Novinky autora "Redakce NBL"

Reprezentace
Rozhovory

Nejbronzovější ze lvů: V obraně jsem udělal velký progres

Před svou druhou španělskou sezonou si vybral zápas ke zviditelnění dokonale. Na reprezentačním turnaji v Melille výběrů do 23 let zazářil proti domácímu Španělsku 13 body, pěti doskoky, z nichž dva sebral v útoku, třemi zisky a dokonce jedním blokem, jako by tím chtěl demonstrovat letošní zlepšení na obranné polovině.

Evropské poháry

Nymburk s Varese padl i podruhé a končí

Ne, tentokrát už to nešlo. ERA Basketball Nymburk ani v odvetě čtvrtfinále Europe Cupu na půdě soupeře nenašel účinné zbraně na sdíleně dvanáctý celek enormně vyrovnané italské ligy a s Varese i podruhé prohrál rozdílem 15 bodů (91-76). Jeho dosud úspěšné evropské působení tak letos končí.

Evropské poháry

Kříž před odvetou: Věřím v nemožné

Před složitým úkolem bude dnes večer na italské půdě stát lídr české ligy. ERA Basketball Nymburk bude v odvetě čtvrtfinále Europe Cupu na hřišti italského Varese dohánět manko 15 bodů z úvodního duelu, aby mohl pomýšlet na historický postup do semifinále přední evropské soutěže.

Evropské poháry

Hanáci s obhájcem padli až v prodloužení

Olomoucko nakonec k překvapení mnohých nebylo vůbec daleko od finále Alpe Adria Cupu, což na sdíleně desátý celek Kooperativa NBL není špatný počin. Ač drtivou většinu semifinálového duelu s obhájce trofeje Dabrowou Gorniczou dohánělo manko ve skore, nakonec se sdíleně osmým celkem silné polské ligy padlo až v prodloužení 94-101.

Evropské poháry

Olomoucko jde dnes ve FINAL 4 na obhájce Alpe Adria Cupu

Dalším zástupcem Kooperativa NBL, který se přiblížil k dobytí Alpe Adria Cupu, se stal BK REDSTONE Olomoucko, který dnes a zítra čekají v rakouském Kapfenbergu bitvy závěrečného turnaje FINAL 4. V semifinále už dnes od 16:30 (vysílá YouTube soutěže) narazí na obhájce trofeje Dabrowu Gorniczu, sdíleně osmý celek kvalitní polské ligy (12-11).

Evropské poháry

Po prvním čtvrtfinále Nymburk 15 v minusu

Napěchovaná nymburská hala se dalšího spektakulárního výsledku této sezony nedočkala. Třináctý tým italské ligy Varese, vyztužený zkušeností z NBA, podal v prvním duelu čtvrtfinále Europe Cupu po všech stránkách vysoce kvalitní výkon a k radosti hrstky svých fanoušků v hledišti veze do domácí odvety po výhře 65-80 vítaný 15bodový náskok, o který si řekl výrazně lepší druhou půlí (33-46).

Evropské poháry

Nymburk ve středu čeká run and gun a zápas roku!

Nejde to říct jinak. Nymburští basketbalisté toho už na kontinentálních kolbištích za poslední dvě dekády zažili hodně - probili se do čtvrtfinále VTB ligy, EuroCupu pod křídly Euroligy i do čtvrtfinále Ligy mistrů a také do finálového duelu kvalifikace o Euroligu. Stále však čekají na první průnik do velkého evropského semifinále.

Evropské poháry

Hanáci se v Kolíně probili na další velký turnaj

I bez svého druhého skórera Adamua, který by se měl v pondělí v Pardubicích postavit v britských barvách české reprezentaci v kvalifikaci EuroBasketu, dosáhli basketbalisté Olomoucka dalšího sezonního milníku.

Louda Auto FINAL 8

Jsme top překvapení. Ale nevidím důvod, proč Levice neporazit

Je dobře obeznámen s veřejným míněním. Také ale ani trochu nemíní stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Budoucí sportovní analytik a rozehrávač Olomoucka Lukáš Feštr má prostě před posledním středečním čtvrtfinále (20:00 na TVCOM.cz) Louda Auto FINAL 8 Česko-slovenského poháru o situaci jasno.