42.0
#44
28.0

Slezákův výkon sezony!

Tuři i přes další kvalitní výkon Pand dovedli díky 4. čtvrtině (29-23) domácí duel k vítězsví 83-78 a spolu s Kolínem a právě Ústím se dělí o čtvrtou bilanci ligy (10-8). Napěchovaná svitavská Střelnice byla zvědavá i na premiéru nové posily Brenta Petwaye, který ale skončil bez bodu při třech střelách z pole.

Právě po jeho příchodu po šesti minutách se začal vytrácet úvodní 9bodový náskok Turů, když americký power forward zkoušel koš ostřelovat spíš z dálky a nečekaně málo se potuloval v blízkosti koše. Navíc ústecký power forward Pecka jej občas i zaskočil trefou z dlouhé vzdálenosti. A vzhledem k tomu, že základní centr Turů Roseboro opět nepředváděl přesvědčivý výkon, museli se domácí obrátit o pomoc ke guardu Slezákovi, který nezklamal a svým top výkonem sezony dotlačil svitavskou káru do cílové rovinky na vedoucí pozici.

Díky 29 bodům (16 do půle) při palbě ze všech pozic, 7 doskokům, 7 asistencím, 3 ziskům a 8 získaným faulům za 38 a půl minuty nastřádal užitečnost 42, což je čtvrté číslo sezony v celé lize.

I díky němu tým, jemuž chyběli forward Kerr a rozehrávač Smithson, ještě do půle 4 trojkami otočil skore po propadu na -8 a do šaten šel s náskomem 42-35. Pandy však kousaly i dál a Pecka je v závěru třetí čtvrtiny poslal do vedení. To bylo ještě 8 minut do konce pětibodové, ale v závěru se do věcí na domácí straně výrazně vložili rozehrávač Marko i smečující a šestkující power forward Puršl. Až jeho poslední smeč na konečných 83-78 měla podobu definitivní stvrzenky desátého vítězství sezony. Puršl se jako druhý střelec vyšplhal až na 17 bodů a 7 získaných faulů (TH 9/7), třetí Marko posbíral za 38 minut 11 bodů, 7 doskoků a 6 asistencí.

Za hosty, pro něž jen 9 minut odehrál guard Robinson, 26 bodů (trojky 4/3) s 8 doskoky zařídil Pecka, 15 Šteffel a 11 Singletary.

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí): „Za stavu 31-23 si bral domácí trenér timeout a do konce poločasu jsme tu pasáž prohráli 20-4. To byl jeden z hlavních důvodů naší prohry. V závěru rozhodla výhoda domácího prostředí.“

Lubomír Růžička ( trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „Utkání bylo nejen pro hráče fyzicky těžké, ale zároveň hlava byla nastavená tak, že pokud bychom dnešní utkání nezvládli, tak máme zkomplikovanou cestu do A1. Utkání jsme zvládli, začali jsme výborně. Po prostřídání šla naše hra o několik „levelů“ rapidně dolů. Druhá pětka ještě není sehraná, chybějí tréninky Brenta Petwaye. Přecházeli jsme střelecké pozice a komplikovali si cestu ke koši. Souhlasím, že rozhodl moment za stavu 31-23, ve kterém se utkání otočilo.“

Absence Svitav: forward Kerr (kotník)

Ústředním motivem duelu bude premiéra euroligového finalisty z roku 2015 a bývalého harlemského Globetrottera Brenta Petwaye, který se stal senzační posilou klubu ze 17tisícového východočeského města. A pro Tury přišel jako doskakovač i defenzivní pilíř vzhledem ke zraněné ústřední opory Kerra v pravý čas, neboť do svitavského stánku vtrhne extrémně nebezpečná SLUNETA, jež má u pasu už pět výher ze 6 posledních utkání a středeční kompletní výmaz 21bodového manka na děčínské palubovce. A před tím se musí mít Tuři na pozoru.

Jiří Jelínek (power forward DEKSTONE Tuři Svitavy): „V boji o skupinu A1 jde do tuhého a my v sobotním utkání vyzveme Ústí, které je horký kandidát na postup do elitní skupiny. Důležité bude si pohlídat kvartet Robinson – Pecka – Teague - Svejcar. Pevně věříme, že i s drobnou marodkou zvítězíme a přiblížíme se k postupu do A1.“