11.0

#21
5.0

Méně znamenalo více

Na pardubických prknech se odehrála blesková válka, jež play-off naději Slunety potopila o další metr hlouběji pod labskou hladinu. A to Beksa postrádala skoro půlku týmu – Kohouta, Příhonského, Půlpána, Walla či Šoukala. Jen sedmičlenná rotace a snížená sestava si však věděla rady už do poločasu (51-29), z nějž se odrazila k vítězství 89-61. Tím se zároveň přiblížila na jedinou výhru ke čtvrté Opavě.

Beksa i ve snížené verzi dominovala na doskoku 50-35 (17 v útoku) a také přesněji střílela. Za smrště 4 trojek se ve druhé pětiminutovce vyvezla na ztrátách Bosáka s Čarneckým k úniku 31-16 a ve druhé čtvrtce, po níž byl už na 19 bodech playmaker Autrey, svou misi dokončila.

Vedle top skórera utkání Autreyho (23+8 doskoků a 5 asistencí, MVP utkání) táhli domácí v kulise 918 diváků Pandula (18+8 doskoků, 4 asistence, 3 zisky, 6F+), Švrdlík (15+9 doskoků), Škranc (12) a Nečas (8+11 doskoků). U hostů byli dvojciferní jen rozehrávač Anthony (14) a pod košem Pecka (10).

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „Nám se podařil vstup do zápasu, 31 bodů za 1. čtvrtinu je výborné. Zmínil bych ale hlavně 16 a 13 bodů, inkasovaných v první a druhé čtvrtině, kdy jsme velmi dobře bránili a nutili soupeře k velmi těžkým střelám a ztrátám. Naopak sami jsme využili rychlé protiútoky, dali jsme mnoho jednoduchých košů a to dalo ráz celému zápasu. Hrozně důležité bylo, že se nám podařil vstup do 3. čtvrtiny, protože to je takové trošku krizové místo, kde občas vypadneme z role. Dneska jsme to zvládli a pak už jsme utkání dohráli s přehledem, se sebevědomím jak v útoku, tak v obraně. Jsem hrdý na celý tým, protože jsme nebyli v jednoduché situaci, a jsem hrozně rád, jak to kluci zvládli, jak se s tím poprali. Věřím, že takhle pojedeme dál v dalších zápasech.“

Martin Stavěl (asistent Sluneta Ústí): „Pardubice vyhrály zaslouženě. Já jsem měl v hlavě před tímhle utkáním různé scénáře, co se asi může hráčům obou týmů honit v hlavách. Věděl jsem, že Pardubice budou chtít a půjdou vítězství naproti, protože prohrály v Ostravě, my jsme měli za sebou před dnešním utkání skvělé vítězství v Prostějově. Bohužel se oba tyto faktory v hlavách hráčů zkombinovaly. Hráči si asi mysleli, že to nějakým způsobem půjde samo, přestože jsme se samozřejmě bavili o tom, že vítězství v Prostějově už je dávná historie. My jsme absolutně neměli co nabídnout, Pardubice nás přehrály od začátku, vlastně od 2. do 40. minuty, úplně ve všem. Ráz utkání dala už 1. čtvrtina, kdy jsme dostali 31 bodů, což je šílené. Nic nám nevycházelo, nebyli jsme schopní se prosadit, nikdo nechtěl najet, nikdo nebyl agresivní. Zejména se dělo to, co se nám děje většinu zápasů letošního ročníku: úplně hrozně jsme hořeli na doskoku, v obranném doskakování. Dovolili jsme Pardubicím 17 útočných doskoků, to je 17 útoků navíc - v kombinaci s našimi ztrátami a při dnešním procentu úspěšnost střelby v podstatě výsledek nemohl vypadat jinak. Do toho se v 1. poločase extrémně dařilo Autreymu, který si s naší obranou dělal, co chtěl, navíc mu padaly dvojky, trojky, nájezdy. Pardubice nám absolutně nedaly šanci, my jsme nepředvedli ani sebemenší záchvěv toho, že bychom zápas nějak zdramatizovali, že bychom mohli mít nějakou malou šanci.“

Josef Potoček (křídlo BK JIP Pardubice): „Byli jsme hodně rychlí do protiútoků, dávali jsme snadné koše a v první půli se nám hodně dařila střelba za 3 body, to bylo zlomové. Ve 3. čtvrtině jsme maličko polevili, ale kouč si vzal timeout, uklidnil nás a konečně jsme zase začali normálně hrát.“

Jan Jiříček (podkošový hráč Sluneta Ústí): „Od nás to byl šílený výkon, oproti zápasu v Prostějově to bylo jako den a noc. Nevím, co k tomu víc říct. Jsou to nějaké tři, čtyři dny od zápasu v Prostějově a my vypadáme jako kašpaři.“

Vzájemné zápasy této sezony: 3-0

Ústí bojuje o život a poslední stopové naděje na play-off. Vyhrálo 3 utkání z posledních 5 a v případě dobytí Pardubic a souběžné porážky Ostravy by se mohlo opět o píď svému snu přiblížit.

Beksu kosí zranění (Kohout - noha, Příhonský – ruka, Šoukal), navíc chybět může i základní rozehrávač Půlpán (zranění nohy z tréninku), což už by pro tým byla komplikace většího druhu.

Domácí si nyní musí dát pozor na v posledních utkáních efektivní pandí trojky (s výjimkou duelu s USK) a především na novou ústeckou hrozbu Bosáka, který 27 body sestřelil na Hané i Orly. K tomu musí přidat důraz na doskoku, intenzitu ve všech činnostech a navíc uspět co nejvíc z rychlého přechodu.

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „Ústecký tým hodně pozvedl příchod Pavla Bosáka. Tento hráč svou živelností a entuziasmem strhává celý tým k lepším výkonům. V posledních zápasech se navíc skvěle rozehrál Michal Čarnecký, a když hraje dobře rozehrávač, hraje dobře i celý tým. Hra Slunety je nyní vyvážená, má dobré pivoty i střelce z perimetru. My se musíme snažit mít utkání pevně v našich rukou hned od úvodu. Je třeba hrát s maximální koncentrací, s maximálním sebevědomím a obrovskou energií, jako naposledy doma proti USK Praha.“

Vladimír Hejl (křídlo Sluneta Ústí): „Výhrou v Prostějově jsme zůstali ve hře o play-off, situace sice není nejrůžovější, ale stále tu je šance. Musíme opět podat koncentrovaný výkon v obraně a v útoku si půjčit míč. Pardubice umí v obraně pěkně přitvrdit, nesmíme se nechat přitlačit ke zdi a bojovat! Pokud podáme stejný výkon jako v Prostějově, můžeme pomýšlet na vítězství i v Pardubicích.“

Atrakce utkání:  hlídaný dětský koutek (od 17 hodin do skončení utkání), vystoupení tanečníků Aerobic centra Pardubice, v divácké soutěži bude hlavní cenou medovník od kavárny Nano café, komentované vysílání BeksaTV s René Peškou a Zbyňkem Pospíšilem.