24.0

#55
3.0

Koncovka pro Lions

V enormně vyrovnaném souboji u Vajgaru bylo skore ještě pět minut před koncem jen 65-63. Pak ale v útoku efektivnější domácí Lions unikli na 72-63, a byť hosté z Brna ještě stáhnuli na čtyři, nový trhák Jihočechů znamenal odskok až na konečných 79-68.

Vítěze táhli Brooks (19) se Šoulou (16), v brněnském dresu dominoval Ware (24). Pro Lions byla klíčová výhoda v daných šestkách, kterých posbírali 17 proti pouhým 8 soupeře. Brno při manku 2 výher na osmou Ostravu (a vzájemných zápasech s ní 1-3) přišlo i o zbytky šancí na play-off. Lions díky výhře dorovnali bilanci mmcité na 10-20.

Zoran Helbich (kouč mmcité Brno): „Strašně se mi líbí atmosféra tady v Jindřichově Hradci. A co mám říct k zápasu, když jsou body laviček 38-15 a naše trojky 31/8? Myslíme si, že cestou k vítězství je střílet přes zvednutou ruku obránce a máme hráče, kteří nejsou na zápase nebo při timeoutu soustředění. Celý timeout vysvětluju, co budeme hrát, a on přijde na hřiště, spadne na hlavu a hraje něco jiného. Je to těžké, chybí nám koncentrace. Jsou to mladí hráči, kteří bohužel nejsou ještě schopní hrát tuto soutěž… Jedeme dál, v pátek máme další zápas, na který se musíme soustředit, i na další utkání v play-out, šanci na play-off už jsme ztratili.“

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec): „Byl to opravdu nervózní zápas z obou stran a v první polovině bylo těch ztrát na obou stranách až příliš. Jestli ale nelžou statistiky, tak jsme měli ve druhé půli pouze jednu ztrátu a možná i tahle věc rozhodla. Problém jsme měli s útočným doskokem Brna. To jsem nečekal, že budeme mít až takový problém. Špatná práce byla při odstavování, hlavně tedy od pivotmanů, a pak nám z toho chyběl přechod do rychlého protiútoku a lehké koše. Brno skvěle ucpávalo vymezené území. Nebylo možné dát lehké koše. A opět nesmyslné ztráty způsobily jednoduché koše pro Brno v prvním poločase. Mohli jsme to odehrál lépe, ale pravda je, že ve druhém poločase jsme díky nezměrné vůli, která nám doma nechybí, dokázali vyhrát. Chtěl bych klukům za tuto bojovnost, s jakou přistoupili k zápasu, nesmírně poděkovat.“

16 21 37 6 10 4 15 13 21 51 68

Absence Brna: power forward Tomanec (poranění ruky), rozehrávač Jimramovský (zranění nohy), křídlo Mikulič (nejistý start, rozhodne se před utkáním).

Brno se ještě zoufale pokouší bojovat o play-off, poslední dvě porážky s Ostravou a Prostějovem však Moravanům značně zkomplikovaly situaci. Doma naposledy zdolali Lions celkem jasně, ale hráči Jindřichova Hradce mají výrazně lepší výkonnost na domácí palubovce. Šance Lions na play-off při horších vzájemných zápasech s NH už prakticky vymizely, takže se tým hlavně snaží dostat do pohody před play-out a také ukázat, že na domácí palubovce může porazit každého.

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno): „Nevydařily se nám dva zápasy za sebou, což komplikuje naši cestu do play-off. Pokud na něj chceme ještě pomýšlet, musíme bezpodmínečně v Hradci vyhrát. Domácí jsou na své palubovce velice nepříjemným soupeřem pro každého, v týmu mají zkušené matadory, kvalitní zahraniční posily i mladé české hráče. My se však musíme koncentrovat především na svůj výkon, a pokud budeme dodržovat náš herní plán, tak věřím, že na půdě Lions uspějeme.“

Karel Forejt (trenér Lions Jindřichův Hradec): „Po zápase ve Svitavách jsme reálně přišli o účast v play-off a zápasem s Brnem nám začíná boj o udržení nejvyšší soutěže. Čeká nás soupeř se kterým máme zatím pasivní bilanci a do tohoto zápasu jdeme s cílem uspět a bodově se tak dotáhnout na našeho soupeře. K vítězství vede cesta přes týmový výkon na obou polovinách hřiště a zároveň věřím v početnou podporu hradeckých fanoušků.“