Uzdraví Brno za 24 hodin své duo P+P?

PREVIEW ZÁPASU 2 SEMIFINÁLE Rozmrzelí musí být po včerejším prvním semifinále Brňané. V Nymburce nastoupili na domácího favorita velmi zostra, jenže už po první čtvrtině přišli o prvního rozehrávače Půlpána i prvního pivota Puršla a ve druhé čtvrtině se fatálně propadli ve skore, načež 13bodové manko se později i přes dotahování ve třetí čtvrtině ukázalo jako příliš velké.

První zápas série: 85-64

Absence Nymburka: power forward Kříž (po operaci křížových vazů)

Absence Brna: otazník visí nad rozehrávačem Půlpánem a pivotem Puršlem, kteří kvůli zranění museli už v první půli Utkání 1 odstoupit

Brňané nyní musí věřit, že se obě opory podaří do dnešního Zápasu 2 (17:00 na TVCOM.cz) uschopnit, neboť jejich um i platnost v rotaci týmu by zásadně chyběly, o to víc, že při náročném způsobu hry bude druhý zápas za 24 hodin fyzicky a kondičně ještě těžší.

A hosté by bez fyzické hry neměli šanci. Díky ní včera uspěli i na doskoku, který byl v útoku i celkově poměrně vyrovnaný, stejně jako body z druhých šancí.

Při absenci dua P+P by hostům také chybělo 10 faulů na spotřebení, neboť tým včera nabral 25 osobních chyb, což není malý počet. Z toho počtu ale Nymburk získal jen 24 šestek, což při potenciálu celkem až 16 nestřeleckých faulů byla dílčí výhra Brna, již ještě umocnilo 11 nymburských minel.

Ligový šampion neměl na úvod závratnou střeleckou formu ani celkově (40 procent), ale při ještě o 7 procent slabší úspěšnosti Brna jej to zásadně nepoškodilo.

Hostům by se také hodilo ještě víc bodů z rychlého přechodu. 11 bodů v prvním utkání nebylo špatných, ale tým by potřeboval ještě víc. Základem ale bude mít i do druhé bitvy co nejúplnější sestavu.

Autor: Redakce NBL