Novinky autora "Redakce NBL"

Evropské poháry

Naháněná Děčína bez odměny

Ani ve druhém utkání základní skupiny Alpe Adria Cupu děčínští Válečníci, kterým vedle křídla Pomikálka chyběl i pivot Dodd, nepoznali radost z vítězství. Ve slovenském Pezinku, kde našel azyl jejich hostitel Inter Bratislava, ovšem padli až po boji 88-81.

Evropské poháry

Pohroma Beksy a opavský finiš naděje

Tak tohle se nečekalo. Beksa ve své aktuální formě, coby druhý tým NBL, byla v Alpe Adria Cupu smetena v Levicích rozdílem třiceti bodů 101-71. Rozhodné pro utkání byly střední dvě čtvrtiny, jež Pardubice ztratily v součtu 58-28. Venku neslavila ani Opava, která - oslabena o olympionika Šiřinu - na palubovce nizozemského Den Bosche pozdě vyrazila z bloků a i přes zuřivý finiš padla ve druhém kole FIBA Europe Cupu 87-82.

Evropské poháry

Opava do Nizozemí, ARMEX i JIP za bratry

Trio zástupců Kooperativa NBL se v úterý a ve středu představí v dalších bitvách evropských pohárů. Opava v úterý večer nastoupí na palubovce nizozemského Den Bosche ve druhém kole Europe Cupu, druhé vystoupení v Alpe Adria Cupu čeká i pardubický JIP, jenž v úterý míří za duelem s Levicemi, a děčínský ARMEX, který se ve středu vydá za bitvou s Interem Bratislava.

Evropské poháry

Slezané po K.O. v Permu věří v nápravu

S ASISTENTEM OPAVY DAVIDEM ZACHEM Opavský tým se po dvou letech vrátil do evropských pohárů pod hlavičkou FIBA a hned na úvod Europe Cupu narazil po nekonečné třítisícikilometrové cestě na velmi kvalitní Perm. Tomu nedávno jen o tři body ve finálovém utkání kvalifikačního turnaje unikla Liga mistrů, ve svých řadách má borce na reprezentační úrovni a hlavně musí mít kvalitu hodnou silné VTB ligy. Slezané tak i přes bojovný výkon odjížděli z Permu s porážkou o 22 bodů (106-84).

Evropské poháry

Permští čarostřelci nedali Opavě šanci

ECHO EUROPE CUPU Slezanům start do FIBA Europe Cupu nevyšel podle představ. Na palubovce ruského Permu, účastníka posledního Final Four a finalisty nedávné kvalifikace o Ligu mistrů, byla zasypána 16 trojkami a nestačilo jí ani 30 bodů z druhých šancí. Nakonec padla vysoko 106-84.

Evropské poháry

Hardingovo kouzlo v poslední vteřině!

ECHO LIGY MISTRŮ V zápase, v němž se museli plně spolehnout na své perimetrové muže, Nymburští domácímu PAOKu Soluň několikrát odskočili do dvojciferného trháku, ale nikdy soupeře nedorazili. A pět vteřin do konce navíc museli skousnout, jak domácí Jones košem s faulem otočil skore na 83-82.

Evropské poháry

Nymburk v Soluni, Opava v Permu

Mistr i vicemistr Kooperativa NBL jdou dnes a zítra do akce v evropských pohárech. A oba se představí v arénách soupeřů. ERA Basketball Nymburk už dnes ve druhém kole Ligy mistrů od 18:30 změří síly s řeckým PAOK Soluň (vysílá Nova Sport 1), BK Opava zítra ve své premiéře ve FIBA Europe Cupu nastoupí od 16:30 v ruském Permu (vysílá YouTube FIBA).

Evropské poháry

Nymburk utrojkoval Melo. Slaví jen Pandy

POHÁROVÉ ECHO Český šampion byl na úvod Ligy mistrů zasypán na Galatasarayi Istanbul 16 trojkami domácích a padl 101-85. Ve vstupních bitvách Alpe Adria Cupu se pak střídavě dařilo severočeským celkům. Zatímco Děčín doma podlehl o parník Vídni (73-109), Ústí si dojelo pro výhru 81-91 do Prievidzy.

Evropské poháry

Nymburk, Děčín a Ústí vyráží do pohárů

Hned tři zástupci Kooperativa NBL se ve středu představí v evropských pohárech. ERA Basketball Nymburk startuje na palubovce Galatasaraye Istanbul už šestý ročník Ligy mistrů FIBA, v Alpe Adria Cupu BK ARMEX Děčín hostí Vídeň a ústecká SLUNETA bude v téže soutěži o první úspěch bojovat v hale Prievidzy.

Evropské poháry

Alpe Adria Cup začíná. I s triem z NBL

POHÁROVÁ SOUTĚŽ Po roční odstávce způsobené pandemií koronaviru hlásí návrat na scénu mezinárodní Alpe Adria Cup, který už dnes odstartuje prvním zápasem, a ve svých řadách má i tři zástupce Kooperativa NBL - jmenovitě obhájce trofeje BK JIP Pardubice, posledního finalistu BK ARMEX Děčín a také ústeckou SLUNETU.