SBŠ Ostrava
11

SBŠ Ostrava

Silná druhá půle Ostravy

Basketbalistky Ostravy podaly na hřišti Trutnova nejlepší výkon v sezoně a po výhře 72:57 si připsaly druhý úspěch z osmi utkání. O výhře hostujících hráček rozhodl druhý poločas, a nakonec až poslední čtvrtina, protože první dvě období byly velmi vyrovnané a dvouciferný náskok ze třetí čtvrtiny ještě domácí hráčky dokázaly smazat. Osm minut před koncem ještě Kozumplíková snížila na 50:52, ale pak dala Ostrava osm bodů v řadě a závěr kontrolovala. Ostrava se mohla nejvíce opřít o Annu Kubíčkovou s 19 body a 12 doskoky, Trutnov držela ve hře Kozumplíková s šestnácti body.

Petr Kapitulčin (trenér BK Loko Trutnov): „Dnes jsme podali velice špatný výkon, takto se o play-off nebojuje a výkonnost některých hráček je pro mě velkým zklamáním. Nedokázali jsme splnit v podstatě žádné taktické pokyny. Už samotný vstup do zápasu byl trestuhodný. Místo, abychom na soupeřky vletěli a vybudovali si náskok, tak jsme je nechali rozehrát. Čím déle soupeř vedl, tím více se do naší hry dostávala křeč, a navíc kdykoliv byla šance na zvrat, tak jsme soupeřkám minižákovskými chybami v útoku nebo v obraně doslova věnovali zpět jejich příjemný náskok. V závěru zápasu jsme podobně jako se Slovankou nezvládli ani udržet či vylepšit hratelné skóre do odvety. Je to již druhý naprosto nezvládnutý zápas v domácím prostředí a výrazně jsme se přiblížili skupině o záchranu. I s ohledem na fakt, že do Vánoc kromě utkání v Mladé Boleslavi hrajeme všechny zápasy už jen s týmy z první šestky.“

Tibor Jány (trenér SBŠ Ostrava): „Jsme všichni šťastní, že se nám podařilo vyhrát. Tým je velmi mladý, měli jsme dnes v sestavě jen dvě ženy, všechny ostatní byly juniorky, které navíc v dopoledním zápase extraligy juniorek prohrály v Trutnově. Přesto se dokázaly zmobilizovat. V Trutnově se hraje těžko a těžko se tam vítězí, o to je naše výhra cennější. Utkání bylo dlouho vyrovnané, v nejdůležitějším okamžiku zápasu ve třetí čtvrtině jsme při dvoubodovém vedení dokázali proměnit dvě trojky a odskočit na osm bodů. To bylo klíčové. Soupeř nás ještě sice dokázal přibrzdit změnou obranného systému, ale i to jsme zvládli.“

10 39 49 11 5 11 14 21 72 72

Chelsea Snyder z Lokomotivy Trutnov se po 16 doskocích v souboji se strakonickým U19 Chance posunula do čela pořadí ligových doskakovaček, nyní se dostala na průměr 10,6 na utkání a předčila nymburské duo Alexandra Chomenčuk a Kyara Linskens. Pro východočeský klub je to návrat k situaci v minulé sezoně - to na doskoku kralovala pro změnu Alison Bouman. Další šanci zlepšit si čísla dostane Snyder proti SBŠ Ostrava.

Utkání Lokomotiva Trutnov - SBŠ Ostrava se hraje v neděli 29. října v 17 hodin.