8.0

#1
8.0

Zázrak v pražských Nuslích!

Liga zázraků napsala v páteční dohře prvního kola A2 své další pokračování. USK dokázal zhola nemožné, když ještě minutu do konce čtvrté čtvrtiny ztrácel doma s Kolínem 80-90, aby zápas ještě dotáhl k vítězství! Za zbylý čas dějství spáchali kolínští rozehrávači Walton s Čížem tři ztráty, přidaly se i dvě minuté šestky, a i když ještě 19 sekund do konce hosté vedli neprohratelným rozdílem 84-91, vzápětí udeřil rozehrávač USK Ondřej Sehnal trojkou, poté i dunkem a na závěr s klaksonem čtvrtiny srovnal další trojkou po dvou útočných doskocích týmu na 92-92. A prodloužení už Pražané i díky dalším Sehnalovým trojkám jasně ovládli, až k vítězství 110-99.

Kolín tak ztratil zápas, jehož většinu kontroloval. Už po necelých 5 minutách díky čtyřem trojkám a také 4 ztrátám soupeře vedl 5-20 a po celkem šesti trojkách vyhrál první dějství 23-34. Pak se ale domácí obuli do útočného doskoku a v poločase snížili i přes téměř bezchybnou palbu hostů z pole na 50-54. Medvědi si přesto až do konce normální hrací doby udržovali mírný náskok. Až nadešla osudná koncovka čtvrté čtvrtiny.

Vítěze vedli Sehnal (28+11 asistencí, 7 doskoků, 4 zisky, trojky 12/6), Mareš (19, trojky 10/5), Křivánek (16+7 doskoků), Vukosavljevič (16), Stevanovič (15) a Appleby (11), za Kolín se prosadili Číž (19+8 asistencí, 8 doskoků a 9F+), Walton (19, 8 ztrát), Machač (17), Šoula (16), Bratčenkov (14, trojky 5/4) a Thompson (12).

USK neefektivní střelbu dorovnával vysokým počtem útočných doskoků (21-4, body z druhých šancí 24-5) a měl celkem o 22 střel víc. Z trojek navíc přestřílel dvacetiztrátové hosty 34/15 ku 24/12 a naprosto dominoval produkcí lavičky (45-14).

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Mě se to utkání hodnotí těžko. Budu hodnotit pouze prvních 40 minut, protože prodloužení by nemělo smysl hodnotit. Naši hráči byli hodně frustrovaní Měli jsme celý týden problém v tréninku, trénovali jsme v pěti. Adam šel z postele. Machy i Šoulič měli problémy. My jsme v podstatě podali heroický výkon 39 minut. Posledních 40 vteřin hráči absolutně neudrželi koncentraci, nedodrželi taktiku a dostali jsme tři trojky, které nás stály vítězství. Je to až skoro neuvěřitelný, že ta koncovka takhle dopadla, ale my jsme si o tuto prohru koledovali už v Pardubicích. Tam jsme vedli o 25 bodů, 8 min před koncem a nakonec jsme vyhráli o 6. Tady jsme vedli bohužel jen o 9 a nedotáhli jsme to individuálními chybami. Čtyřicet minut jsme byli lepší, USK v podstatě vedlo jen v prodloužení. Takový je sport.“

Dino Repeša (trenér USK Praha): „Co říci, jednou za čas se stane zázrak. Řekli jsme si, kdo nesmí střílet a koho faulovat, ale nebyli jsme evidentně mentálně v utkání hned od začátku. Velká pochvala patří Kolínu, který předvedl skvělý ofensivní výkon a střelbu. Pokud takhle začnete utkání je těžké se do zápasu vrátit. My nemáme typy hráčů, kteří přepnou a strhnou utkání na naší stranu. Obecně se dá říci, že jsem šťastný za to, že hráči věřili do samého konce utkání, dali do toho srdce, o čemž svědčí i 21 útočných doskoků.“

Absence Kolína: křídlo Vocetka (koleno)

Co zápas, hlásí nyní kolínští Medvědi jeden odchod. Po centru Pajovičovi řady klubu velmi překvapivě opustil i reprezentační guard Šafarčík, který v poslední době laboroval se zraněním ruky. GEOSAN však i bez tohoto dua na závěr nadstavby zaskočil na jejich kurtu Pardubice a díky předchozí domácí výhře nad USK zapsal podruhé v sezoně dvě vítězství v řadě, když před tímto vzedmutím počítal 7 porážek za sebou.

USK završil základní část 8 porážkami z 9 utkání a na úvod nadstavbové skupiny A2 bude chtít začít psát mnohem úspěšnější kapitolu. A je na čase. Sovy mají aktuálně shodnou bilanci právě s Kolínem, s nímž obsazují pozice pro předkolo play-off, nicméně jen o výhru zpět je Ostrava a vše ještě neřekl ani poslední Hradec Králové, který na předkolo ztrácí tři výhry a má nyní 11 zápasů na to manko smazat.

V základní části USK doma jasně zvítězil, ale na konci ledna v Kolíně těsně padl, proto cokoli předvídat před třetím vzájemným střetem lze jen těžko.

Michal Šob (vedoucí týmu USK Praha): „Naším cílem byl postup do skupiny A1 a hrát play-off. Půlku tohoto cíle se nám naplnit nepodařilo. Tu druhou, postup do play-off, máme stále ve vlastních rukách. Chceme postoupit do předkola play-off z deváté příčky a musíme pro to udělat maximum.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „V krátkém sledu se s USK Praha utkáme podruhé. Pokud navážeme na naše výkony z posledních dvou utkání, věřím že na Folimance uspějeme. Klíčem k vítězství bude především naše obrana, kterou jsme v posledních utkáních zlepšili, ovšem stále je na čem pracovat.“