky definitivně vrženy.

Domácí ovládli zápas zpod koše (50-22) a před 777 fanoušky vyhráli i doskok. Tuři, kteří duel odehráli na 9 faulů, se silněji opírali jen o trio Barker (17), Jones (13) a Vaňák (12).

13 23 36 3 12 7 16 18 9 69 68

Vzájemné zápasy této sezony: 2-1 (Ústí +14)

Pandy po dvou výhrách v minulém kole propásly solidní šanci na úspěch s oslabenými Pardubicemi, přesto by je nedělní výhra nad konkurentem v oboji o play-off za souběžné prohry NH přiblížila k osmičce na dvě výhry. A to je šest zápasů do konce základní části hlavní motivace Slunety.

Svitavy však vyhrály 3 ze 4 posledních zápasů, bojují o historicky první průnik do play-off a mají šanci už poskočit i na osmou příčku, proto se lze těšit na velkou řež v zúžených sestavách. Tuři naposledy uspěli i bez Bruinsmy s Ostravou, není však jasné, zda potentní křídelník už bude k dispozici. S ním by šance týmu na úspěch ještě o něco vzrostly.

Vladimír Hejl (křídlo SLUNETA Ústí): „Zápas v Pardubicích nám nevyšel, ale doma musíme opět předvést koncentrovaný výkon. Tuři přijedou nabuzeni výhrou nad Ostravou a všichni víme, o co se hraje, takže očekávám tvrdé, bojovné utkání. Věřím, že nás fanoušci opět poženou za vítězstvím.“

Tomáš Teplý (křídlo BOHEMILK Tuři Svitavy): „Musíme pozorně bránit. Především nenechat rozehrát trio Pecka-Barham-Anthony. Chceme předvést kvalitní výkon a pokusit se poprat o play-off.“

Atrakce utkání: vystoupení Basta Cheerleaders a ústeckých trumpetistů, poločasová soutěž o ceny od partnera utkání, klání o nejhlučnějšího fanouška.