21.0

#44
10.0

Jen 53 pandích bodů!

Vysokoškoláci domácí výhrou 68-53 konečně potvrdili zlepšující výkony i výsledkově, když zabrali po třech porážkách v řadě, a naopak přerušili třízápasovou vítěznou šňůru hostů. Ti nastoupili bez zraněné trojice Šotnar, Igrutinovič a Bosák, což bylo hodně znát, neboť útočnému týmu se vůbec nedařilo střelecky.

Ještě v první čtvrtině se vedlo hostující dvojici Pecka – Glover, kteří oba dali po devíti bodech, a Sluneta vedla 21-19. Pak se ale ofenziva Ústí úplně zasekla, za následující dvě čtvrtiny dalo o bod méně, než za celou první, a před poslední desetiminutovkou ztrácelo devět bodů. USK se před 526 diváky ve druhé čtvrtině také trápil, ale po poločase se chytil rozehrávač Feštr, domácí dali tři rychlé trojky a utekli do vedení. Hned v úvodu poslední čtvrtky šli Pražané trojkou Mareše na plus 12 a pod deset bodů už jejich náskok i přes snahu hostů neklesl.

Sluneta proměnila hned první trojkový pokus, ale pak už dalších deset zbylých trojek svůj cíl nenašlo a celkově se střelba hostů jen lehce dostala přes třicet procent. K duu Glover (20 bodů), Pecka (16 bodů) se nikdo další nepřidal, když se trefili do koše jen čtyři další Severočeši. Ani USK nestřílel nijak oslnivě, ale z dvojek proměnili polovinu svých pokusů, a i čtrnáct ztrát vynahradil devíti útočnými doskoky. Navíc se do dvouciferných čísel dostala hned čtveřice domácích vedena Feštrem (17). Po patnácti bodech přidali Michal Mareš s Jaromírem Bohačíkem a deset přihodil forward Madsen.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „My jsme věděli o zdravotních problémech domácích. Stejně tak nás nějaké trápí, ale o tom nemá cenu se bavit. Věděli jsme, že bodová zátěž se v útoku bude muset rozložit mezi základní pětku USK. Bohužel se nám nepodařilo nikoho z této pětice eliminovat. Kromě tří se o všechny body domácích postarala právě základní pětka. My měli silnější lavičku, ale nikdo nebyl schopen se zapojit do útoku. Ovšem nejenom hráči z lavičky. Zmínil bych výkon Smithe, který byl se střelbou 16/3 třešničkou na dortu našeho bezzubého útoku. My jsme se o tom jasně bavili. Věděli jsme o obraně USK, věděli jsme, že bude agresivní. Je to rok co rok stejné. Novým cizincům to můžete opakovat, říkat jim o agresivitě USK i Děčína. Dokud si to ale nevyzkoušejí na vlastní kůži, je to házení hrachu na zeď. Ti kluci si to dnes vyzkoušeli, jsem za to rád. Jsem ale i nesmírně naštvaný. Ti hráči, kteří mají takovouhle střelbu, dlouhodobě netráví čas na tréninku, jak bych si představoval. To si změníme. Moje shrnutí je následující – rozhodla naše impotence v útoku a katastrofální spacing v útoku. A pak je tu třetí věc, o které se ale nemohu bavit, protože bych byl pokutovaný. “

Mirsad Alilovič (kouč USK Praha): „Pro nás byl klíčový faktor tohoto utkání ovládnutí doskoku (44-35) a ovládnutí vymezeného území, kde jsme potřebovali dominovat. O úzké rotaci nebudu mluvit, protože to není adekvátní. My jsme se připravovali s tím, co jsme měli, a ti hráči si výhru vybojovali.“

7 28 35 2 3 8 10 18 25 36 53

Absence USK: křídla Svoboda (zranění kolene) a Křivánek (kotník), rozehrávači Šafarčík (nemoc) a Marek Mareš (zraněná ruka), pivot Grunt (koleno).

Absence Ústí: rozehrávač Šotnar (zraněný kotník), křídla Bosák a Igrutinovič (u obou start nejistý kvůli zraněnému kotníku).

Jeden z nejlepších útoků ligy se střeleckým lídrem soutěže Ladislavem Peckou se utká s nadprůměrnou obranou vysokoškoláků. Ústí dává téměř 85 bodů na utkání, což potvrdilo při posledních třech výhrách a hlavně při 98bodové destrukci Lions v minulém kole.

USK podává v posledních týdnech solidní výkony, ale nedokáže je dotáhnout do konce. Naposledy drželi Pražané nadějné vedení v Pardubicích, než si favorizovaní domácí dokráčeli pro výhru. Oba celky mají poměrně závažné zdravotní problémy. Domácí budou bez dvou rozehrávačů i druhého pivota, hosté i nadále bez  playmakera Šotnara. A pokud budou mimo i Bosák s Igrutinovičem, jak se předpokládá, zůstane hlavní díl odpovědnosti na nejužitečnějším hráči ligy Peckovi.

Na Folimance se mohou představit až tři bývalí hráči USK, když za Ústí hraje Stanislav Votroubek, Pavel Bosák a Michal Šotnar, zřejmě však naskočí jen jeden.

Kryštof Chaloupka (power forward USK Praha): „V posledních zápasech se nám herně úplně nedařilo. I když jsme byli schopní solidně odehrát několik úseků, vždy přišly části utkání, kdy jsme nehráli podle našich představ a pokynů. V sobotu bychom na domácí palubovce měli předvést koncentrovaný týmový výkon po celých 40 minut a ukázat, že naše kvalita je v týmovosti.“

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „USK je týmem, který se prezentuje již několik let velmi slušnou obranou. Necelých 76 obdržených bodů na zápas je toho důkazem i v právě probíhající sezoně. Pokud chceme pomýšlet na vítězství, pak se musíme domácímu celku v obraně přinejmenším vyrovnat a v útoku být maximálně produktivní.“

Atrakce utkání: vystoupení Wild Chearleaders, poločasová soutěž s Dvorníkovou Pekárnou.