10.0

#33
11.0

Výborná obrana Chomutova

Vydařený vstup do sezóny mají za sebou omlazené Levhartice Chomutov. Levhartice na úvod skvěle bránily a udolaly Ostravu 72:43. Zápas byl vyrovnaný jen v první čtvrtině, která skončila 15:14 pro domácí, v druhém období už Levhartice zvládly 23 bodů, sami inkasovaly jen pět košů z pole a deset bodů a urvaly dvouciferný náskok, o který už nepřišly. Když se pak Ostrava zmohla ve třetí čtvrtině jen na šest bodů, bylo o vítězkách rozhodnuto a závěr se spíše dohrával.

Střelkyní zápasu byla zkušená pivotka Chomutova Tereza Vorlová s 18 body, na 13 bodů a šest doskoků se dostala nová kapitánka Levhartic Michaela Krejzová. Ostrava měla jedinou dvoucifernou střelkyni v desetibodové Srbce Nikolině Zubac, kterou doplnily osmibodové Jamila Thompson a Natálie Rašková s osmi body.

Tomáš Eisner (trenér Chomutova): „Za začátku na nás bylo vidět, že jsme hrozně dlouho nehráli mistrovský zápas. Trápila nás nervozita a kupili jsme ztrátu za ztrátou. Od druhé čtvrtiny se náš výkon zvedl. Právě tam se podle mého zlomil zápas na naši stranu a začali jsme dominovat. Velmi dobře jsme bránili na nohách, rotovali a doskakovali. Týmový výkon nás dovedl k vítězství, které je v úvodu soutěže velmi cenné zvlášť proti Ostravě, se kterou jsme v předchozí základní části dvakrát smolně prohráli. Na Ostravu jsme se hodně připravovali. Říkali jsme si, že v obraně soupeřky určitě zvládneme, kdyby se nám nedařilo v útoku.“

14 19 33 2 8 18 24 22 22 27 43

První rozskok sezony je naplánován na palubovku Levhartic Chomutov, bude u toho SBŠ Ostrava. Staronovým trenérem Severočešek je Tomáš Eisner. Klub dál sází na domácí sestavu, více prostoru mají dostat mladé odchovankyně, doplnila je třicetiletá exreprezentantka Kateřina Bartoňová. Celek SBŠ Ostrava převzala coby trenérka Iveta Rašková a na pozici rozehrávačky se vrací Natálie Rašková, jež minulou sezonu strávila v týmu univerzity Wisconsin-Parkside. Zahraničními posilami by měly být Britka Jamila Thompson, Slovenka Ema Mihaljevičová a Nikol Zubac z Bosny.

Utkání Levhartice Chomutov - SBŠ Ostrava se hraje v pátek 25. září od 19:30 v Chomutově v Městské sportovní hale.