Hanzlík roste pod dohledem legend

Byl jedním ze tří čekatelů na reprezentační premiéru v oficiálním zápase. A stejně jako James Kárník a Jakub Slavík, tak i Ondřej Hanzlík se dočkal. Už v prvním poločase. V tom druhém pak za české barvy uzavíral skóre.

Ze všech tří debutantů se tak na poslední chvíli stal jediným, který svou premiéru dokázal okořenit zápisem do střelecké listiny. Jeho layup se dostal dokonce i jednou z vybraných akcí do oficiálních highlightů od FIBA. Pravda, stejně jako na koši samém, na tom měl velký podíl přihrávající Jakub Slavík.

Hanzlík může na reprezentačním srazu čerpat už jedné zkušenosti. „Už jsem tu byl před dvěma lety na čtrnáct dnů na tréninky a přípravné zápasy. Pochytil jsem, jak to tu funguje. Jsou tu velmi zkušení hráči, kteří ale nám mladým pomáhají včlenit se do týmu,“ pochvaluje si.

Pro české fanoušky není bez zajímavosti, že Hanzlík ve španělské Gironě, kde sbírá své první kariérní minuty v ACB lize, tvoří české duo s Lubošem Bartoněm: „On je pro mě velký vzor jako hráč, ale i osobnost. Pro mě je skvělé, že právě Luboš je v roli asistenta v Gironě. Hodně mi pomáhá jak po psychické, tak po herní stránce.“

I když Bartoň ve své hráčské kariéře sbíral vavříny včetně euroligového titulu, je při vší úctě k němu v klubu ještě o hodně větší legenda basketbalových palubovek. Ta je navíc neustále brázdí jako aktivní hráč, i když už se pohybuje i ve světě byznysu. „Marc Gasol je hrající prezident. Velká osobnost pro všechny kluky z týmu,“ uvědomuje si Hanzlík.

Ten je na jihu Evropy už sedm let. Do Španělska odešel ve svých 14 letech a letos poprvé nakukuje do místní nejvyšší soutěže. „Do Španělska jsme šel hlavně za cílem hrát ACB. To se mi tenhle rok povedlo. Je to pro mě obrovská zkušenost hrát proti nejlepším hráčům právě španělsku ligu,“ užívá si letošní sezonu.

„Pro mě je to super zkušenost. Je to nejlepší evropská klubová domácí soutěž. Postupně se snažím do ligy jako takové dostávat. Snažím se získat čím dál tím více herních minut a prostoru na hřišti,“ dává si jasné cíle.

Stejně tak by se chtěl etablovat v dresu národního týmu, protože i ten čeká v příštích letech výměna generací. Další možnost bude mít už zítra v závěru kvalifikace proti Černé Hoře. Zápas v Podgorici začíná v 19 hodin a přímým přenosem ho vysílá ČT sport Plus.

 

Nominace na utkání Černá Hora – Česko
Rozehrávači:
Viktor PŮLPÁN (Basket Brno)
Richard BÁLINT (Basket Brno)

Křídla:
Ondřej ŠVEC (USK Praha)
Tomáš KYZLINK (CSP Limoges, Francie)
Ondřej HANZLÍK (Basquet Girona, Španělsko)
Petr ŠAFARČÍK (BK KVIS Pardubice)
Jakub SLAVÍK (BK Opava)

Pivoti:
Ondřej BALVÍN (BC Prometey, Ukrajina)
Patrik AUDA (Yokohama B-Corsairs, Japonsko)
Luboš KOVÁŘ (ERA Basketball Nymburk)
David BÖHM (USK Praha)
James KÁRNÍK (Lions De Geneve, Švýcarsko)

 

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
100 let