Užitečnost

#23
9.0

Lions ani na šestý pokus

I po šestém duelu trvá čekání bankéřů od Vajgaru na první výhru sezony. V dohrávce sedmého kola doma nestačili na Novou huť, jíž podlehli 82-98, čímž stvrdili svůj trýznivý defenzivní průměr 99 bodů. Utekly jim především sudé čtvrtiny, které v souhrnu ztratili o 16 bodů.

Závěr duelu už za rozhodnutého stavu poznamenala slovní rozepře ostravského Stanojeviče s nováčkem domácí sestavy Turnerem, který oběma rukama seslal soupeře k zemi. K jeho diskvalifikaci se ovšem přidalo i vyloučení forwarda hostů Michaela Medveckého, který se do dění zřejmě také zapojil.

Po zprvu oboustranně rychlé a živelné hře od druhé části začala mít přece jen navrch Ostrava, jejíž zkušení srbští guardi Stojačič se Stanojevičem vymýšleli akce buď pro sebe, nebo pro podkošového kolegu Wooodse. V poločase tak NH vedla 36-43.

Ve třetí části místy až o 11 vedoucí hosté udržovali náskok i dál, když jihočeští perimetroví Američané hodně strhávali hru na sebe a usnadňovali tak obranu soupeři. Domácí pak ani ve čtvrté části nebyli schopni stlačit manko pod deset bodů a být tak pro Novou huť skutečnou hrozbou.

Ostravu ke třetí výhře sezony dovedli Stojačič (25+7 asistencí, 4 zisky, 4 doskoky, 8F+), Woods (18+7F+), Petr Bohačík (15) a nový guard Payne (16+9), který byl při své 23minutové premiéře za NH druhým nejužitečnějším za Stojačičem. Domácí střelecky táhli Zuzák (19), vyloučený Turner (17), Šoula, Bašta (po 11) a Jones (10). Na pouhch 2 bodech za 21 minut skončil dosud jeden z klíčových skórerů Lions Lawhorn.

Domácí nespasila ani trojková převaha (12-9). Hosté při oboustranně vysokém počtu ztrát vládli díky dominanci na trestné linii (6/4 – 27/19) a v bodech zpod koše (34-46).

8 28 36 3 19 10 19 24 16 119 98

Absence Lions: rozehrávač Dlugoš (zranění kotníku).

Pondělní televizní dohrávka bude pro domácí Lions opět bojem o první výhru sezony. V duelu dvou velmi propustných obran půjde o to, komu se podaří defenzivu více zpevnit. V případě Lions to nebude snadné, neboť hosté se nyní opírají o úderný kvartet Stojačič, Stanojevič, Blagojevič, Woods, jejž doplňují i dlouzí Shoutvin s Petrem Bohačíkem, který má aktuálně víc doskoků než bodů. Mohlo by to být i opačně, ale trojkové a šestkové trápení to zatím kapitánovi nedovoluje.

Lions navýšili svou útočnou údernost posledními dvěma zámořskými akvizicemi na perimetru, stále však jsou minus 20 bodů v průměrném skore. A musí tak nutně začít především odzadu, jinak se k výhrám budou těžko odpichovat.

Lukáš Stegbauer (power forward Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Od poslední prohry s Olomouckem máme za sebou tvrdou přípravu na pondělní veledůležité utkání s Ostravou. Všichni věříme, že špatný začátek sezony konečně zlomíme. Těším se na domácí atmosféru, kterou budeme opravdu potřebovat. Na hřišti necháme všechno. V pondělí bereme jedině výhru, nic jiného nepřipadá v úvahu.“

Dušan Medvecký (kouč NH Ostrava): „Po devíti dnech bez zápasu jedeme do Hradce dát víc bodů než soupeř a vyhrát. Nicméně domácí jsou bez výhry a půjdou do zápasu se stejným cílem, o vítězi rozhodne momentální forma hráčů.“